28/03/2024
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | Σάββατο 25 Μαρτίου 2017 - 15:27

Kεφάτοι Ντομίνγκεζ και Καρντόσο

Με 4-1 κέρδισε ο Ολυμπιακός την Κ20 στο σαββατιάτικο (25/3) φιλικό προπονητικού χαρακτήρα

Την ευκαιρία να δει τους παίκτες του Ολυμπιακού σε δράση είχε το πρωί του Σαββάτου (25/3) ο Τάκης Λεμονής, καθώς έγινε φιλικό παιχνίδι με την ομάδα Νέων του συλλόγου και οι «μεγάλοι» νίκησαν τους «μικρούς» με 4-1 στις εγκαταστάσεις του Ρέντη.

Το ματς έγινε σε δύο ημίχρονα των 35 λεπτών, η ζέστη ήταν έντονη και ο 57χρονος τεχνικός χρησιμοποίησε τους 11 διαθέσιμους ποδοσφαιριστές του, αφού οι υπόλοιποι λείπουν λόγω διεθνών υποχρεώσεων ή έχουν τραυματισμούς όπως ο Βιάνα που συνέχισε τη θεραπεία του.

Πάντως, ο Λεμονής πρέπει να έμεινε ικανοποιημένος από την παρουσία των Τσόρι Ντομίνγκεζ και Όσκαρ Καρντόσο, καθώς αμφότεροι ήταν αρκετά δραστήριοι και σημείωσαν από δύο γκολ έκαστος.

Ο τεχνικός των Πειραιωτών έβαλε Χουτεσιώτη και Λεάλι να παίξουν στο τέρμα ένα ημίχρονο με τους «μεγάλους» κι ένα με τους «μικρούς», ενώ στην αμυντική τετράδα βρέθηκαν οι Φιγκέιρας, Μποτία, Ντε λα Μπέγια και Σισοκό, με τον τελευταίο να αποχωρεί λόγω τραυματισμού στο ημίωρο και με τον Ντε λα Μπέγια να πηγαίνει στη θέση του ως αριστερός μπακ.

Στον άξονα ξεκίνησαν Καμπιάσο και Μπουχαλάκης, με τον Αργεντινό να γίνεται στόπερ λόγω του τραυματισμού του Σισοκό και με τον Μάρτινς να τον αντικαθιστά στη μεσαία γραμμή, ενώ οργανωτικά καθήκοντα είχε ο Ντομίνγκεζ.

Τέλος, ο Καρντόσο ήταν στην κορυφή της επίθεσης και στα άκρα αγωνίστηκαν οι Μαρίν και Σεμπά.

Την Κυριακή (26/3) οι «ερυθρόλευκοι» έχουν ρεπό και θα γυρίσουν το απόγευμα της Δευτέρας (27/3) στις προπονήσεις.