26/04/2024
Γερμανία | Σάββατο 18 Μαρτίου 2017 - 22:49

Όρθιο στη Φρανκφούρτη το Αμβούργο

Οι «κροκόδειλοι» έφυγαν με την ισοπαλία (0-0) από την δύσκολη έδρα της Άιντραχτ

Δε νίκησε, αλλά δεν έχασε κιόλας… Το Αμβούργο αναδείχθηκε ισόπαλο 0-0 εκτός έδρας με την Αίντραχτ Φρανκφουρτης το Σάββατο (18/3) και συνεχίζει τη «μάχη» για τη παραμονή στη Μπουντεσλίγκα.

Το πρώτο ημίχρονο δεν διεκδίκησε «δάφνες ποιότητας» με τις δύο ομάδες να έχουν από μια καλή στιγμή με τους Χόλτμπι (11’) και Χργκότα (29’).

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν καλύτερο, με εκατέρωθεν ευκαιρίες ωστόσο το 0-0 έμεινε μέχρι το φινάλε.

Σημειώνεται, πως ο Κυριάκος Παπαδόπουλος αγωνίστηκε βασικός με τους φιλοξενούμενους και στα 90 λεπτά.

ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ: Χράντετσκι, Άμπραχαμ, Ρους (81’ Ταβάτα), Χέκτορ, Οτσίπκα, Τσάντλερ, Γκατσίνοβιτς, Μασκαρέλ, Φαμπιάν, Ρέμπιτς (90’ Μπλουμ), Χργκότα (84’ Μάιερ).

ΑΜΒΟΥΡΓΟ: Άντλερ, Οστρζόλεκ, Ντικμάιερ, Παπαδόπουλος, Γιουνγκ, Σακάι, Έκνταλ, Κόστιτς, Χαντ (71’ Μίλερ), Χόλτμπι (60’ Γκρέγκοριτς), Γουντ (90+1’ Λασόγκα).

Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής

Παρασκευή (17/3)

Ντόρτμουντ - Ίνγκολσταντ 1-0 (14' Ομπαμεγιάνγκ)

Σάββατο (18/3)

Βόλφσμπουργκ - Ντάρμσταντ 1-0 (45'+1 Γκόμεζ)

Κολωνία - Χέρτα 4-2 (6' Οσάκο, 35', 37', 63' Μοντέστ - 50' πέν. Ιμπίσεβιτς, 69' Μπρουκς)

Άουγκσμπουργκ - Φράιμπουργκ 1-1 (38' Σταφυλίδης - 30' πέν. Νίντερλεχνερ)

Βέρντερ - Λειψία 3-0 (34' Γιουνούζοβιτς, 59' Γκρίλιτς, 90' Κάιντς)

Χόφενχαϊμ - Λεβερκούζεν 1-0 (62' Βάγκνερ)

Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Αμβούργο 0-0