27/04/2024
ΑΕΛ | Κυριακή 26 Φεβρουαρίου 2017 - 19:09

Τσιώλης: «Σε καλό φεγγάρι η ΑΕΚ, κρατάμε το δεύτερο ημίχρονο»

Ο προπονητής της ΑΕΛ εξήγησε ότι αν η ομάδα του είχε τις ευκαιρίες για καλύτερο αποτέλεσμα

Η ΑΕΛ προσπάθησε, αλλά τελικά δεν κατάφερε να πάρει κάτι από την αναμέτρηση με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ.

Ο Σάκης Τσιώλης παραδέχθηκε ότι η Ένωση έχει βελτιωθεί μετά την έλευση του Μανόλο Χιμένεθ, αλλά στάθηκε και στις χαμένες ευκαιρίες της ομάδας του που θα μπορούσαν να έχουν φέρει την ισοφάριση.

Αναλυτικά το σχόλιό του στη συνέντευξη Τύπου: «Έτσι κι αλλιώς ήταν δύσκολο παιχνίδι. Η ΑΕΚ μετά την αλλαγή προπονητή είναι σε καλό φεγγάρι. Προσπαθήσαμε να ελέγξουμε το παιχνίδι. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο ήταν μέτρια η ομάδα μου, προσπαθήσαμε να κρατήσουμε το σκορ.

Στο 1-0 είχαμε δυο καλές στιγμές να κάνουμε το 1-1 και ενδεχομένως να ήταν αλλιώς το ματς. Μια αδράνεια όμως στην άμυνά μας και από στημένη φάση ήρθε και το 2-0. Εκεί τελείωσε το παιχνίδι. Κρατάμε το δεύτερο ημίχρονο και τις δυο καλές στιγμές που είχαμε».