29/03/2024
Γερμανία | Κυριακή 19 Μαρτίου 2017 - 19:05

«Άλωσε» το Μάιντς με Κολάσινατς η Σάλκε

Οι «βασιλικοί μπλε» επιβλήθηκαν της τοπικής ομάδας με 1-0

Απέδρασε από το Μάιντς η Σάλκε… Οι «βασιλικοί μπλε» επικράτησαν με 1-0 της τοπικής ομάδας την Κυριακή (19/3), πέτυχαν τη δεύτερη σερί νίκη τους και ανέβηκαν στην ένατη θέση της βαθμολογίας.

Το παιχνίδι κρίθηκε χάρη σε ένα γκολ του Κολάσινατς πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.

Με τη νίκη τους αυτή οι φιλοξενούμενοι έφτασαν τους 33 βαθμούς και πλέον απέχουν τέσσερις από την έκτη θέση που δίνει εισιτήριο για το Γιουρόπα Λιγκ.

Αντίθετα, η Μάιντς παρέμεινε στη δωδέκατη θέση και στο -2 από την επικίνδυνη ζώνη.

ΜΑΙΝΤΣ: Λεσλ, Ντονάτι, Μπούνχερτ, Ραμάλιο, Μπροζίνσκι, Λάτσα (82’ Μούτο), Γκμπαμάν, Σαμπέριο (61’ Ντε Μπλάσις), Οστουναλί, Μπόγιαν (61’ Κουαϊζόν), Κόρντομπα.

ΣΑΛΚΕ: Φάρμαν, Κέρερ, Χέβεντες, Μπαντστούμπερ, Κολάσινατς, Σταμπουλί, Γκορέτσκα (46’ Μπενταλέμπ), Σοπφ, Τσούπο-Μοτίνγκ, Μέγιερ (62’ Καλιγκιούρι), Μπουργκστάλερ (83’ ΝτιΣάντο).

Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (17/3)

Ντόρτμουντ - Ίνγκολσταντ 1-0 (14' Ομπαμεγιάνγκ)

Σάββατο (18/3)

Βόλφσμπουργκ - Ντάρμσταντ 1-0 (45'+1 Γκόμεζ)

Κολωνία - Χέρτα 4-2 (6' Οσάκο, 35', 37', 63' Μοντέστ - 50' πέν. Ιμπίσεβιτς, 69' Μπρουκς)

Άουγκσμπουργκ - Φράιμπουργκ 1-1 (38' Σταφυλίδης - 30' πέν. Νίντερλεχνερ)

Βέρντερ - Λειψία 3-0 (34' Γιουνούζοβιτς, 59' Γκρίλιτς, 90' Κάιντς)

Χόφενχαϊμ - Λεβερκούζεν 1-0 (62' Βάγκνερ)

Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Αμβούργο 0-0