26/04/2024
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ | Σάββατο 12 Αυγούστου 2017 - 20:41

Νίκη στο φινάλε ο Παναιτωλικός

Οι Αγρινιώτες επικράτησαν με 2-1 του Άρη σε φιλικό στη Βέροια * Χτύπησε ο Ιντζόγλου

Το τελευταίο του φιλικό πριν την έναρξη της Σούπερ Λίγκας έδωσε το Σάββατο (12/8) ο Παναιτωλικός και σε αυτό κέρδισε με 2-1 τον Άρη στη Βέροια. Οι Θεσσαλονικείς φυσικά έχουν δρόμο μπροστά τους δεδομένου ότι ξεκίνησαν εδώ και λίγο καιρό την προετοιμασία.

Ήταν εκείνοι, πάντως, που άνοιξαν πρώτοι το σκορ με τον Σόουζα στο 16'. Ο Πορτογάλος έπιασε σουτ από κοντά ύστερα από κόρνερ του Στεφάνοβιτς. Στο πρώτο μισάωρο δεν υπήρξαν άλλες ευκαιρίες, αλλά στο 33' ο κλέσιο κέρδισε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Κάσσου. Το εκτέλεσε ένα λεπτό μετά ο Μάρκος Πάουλο και έκανε το 1-1.

Στο δεύτερο μέρος οι αλλαγές ήταν πολλές και οι φάσεις ελάχιστες. Ο Παναιτωλικός απείλησε στο 62' με τον Μοράρ και στο 63' με τον Κλέσιο, ενώ ο τελευταίος δεν νίκησε τον Καντιμοίρη ούτε στο 65'. Πέντε λεπτά μετά ο Μπαργκαν έκανε ωραία ατομική προσπάθεια αλλά αστόχησε. Τελικά στο 87' ο Κλέσιο διαμόρφωσε το 1-2.

Να σημειωθεί πως στο 73' τραυματίστηκε ο Ιντζόγλου, ο οποίος αποχώρησε αναγκαστικά. Στη θέση του πέρασε ο Ντάγκρας. Ο άτυχος παίκτης θα υποβληθεί σε εξετάσεις για να διαπιστωθεί το μέγεθος του τραυματισμού.

ΑΡΗΣ (Δημήτρης Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Τσουμάνης, Σόουζα, Τζανακάκης, Δεληζήσης, Νίκιτς, Παυλίδης, Πασάς, Κάσσος, Στεφάνοβιτς, Διαμαντόπουλος

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μάκης Χάβος): Κυριακίδης, Χαντάκιας, Ροντρίγκες, Μύγας (76’ Μαρινάκης), Ρότσα (76’ Τσοκάνης), Πάουλο, Λόπες (58’ Μπεχαράνο), Μάζουρεκ, Ντίας (58’ Ρόσα), Κλέσιο, Μοράρ (71’ Μαρκόβσκι).