20/04/2024
Ιταλία | Κυριακή 23 Απριλίου 2017 - 00:20

Mamma mia, τι ματσάρα!

Φιορεντίνα και Ίντερ πρόσφεραν θέαμα, με τους «βιόλα» να παίρνουν τη νίκη με 5-4

Απίστευτο σε εξέλιξη παιχνίδι στο «Αρτέμιο Φράνκι» το βράδυ του Σαββάτου (22/4), με τη Φιορεντίνα να επικρατεί της Ίντερ με 5-4!

Οι «βιόλα» βρέθηκαν να χάνουν με 2-1 στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο στην επανάληψη παρουσιάστηκαν εντυπωσιακοί και πετυχαίνοντας 4 γκολ έφτασαν στην ανατροπή αν και στο φινάλε τα… χρειάστηκαν.

Ο Βεσίνο στο 23’ έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους, ωστόσο η Ίντερ, αφού αρχικά ισοφάρισε με τον Πέρισιτς στο 29’, πήρε και προβάδισμα με τον Ικάρντι στο 34’.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με ένα χαμένο πέναλτι από τον Μπερναρντέσκι για λογαριασμό των γηπεδούχων, ωστόσο στη συνέχεια ξεκίνησε το… πάρτι τους.

Συγκεκριμένα, στο 63’ ο Αστόρι έφερε το ματς στα… ίσια, ένα λεπτό αργότερα ο Βεσίνο έκανε το 3-2 ενώ με δύο γκολ του Μπαμπακάρ στο 70’ και στο 79’ ο δείκτης του σκορ έδειξε το 5-2.

Το τελικό 5-4 διαμόρφωσε με δύο προσωπικά γκολ στο 88’ και στο 91’ ο Ικάρντι.

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ: Ταταρουσάνου, Τόμοβιτς (54’ Σαλσέδο), Σάντσες, Αστόρι, Τέγιο (82’ Κριστοφόρο), Μίλιτς, Βεσίνο, Μπαντέλ, Βαλέρο, Μπερναρντέσκι (57’ Ίλισιτς), Μπαμπακάρ.

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Ντ’ Αμπρόζιο, Μεδέλ, Μιράντα, Ναγκατόμο (73’ Έντερ), Γκαλιαρντίνι, Κοντογκμπιά (76’ Μπρόζοβιτς), Ζοάο Μάριο, Καντρέβα, Πέρισιτς, Ικάρντι.

Τα αποτελέσματα της 33ης αγωνιστικής

Σάββατο (22/4)

Αταλάντα - Μπολόνια 3-2 (3' Κόντι, 14' Φρόιλερ, 75' Καλντάρα - 16' Ντέστρο, 61' Ντι Φραντσέσκο)

Φιορεντίνα - Ίντερ 5-4 (23’, 64’Βεσίνο, 63’ Αστόρι, 70’, 79’ Μπαμπακάρ – 29’ Πέρισιτς, 34’, 88’, 90+1’ Ικάρντι)