24/04/2024
Γαλλία | Κυριακή 23 Απριλίου 2017 - 19:22

«Μπλόκαρε» στην Τουλούζη η Νις

Οι «αετοί» έμειναν στο 1-1 με την Τουλούζ

Στην Τουλούζη σταμάτησε την Κυριακή (23/4) το νικηφόρο σερί τριών αγώνων της Νις, η οποία έμεινε στο 1-1 με την τοπική ομάδα στο πλαίσιο της 34ης αγωνιστικής της Λιγκ 1.

Έτσι, οι «αετοί» έχασαν την ευκαιρία να μειώσουν τη διαφορά από τη δεύτερη Μονακό, που αργότερα φιλοξενείται από τη Λυών, στο -1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 56’ με τον Ζαν, ωστόσο τρία λεπτά αργότερα ο Εϊσερίκ έφερε το παιχνίδι στα… ίσια.

Στα υπόλοιπα λεπτά δεν άλλαξε κάτι, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν δύο πολύτιμους βαθμούς στην προσπάθειά τους για κατάκτηση του τίτλου.

ΤΟΥΛΟΥΖ: Λαφόν, Αμιάν Αντού, Ντιόπ, Ζουλιέν, Μουμπαντζέ, Μπλεν, Μποντιζέ (46’ Σομαλιά), Ζαν (61’ Ντουρμάζ), Τρέχο, Μπράιγουαϊτ, Ντελόρ (69’ Τοϊβόνεν).

ΝΙΣ: Καρντινάλ, Σουκέ, Ντάντε, Λε Μαρσάν (46’ Μπαΐς), Ενρίκε, Κοζιελό, Σερί, Ρικάρντο (88’ Μπαλοτέλι), Εϊσερίκ (81’ Δώνης), Μπελχαντά, Λε Μπιχάν.

Τα αποτελέσματα της 34ης αγωνιστικής

Παρασκευή (21/4)

Νανσί - Μαρσέιγ 0-0

Σάββατο (22/4)

Παρί Σεν Ζερμέν - Μονπελιέ 2-0 (29’ Καβάνι, 48’ Ντι Μαρία)

Λοριάν - Μετς 5-1 (13’ Σιανί, 49’ Ουαρίς, 60’, 66’ Καμπό, 78’ Μουκαντζό – 32’ πεν. Ντιαμπατέ)

Μπορντό – Μπαστιά 2-0 (55’ Μάλκομ, 69’ Σανκαρέ)

*Στο 75’ αποβλήθηκε ο Ελ Καουτάρι για τη Μπαστιά.

Λιλ – Γκινγκάμπ 3-0 (9’, 35’ πεν, Ντε Πρεβίγ, 67’ Έντερ)

Ντιζόν – Ανζέ 3-2 (5’, 43’ Ντιονί, 16’ Λις Μελού – 69’ πεν. Μανγκανί, 69’ Εκαμπί)

Καέν – Ναντ 0-2 (27’, 35’ Μπαμού)