19/04/2024
Ειδήσεις | Κυριακή 23 Ιουλίου 2017 - 09:55

Έδωσε απαντήσεις ο... φευγάτος Νεϊμάρ

Ο άσος της Μπαρτσελόνα ήταν ο πρωταγωνιστής στη νίκη με 2-1 επί της Γιουβέντους για το International Champions Cup * Τεσσάρα στην Παρί η Τότεναμ

Μπορεί όλα να δείχνουν ότι μετρά... ώρες στη Βαρκελώνη, αφού η Παρί Σεν Ζερμέν είναι έτοιμη να πληρώσει τη ρήτρα του και να τον αποκτήσει, αλλά ο Νεϊμάρ θέλει να δείξει ότι όσο φοράει τη φανέλα της Μπαρτσελόνα θα τιμά το σήμα.

Ο Βραζιλιάνος ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής στη νίκη με 2-1 επί της Γιουβέντους τα ξημερώματα της Κυριακής (23/7) για το International Champions Cup, πετυχαίνοντας και τα δύο γκολ.

Ο Νεϊμάρ άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό παίζοντας υποδειγματικά το 1-2 με τον Πάκο Αλκάθερ, ενώ στο 26' «χτύπησε» ξανά αυτή τη φορά κάνοντας όλη τη δουλειά μόνος του.

Ο Τζόρτζιο Κιελίνι μείωσε απλά για τη Γιουβέντους στο 63'.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Μπουφόν (46' Στσέσνι), Λίχτσταϊνερ (46' Ντε Σίλιο), Μπενατιά (69' Μαντραγκόρα), Μπαρτζάλι (46' Κιελίνι), Ασαμόα (46' Αλέξ Σαντρο), Κεντίρα (46' Ρινκόν), Μαρκίζιο (46' Πιάνιτς), Λεμινά (59' Ντιμπάλα), Στουράρο (59' Ντόουγκλας Κόστα), Μπεντανκούρ (60' Κουαδράδο), Μάντζουκιτς (60' Ιγκουαΐν).

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Σίλεσεν (52' Ορτολά), Αλέις Βιδάλ (46' Νέλσον Σεμέδο), Πικέ (51' Μάρλον), Μαστσεράνο (52' Ουμτιτί), Ντιν (46' Τζόρντι Άλμπα), Σέρτζι Σαμπέρ (46' Μπουσκέτς), Ράκιτιτς (46' Ντέις Σουάρεθ), Ινιέστα (51' Κάρλες Αλενιά), Μέσι (46' Αρντά Τουράν), Νεϊμάρ (46' Σέρτζι Ρομπέρτο), Πάκο Αλκάθερ (46' Λουίς Σουάρες).

Επιβλητική ήταν η Τότεναμ που στο πλαίσιο της ίδιας διοργάνωσης... σκόρπισε με 4-2 την Παρ΄Σεν Ζερμέν.

Μόλις στο 6ο λεπτό ο Καβάνι άνοιξε το σκορ, αλλά η εκπληκτική προσπάθεια του Έρικσεν στο 11' έφερε το ματς στα ίσα, με τον Ντάιερ να δίνει προβάδισμα στο 18' εκμεταλλευόμενος το λάθος ρου Τραπ.

Ο Παστόρε έφερε το ματς στα ίσα στο 36', αλλά με την έναρξη της επανάληψης ο Τραπ αποβλήθηκε.

Ο Αλντερβάιρελντ έκανε το 3-2 στο 82', με τον Κέιν να διαμορφώνει το τελικό 4-2 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 88'.