24/08/2017
Διοικητικά - Δικαστικά | Πέμπτη 13 Ιουλίου 2017 - 17:00

Πρόγραμμα Σούπερ Λίγκας 2017-18

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της πρώτης κατηγορίας * Δείτε πότε είναι τα ντέρμπι και ποιος παίζει με ποιον

Μπορεί ακόμη να μην έχουν ξεκαθαριστεί οι όροι διεξαγωγής του νέου πρωταθλήματος (πόσες ομάδες θα πέσουν και πώς θα αναδειχτεί ο πρωταθλητής), όμως, το μεσημέρι της Πέμπτης (13/7) πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της Σούπερ Λίγκας η κλήρωση για την επόμενη σεζόν.

Το a-sports.gr ήταν εκεί και σας μετέφερε μέσω του live λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη για το νέο πρωτάθλημα, το οποίο είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 19 Αυγούστου.

Όσον αφορά στα ντέρμπι, το πρώτο της σεζόν είναι την 5η αγωνιστική ανάμεσα σε ΑΕΚ και Ολυμπιακό (πιθανότατα χωρίς κόσμο). Την 8η αγωνιστική οι Πειραιώτες υποδέχονται τον ΠΑΟΚ, ενώ ακριβώς μετά τον Παναθηναϊκό. Τη 10η αγωνιστική το ντέρμπι των «Δικεφάλων», ενώ την 11η το Παναθηναϊκός - ΑΕΚ. Τέλος, ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός θα αναμετρηθούν τη 14η αγωνιστική. Υπενθυμίζεται πως με κεκλεισμένων των θυρών ματς ξεκινούν την επόμενη σεζόν Ολυμπιακός, ΑΕΚ και ΠΑΟΚ, ενώ με αφαίρεση βαθμών ο Παναθηναϊκός.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η και 16η αγωνιστική 

