28/03/2024
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ | Δευτέρα 5 Ιουνίου 2017 - 22:54

Έχασε στον τελικό του «Πούσκας Καπ» η Κ17 του Παναθηναϊκού

Οι «πράσινοι» ηττήθηκαν από τη Ρεάλ Μαδρίτης με 4-0

Με ήττα από τη Ρεάλ Μαδρίτης ολοκλήρωσε τη συμμετοχή της στο τουρνουά «Πούσκας Καπ» η ομάδα Εφήβων του Παναθηναϊκού.

Επί ουγγρικού εδάφους, λοιπόν, οι «πράσινοι» έχασαν τη Δευτέρα (5/6) στον τελικό με 4-0, με τον Βάλο να ανοίγει το σκορ στο 29', καθώς νικήθηκε από τον Χριστογέωργο σε εκτέλεση πέναλτι, αλλά στην επαναφορά βρήκε δίχτυα.

Το 2-0 έγινε στο 41' με σουτ του Νιέτο, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο το κοντινό σουτ του Μιχαήλ στο 60' απομάκρυναν οι παίκτες της «βασίλισσας» πάνω στη γραμμή.

Από εκεί και πέρα, ο Μαρίν με δυνατό σουτ έγραψε το 3-0 και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπελμόντε με κοντινή κεφαλιά στο 78ο λεπτό.

Για τον Παναθηναϊκό αγωνίστηκαν οι: Χριστογέωργος, Παλασκώνης, Νταμπίζας, Μανιδάκης, Βενέτης (51' Ζωγραφάκης), Θεοδωράκης (51' Αλεξανδρόπουλος), Σκεντεράι (72' Πογιάννης), Εμμανουηλίδης, Καλομοίρης, Χριστοδούλου (72' Μαντζώρος), Σούλτσε (47' Μιχαήλ).