26/04/2024
Ισπανία | Κυριακή 23 Απριλίου 2017 - 15:14

Ωραία και... ευρωπαία η Ρεάλ Σοσιεδάδ

Πήρε τη νίκη με 1-0 σε βάρος της Ντεπορτίβο Λα Κορούνια και παραμένει στο «κυνήγι» των ευρωπαϊκών θέσεων

Ένα ήταν αρκετό... Η Ρεάλ Σοσιεδάδ επικράτησε με 1-0 της Ντεπορτίβο Λα Κορούνια εντός έδρας την Κυριακή (23/4) και παραμένει «ολοζώντανη» στη μάχη για τις θέσεις που οδηγούν στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Το μοναδικό γκολ που έκρινε και την αναμέτρηση πέτυχε ο Ζοσέ με κεφαλιά στο 28ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι, μάλιστα, θα μπορούσαν να έχουν πετύχει και άλλο τέρμα, αφού ήταν πολύ καλοί στην επανάληψη, αλλά το 1-0 που διατηρήθηκε μέχρι το φινάλε τους ήταν αρκετό.

ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ: Ρούλι, Γιούρι, Μαρτίνεθ, Ραούλ Νάβας, Θαλδούα, Τσάβι Πριέτο, Ιγιαραμένδι, Θουρουτούθα, Γουίλιαν Ζοσέ (64’ Χουάνμι), Βέλα (73’ Κανάλες), Οϊαρθάμπαλ (89’ Γκρανέρο).

ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΛΑ ΚΟΡΟΥΝΙΑ: Λουξ, Αλμπεντόθα, Λουιζίνιο, Χουανφράν, Σίντνεϊ, Φαΐρ (80’ Γκάμα), Τσολάκ (69’ Χοσελού), Μπεργκαντίνιος, Μπόρχες, Κακουτά (56’ Τζον), Αντόνε.