20/04/2024
Ειδήσεις | Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου 2017 - 09:17

Έρχεται… αγριεμένη η Οσμάνλισπορ

Οι Τούρκοι… σκόρπισαν με 5-1 την Αδάνασπορ λίγες ημέρες πριν τη ρεβάνς με τον Ολυμπιακό για τους «32» του Γιουρόπα Λιγκ

Πετούσε «φωτιές» η Οσμάνλισπορ, δείχνοντας τις διαθέσεις της εν όψει της ρεβάνς του 0-0 με τον Ολυμπιακό την Πέμπτη (23/2).

Οι Τούρκοι άφησαν πίσω τους τις μέτριες εμφανίσεις στο πρωτάθλημα και… ξέσπασαν στην Αδάνασπορ, παίρνοντας επιβλητική νίκη με 5-1, την ευρύτερή της για φέτος.

Εντιαγέ και Γουεμπό έδωσαν από το ημίχρονο προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του Μουσταφά Ακτσάι με τα γκολ τους στο 19’ και το 42’ αντίστοιχα, ενώ δεν έριξαν ρυθμούς και στην επανάληψη, με τον Μάιερ να κάνει το 3-0 στο 50’.

Ο Γκλέισον μείωσε ένα λεπτό αργότερα, αλλά τα γκολ των Μπιφουμά (68’) και Τσαγκιράν (82’) «σφράγισαν» τη νίκη.

Η σύνθεση της Οσμάνλισπορ: Καρτσεμάρσκας, Βρσάγεβιτς, Γκουβέν, Γουεμπό (85΄ Ντελάρζ), Εντιαγέ (72΄ Τσαγκιράν), Πίντο, Ρεγκατίν, Προχάτσκα, Μπιφουμά (79΄ Λουίς Κάρλος), Τσουρουκσού, Μάιερ.