23/04/2024
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ | Κυριακή 13 Αυγούστου 2017 - 21:49

Πιο έτοιμος από τον Λεβαδειακό ο Αστέρας Τρίπολης

Οι Αρκάδες επικράτησαν σε φιλικό παιχνίδι με 2-0 * Αυτογκόλ ο Μπραντάο

Tη φιλική νίκη με 2-0 επί του Λεβαδειακού πήρε την Κυριακή (13/8) ο Αστέρας Τρίπολης στο «Θ. Κολοκοτρώνης».

Μία εβδομάδα πριν την έναρξη του πρωταθλήματος οι Αρκάδες δεν εντυπωσίασαν με την απόδοσή τους, αλλά ήταν ανώτεροι από την ομάδα του Ζοσέ Ανιγκό, που εξακολουθεί να δείχνει ότι έχει πρόβλημα στο γκολ.

Σε ό,τι αφορά την εξέλιξη του ματς, το δυνατό σουτ του Τσιλιανίδη στο 21' ήταν άστοχο, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Επασί εξουδετέρωσε το σουτ του Μαδίντα.

Στο 48' οι παίκτες του Στάικου Βεργέτη άνοιξαν το σκορ από αυτογκόλ του Μπραντάο, που άθελά του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Επασί ύστερα από κόρνερ που εκτέλεσε ο Καλτσάς.

Οι Βοιωτοί απείλησαν για την ισοφάριση στο 65', καθώς το δυνατό σουτ του Γιακουμάκη πέρασε ελάχιστα άουτ, για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Κώτσιρας στο 83ο λεπτό, επωφελούμενος από κόντρα σε σουτ του Δουβίκα.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Στάικος Βεργέτης): Αθανασιάδης, Ίγκορ, Πασαλίδης, Σελίν (90' Τριανταφυλλόπουλος), Γιαννούλης, Μαδίντα (83' Ντουντού), Ιγκλέσιας (83' Τσουκαλάς), Τσιλιανίδης (46' Μουνάφο), Κυριακόπουλος, Καλτσάς (63' Κώτσιρας), Μανιάς (79' Δουβίκας).

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Ζοσέ Ανιγκό): Επασί, Μόις, Τσιποτσέρης, Λεονάρντο, Τσαμπούρης, Νιάσε, Ομπιόρα, Ζαραδούκας, Τόνι Σίλβα, Σουμπίνιο, Μπραντάο.

Έπαιξαν και οι: Γιακουμάκης, Βασιλείου, Καλτσάς, Καψάσκης.