28/03/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Κυριακή 23 Ιουλίου 2017 - 23:16

Τετραπέρατοι οι Νέοι του Ολυμπιακού (pics)

Οι Πειραιώτες «σκόρπισαν» την Μπνέι Σακχίν (4-0)

Άκρως ικανοποιητική εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού καθώς συνέτριψε με 4-0 την Μπνέι Σάκχιν σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη το απόγευμα της Κυριακής (23/07) στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης».

Σημειώνεται πως οι Ισραηλινοί είχαν τερματίσει πέρυσι στην 5η θέση του εγχώριου πρωταθλήματος. Ο Βασίλης Βούζας έβγαλε πολύτιμα συμπεράσματα παρατάσσοντας τον Αγγελόπουλο κάτω από τα δοκάρια, στην άμυνα από δεξιά προς αριστερά ήταν οι Ξυδάς, Κούγιος, Λάμπρου και Τόλι. Ο Πλέγας με τον Τασιούλη ήταν οι δύο κεντρικοί μέσοι και μπροστά τους έπαιζε ο Νίκολας Μαρτίνεζ (ως δεκάρι). Ο Μεγαρίτης και ο Βάρκας ήταν στα «φτερά» της επίθεσης για τους «ερυθρόλευκους» και ο Μάριος Βρουσάι ήταν στην κορυφή της επίθεσης.

Ο Ολυμπιακός κρατούσε τη μπάλα αναπτύσσοντας επιθετικές πρωτοβουλίες στο πρώτο ημίχρονο με τους «ερυθρόλευκους» να κρατούν τη μπάλα στα πόδια τους. Έτσι, προηγήθηκαν στο 31ο λεπτό έπειτα από κλέψιμο του Μεγαρίτη που πλάσαρε εύστοχα τον Καντίλ για το 1-0.

Παρόμοια δεδομένα ίσχυσαν και μετά την ανάπαυλα. Ο Μαρτίνεζ σέντραρε στο 53ο λεπτό και ο Καλάϊλά πέτυχε αυτογκόλ πραγματοποιώντας το 2-0. Στο 56’ ακολούθησε νέα σέντρα του Μαρτίνεζ και ο Τόνι έκανε το 3-0 με σουτ στην κίνηση. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κωστανάσιος με δυνατό σουτ στο 90’.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ20: Αγγελόπουλος, Ξυδάς, Κούγιος, Λάμπρου, Τόλι, Πλέγας, Τασιούλης, Μεγαρίτης, Βάρκας, Μαρτίνεζ, Βρουσάι.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Γαβαλάς, Κωστανάσιος, Γαλούπης, Ξενιτίδης, Κιρτζιαλίδης, Πέιος, Ντουμάνης, Χατζηιωαννίδης, Αγιώτης, Βοϊλής, Φιτόπουλος.

ΜΠΝΕΪ ΣΑΚΧΙΝ: Καντίλ, Ότμαν, Φλαχ, Παζ, Καλαϊλά, Τάμπι, Μογκράμπι, Λούκα, Κλιμπάτ, Βέντερσον, Γκεούτσο.

Αναπληρωματικοί: Κουάντος, Χαράν, Ματάν, Γκναϊέμ, Καλαϊλά, Σαμπίχ, Ζομπιντάτ, Μπντάρμι, Αμποϊόνες, Μόσα, Σααμπί, Ζάγκορι.