26/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2017 - 17:48

Όλα μηδέν στην Ελευσίνα

«Άσφαιροι» Πανελευσινιακός και Παναιγιάλειος σε ένα πολύ μέτριο ματς (0-0)

Σε λίγες ημέρες θα το έχουν ξεχάσει... Χωρίς νικητή, χωρίς σκορ (0-0) και χωρίς καλό ποδόσφαιρο ολοκληρώθηκε η κυριακάτικη (19/2) αναμέτρηση ανάμεσα σε Πανελευσινιακό και Παναιγιάλειο για τη 16η αγωνιστική της Β' Εθνικής, με τις δύο ομάδες να απογοητεύουν με την απόδοσή τους.

Βέβαια, κερδισμένοι είναι οι «μελανόλευκοι» που πήραν τον εκτός έδρας βαθμό και με συνολικά 20 μοιράζονται την 9η θέση με τον Αχαρναϊκό, ενώ οι «σταχυοφόροι» με 8 παραμένουν σε δυσχερέστατη θέση αναφορικά με την παραμονή στην κατηγορία.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν κάτι περισσότερο από μέτριο στην Ελευσίνα και με εξαίρεση ένα σουτ του Σταματάκη στο 28' που πέρασε άουτ για λογαριασμό των γηπεδούχων δεν υπήρξε κάποια άλλη καλή στιγμή.

Οι «κυανόλευκοι», πάντως, διαμαρτυρήθηκαν στο 45' για πέναλτι σε ανατροπή του Σταματάκη, με τον διαιτητή Μιάρη από την πλευρά του να υποδεικνύει ότι το φάουλ έγινε εκτός περιοχής.

Στην επανάληψη, ο Κωνσταντινίδης στο 49' έκανε ένα γύρισμα από δεξιά, με τους παίκτες του Παναιγιάλειου να απομακρύνουν όπως όπως, ενώ χρειάστηκε να φτάσουμε στο 78' για να σημειωθεί κάτι αξιόλογο, όταν ο Μακρυωνίτης απέκρουσε το σουτ του Σκαρτσίλα σε μια καλή φάση για τους Αιγιώτες.

Στο 87' ο Κωνσταντινίδης έκανε ένα σουτ, η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς των φιλοξενούμενων και ο Γκαραβέλης μπλόκαρε εύκολα, για να μείνει εντέλει το 0-0 μέχρι το σφύριγμα της λήξης σε αυτό το πολύ μέτριο παιχνίδι.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Μιάρης του Συνδέσμου Δωδεκανήσου με βοηθούς τον Καρμίρη του Συνδέσμου Λέσβου και τον Ντάλλα του Συνδέσμου Αθηνών.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Γιώργος Βαζάκας): Μακρυωνίτης, Κωνσταντινίδης, Αρναούτογλου, Κολόκας, Καμπούρης, Κρισμάρεβιτς, Σταματάκης (63' Δημόπουλος), Πρίντεμπς (86' Εμέκα), Γραικός, Νίασον (88' Τσούπρος), Αγγελούδης.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Δημήτρης Σπανός): Γκαραβέλης, Στίκας, Ντέμο, Ρότα, Μωυσίδης, Καζναφέρης, Μπούζας, Τσιλιγκίρης (89' Παπαδόπουλος), Σκαρτσίλας, Κρητικός (77' Ξόμπλιος), Ιβάνκο (66' Γκούφας).