24/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 21 Μαΐου 2017 - 19:24

Νίκησε και «καθαρίζει» με την παραμονή ο Αιγινιακός

Η ομάδα του Γιάννη Βλάχου επιβλήθηκε εντός έδρας του Αγροτικού Αστέρα (2-0)

Ο Αιγινιακός «χτύπησε» δύο φορές στο δεύτερο ημίχρονο, επικράτησε εντός έδρας με 2-0 του Αγροτικού Αστέρα την Κυριακή (21/5), στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής, και «αγκαλιάζει» την παραμονή.

Τα γκολ που χάρισαν το «χρυσό» τρίποντο στην ομάδα από τη βόρεια Πιερία πέτυχαν οι Ρανγκέλοφ και Γκατσολάρι.

Σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη υπό συνεχή βροχόπτωση, οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που άγγιξαν το γκολ στο 12’, με το πλασέ του Βουτσιά από καλή θέση να καταλήγει στο δοκάρι.

Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο 23’ όταν ο Ρανγκέλοφ δεν μπόρεσε να νικήσει στο τετ α τετ τον Γιακουμή.

Η ομάδα του Γιάννη Βλάχου μπήκε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο και στο 65’ ευτύχησε να ανοίξει το σκορ, όταν ο Γκατσολάρι σέντραρε και ο Ρανγκέλοφ με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε δύο λεπτά πριν από το φινάλε ο Γκατσολάρι με πλασέ, έπειτα από ασίστ του Ρανγκέλοφ.

Διαιτητής ήταν ο Ζούγρας (Κοζάνης), με βοηθούς τους Καρακώστα (Λάρισας) και Κωτούλα (Τρικάλων). Τέταρτος ήταν ο Κατατέρπος (Κοζάνης).

Κίτρινες: 34’ Πάτο, 37’ Βουτσιάς, 84’ Χατζής

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Γιάννης Βλάχος): Τόλιος, Τοπαλίδης, Γιαζιτζόγλου, Παπουτσογιαννόπουλος, Λιόλιος, Αντωνιάδης, Γκατσολάρι, Πατράλης, Τσολακίδης (16’ Παπαδόπουλος), Φασίδης, Ρανγκέλοφ (89’ Μουκίδης).

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Νίκος Καραμπετάκης): Γιακουμής, Μπουτζίκος (80’ Μέρντοβιτς), Ουνγιαλίδης, Κουκόλης, Γκότοβος, Χατζής, Τριανταφυλλάκος (70’ Γκέσιος), Τάι, Βουτσιάς (56’ Κυριακίδης), Πάτο, Φιλίπε.