19/04/2024
Γαλλία | Σάββατο 29 Απριλίου 2017 - 00:55

Προσπέρασε την Μπορντό η Λυών

Πήρε την εκτός έδρας νίκη με 2-1 κόντρα στην Ανζέ

Με τους τρεις βαθμούς από την έδρα της Ανζέ έφυγε το βράδυ της Παρασκευής (28/4) η Λυών, κερδίζοντας με 2-1.

Στο παιχνίδι με το οποίο ξεκίνησε η 35η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος, η ομάδα του Μπρούνο Ζενεσιό προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο χάρη στα γκολ των Βαλμπουενά στο 17' και Φεκίρ στο 41'.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 49ο λεπτό με τον Εντόι, αλλά στο 76' έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Πάβλοβιτς και δεν μπόρεσαν να κάνουν κάτι περισσότερο στο ματς.

Έτσι, με 57 βαθμούς η Λυών προσπέρασε την Μπορντό στην 4η θέση, ενώ η Ανζέ με 39 μοιράζεται τη 13η θέση με την Μονπελιέ.

ΑΝΖΕ: Λετελιέ, Σισοκό, Πάβλοβιτς, Τομά, Μανκό, Εντόι, Σανταμαριά (70' Μπεριγκό), Μανγκανί, Μπαμπά (75' Καπέιγ), Ντιεντού (57' Πεπέ), Τοκό Εκαμπί.

ΛΥΩΝ: Λόπες, Ζαλέ, Ενκουλού, Ντιακαμπί, Μορέλ, Γκοναλόν, Τουσάρ, Κορνέ (90' Ραφαέλ), Τολισό (82' Φερί), Βαλμπουενά (75' Γκεζάλ), Φεκίρ.