26/04/2024
Ειδήσεις | Πέμπτη 23 Μαρτίου 2017 - 02:02

Το γύρισε... φιλικά η Κύπρος

Η εκ των αντιπάλων της Εθνικής μας στον 8o όμιλο των προκριματικών του Μουντιάλ 2018 κέρδισε με 3-1 το Καζακστάν

Σε καλή κατάσταση έδειξε ότι είναι η Κύπρος το βράδυ της Τετάρτης (22/3), κερδίζοντας σε φιλικό παιχνίδι το Καζακστάν με 3-1.

Στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» ο Νουσερμπάγιεφ με τακουνάκι στο 29' άνοιξε το σκορ για τους Καζάκους, αλλά στο β' ημίχρονο η εκ των αντιπάλων της Ελλάδας στον 8o όμιλο των προκριματικών του Μουντιάλ 2018 έκανε την αντεπίθεσή της και ισοφάρισε αρχικά με κεφαλιά του Μυτίδη στο 55ο λεπτό.

Στο 63' ο Κατελάρης με πλασέ βρήκε δίχτυα στο ντεμπούτο του και έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του Χριστάκη Χριστοφόρου, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Χριστοφή με σουτ στο 67'.

Η Κύπρος θα υποδεχθεί το Σάββατο (25/3) την Εσθονία στο ΓΣΠ.

KYΠΡΟΣ: Παναγή, Στυλιανού (77' Παναγιώτου), Σιέλης, Αλεξάνδρου, Κατελάρης, Λαμπάν (57' Μαργκάσα), Κάστανος (68' Κυριάκου), Αρτυματάς, Χαραλαμπίδης (57' Χριστοφή), Μακρής (81' Ρουσιάς), Μυτίδης (68' Αβραάμ).

ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ: Ποκατίλοβ, Μάλυ, Κουάτ, Τουνγκισμπάγιεβ (67' Μιροσιντσένκο), Ταγκιμπεργκέν, Ισλαμκάν (64' Ζιούκοφ), Νουργκαλίεβ (89' Μουρτάζαγιεβ), Σουγιούμπαγιεβ, Νουσερμπάγιεβ, Σιόμκο, Μπεϊσεμπεκόβ.