19/04/2024
Ιταλία | Τρίτη 23 Μαΐου 2017 - 00:45

Nίκη γοήτρου για την Πεσκάρα

Επικράτησε με 2-0 της Παλέρμο με αμφότερες να έχουν υποβιβαστεί στη Σέριε Β * Η ταυτότητα της 37ης αγωνιστικής

Με το ντέρμπι των ουραγών ανάμεσα σε Πεσκάρα και Παλέρμο ολοκληρώθηκε το βράδυ της Δευτέρας (22/5) η 37η αγωνιστική της Σέριε Α.

Οι γηπεδούχοι πήραν το τρίποντο γοήτρου με 2-0, με τον Μούριτς να ανοίγει το σκορ στο 15ο λεπτό και τον Μιτρίτα να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα τρία λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης.

Φυσικά, αμφότερες οι ομάδες έχουν υποβιβαστεί στη Σέριε Β, ενώ για την Πεσκάρα αυτή ήταν μόλις η τρίτη φετινή της νίκη.

ΠΕΣΚΑΡΑ: Φιορίλο, Ζαμπάνο, Μπόβο, Φορνασιέ, Μπιράγκι (86' Καμπανιάρο), Βέρε, Μεμουσάι, Μπρούγκμαν, Μούριτς (46' Μιτρίτα), Τσέρι (76' Τζιλαρντίνο), Καπράρι.

ΠΑΛΕΡΜΟ: Φουλινιάτι, Τσιόνεκ, Γκολντανίγκα, Γκονζάλες, Ρίσπολι (76' Τραϊκόφσκι), Ενρίκε (64' Λο Φάσο), Γιάγιαλο, Τσότσεφ, Αλεεσαμί, Ντιαμάντι (81' Σάλαϊ), Νεστορόβσκι.

Το πρόγραμμα της 37ης αγωνιστικής:

Σάββατο (20/5)

Κιέβο - Ρόμα 3-5 (15’ Κάστρο, 37’, 86’ Ινγκλέζε – 28’, 58’ Ελ Σαραουί, 42’, 77’ Σαλάχ, 83’ Τζέκο)

Νάπολι - Φιορεντίνα 4-1 (8’ Κουλιμπαλί, 36’ Ινσίνιε, 57’, 64’ Μέρτενς – 60’ Ίλισιτς)

Κυριακή (21/5)

Μίλαν - Μπολόνια 3-0 (70’ Ντεουλοφέου, 73’ Χόντα, 90+1’ Λαπαντούλα)

Έμπολι – Αταλάντα 0-1 (13’ Γκόμες)

Τζένοα – Τορίνο 2-1 (32’ Ριγκόνι, 54’ Σιμεόνε)

Γιουβέντους – Κροτόνε 3-0 (13’ Μάντζουκιτς, 39’ Ντιμπάλα, 83’ ‘Αλεξ Σάντρο)

Σασουόλο – Κάλιαρι 6-2 (7’ Μανιανέλι, 12’ Μπεράρντι, 13’ Πολιτάνο, 34’ Σένσι, 56’ πεν. Ιεμέλο, 90’ Μάτρι – 25’ Σάου, 60’ Ιονίτα)

Ουντινέζε – Σαμπντόρια 1-1 (5’ Τερό – 63’ πεν. Μουριέλ)