Ατρόμητος - Απόλλων Σμύρνης

Ξάνθη - Λαμία

Πλατανιάς - Παναθηναϊκός

ΑΕΚ - Παναιτωλικός

Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΣ Γιάννινα

Ολυμπιακός - ΑΕΛ

Λεβαδειακός - ΠΑΟΚ

Κέρκυρα - Πανιώνιος

2η και 17η αγωνιστική

Πλατανιάς - Ξάνθη

Λαμία - Ολυμπιακός

Παναθηναϊκός - Λεβαδειακός

ΑΕΛ - Αστέρας Τρίπολης

ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΕΚ

ΠΑΟΚ - Κέρκυρα

Πανιώνιος - Απόλλων Σμύρνης

Παναιτωλικός - Ατρόμητος

3η και 18η αγωνιστική

Ξάνθη - Ολυμπιακός

Λεβαδειακός - Πλατανιάς

Αστέρας Τρίπολης - Λαμία

Κέρκυρα - Παναθηναϊκός

ΑΕΚ - ΑΕΛ

Απόλλων Σμύρνης - ΠΑΟΚ

Ατρόμητος - ΠΑΣ Γιάνννινα

Πανιώνιος - Παναιτωλικός

4η και 19η αγωνιστική

Λεβαδειακός - Ξάνθη

Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης

Πλατανιάς - Κέρκυρα

Λαμία - ΑΕΚ

Παναθηναϊκός - Απόλλων Σμύρνης

ΑΕΛ - Ατρόμητος

ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός

ΠΑΣ Γιάννινα - Πανιώνιος

5η και 20ή αγωνιστική

Ξάνθη - Αστέρας Τρίπολης

Κέρκυρα - Λεβαδειακός

ΑΕΚ - Ολυμπιακός

Απόλλων Σμύρνης - Πλατανιάς

Ατρόμητος - Λαμία

Παναιτωλικός - Παναθηναϊκός

Πανιώνιος - ΑΕΛ

ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Γιάννινα

6η και 21η αγωνιστική

Κέρκυρα - Ξάνθη

Αστέρας Τρίπολης - ΑΕΚ

Λεβαδειακός - Απόλλων Σμύρνης

Ολυμπιακός - Ατρόμητος

Πλατανιάς - Παναιτωλικός

Λαμία - Πανιώνιος

Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα

ΑΕΛ - ΠΑΟΚ

7η και 22η αγωνιστική

Ξάνθη - ΑΕΚ

Απόλλων Σμύρνης - Κέρκυρα

Ατρόμητος - Αστέρας Τρίπολης

Παναιτωλικός - Λεβαδειακός

Πανιώνιος - Ολυμπιακός

ΠΑΣ Γιάννινα - Πλατανιάς

ΠΑΟΚ - Λαμία

Παναθηναϊκός - ΑΕΛ

8η και 23η αγωνιστική

Απόλλων Σμύρνης - Ξάνθη

ΑΕΚ - Ατρόμητος

Κέρκυρα - Παναιωλικός

Αστέρας Τρίπολης - Πανιώνιος

Λεβαδειακός - ΠΑΣ Γιάννινα

Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ

Πλατανιάς - ΑΕΛ

Λαμία - Παναθηναϊκός

9η και 24η αγωνιστική

Ξάνθη - Ατρόμητος

Παναιτωλικός - Απόλλων Σμύρνης

Πανιώνιος - ΑΕΚ

ΠΑΣ Γιάννινα - Κέρκυρα

ΠΑΟΚ - Αστέρας Τρίπολης

ΑΕΛ - Λεβαδειακός

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός

Λαμία - Πλατανιάς

10η και 25η αγωνιστική

Παναιτωλικός - Ξάνθη

Ατρόμητος - Πανιώνιος

Απόλλων Σμύρνης - ΠΑΣ Γιάννινα

ΑΕΚ - ΠΑΟΚ

Κέρκυρα - ΑΕΛ

Αστέρας Τρίπολης - Παναθηναϊκός

Λεβαδειακός - Λαμία

Ολυμπιακός - Πλατανιάς

11η και 26η αγωνιστική

Ξάνθη - Πανιώνιος

ΠΑΣ Γιάννινα - Παναιτωλικός

ΠΑΟΚ - Ατρόμητος

ΑΕΛ - Απόλλων Σμύρνης

Παναθηναϊκός - ΑΕΚ

Λαμία - Κέρκυρα

Πλατανιάς - Αστέρας Τρίπολης

Ολυμπιακός - Λεβαδειακός

12η και 27η αγωνιστική

ΠΑΣ Γιάννινα - Ξάνθη

Πανιώνιος - ΠΑΟΚ

Παναιτωλικός - ΑΕΛ

Ατρόμητος - Παναθηναϊκός

Απόλλων Σμύρνης - Λαμία

ΑΕΚ - Πλατανιάς

Κέρκυρα - Ολυμπιακός

Αστέρας Τρίπολης - Λεβαδειακός

13η και 28η αγωνιστική

Ξάνθη - ΠΑΟΚ

ΑΕΛ - ΠΑΣ Γιάννινα

Παναθηναϊκός - Πανιώνιος

Λαμία - Παναιτωλικός

Πλατανιάς - Ατρόμητος

Ολυμπιακός - Απόλλων Σμύρνης

Λεβαδειακός - ΑΕΚ

Αστέρας Τρίπολης - Κέρκυρα

14η και 29η αγωνιστική

ΑΕΛ - Ξάνθη

ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός

ΠΑΣ Γιάννινα - Λαμία

Πανιώνιος - Πλατανιάς

Παναιτωλικός - Ολυμπιακός

Ατρόμητος - Λεβαδειακός

Απόλλων Σμύρνης - Αστέρας Τρίπολης

ΑΕΚ - Κέρκυρα

15η και 30ή αγωνιστική

Ξάνθη - Παναθηναϊκός

Λαμία - ΑΕΛ

Πλατανιάς - ΠΑΟΚ

Ολυμπιακός - ΠΑΣ Γιάννινα

Λεβαδειακός - Πανιώνιος

Αστέρας Τρίπολης - Παναιτωλικός

Κέρκυρα - Ατρόμητος

ΑΕΚ - Απόλλων Σμύρνης

* Στον δεύτερο γύρο αντιστρέφονται οι έδρες

Μοιραστείτε το: