27/04/2024
Μπάσκετ | Πέμπτη 19 Ιανουαρίου 2017 - 10:24

Δεν ήταν αρκετό το νταμπλ νταμπλ του Αντετοκούνμπο

Ο άσος των Μπακς είχε 32 πόντους και 11 ριμπάουντ, αλλά η ομάδα του έχασε από τους Ρόκετς * Θετικός ο Κουφός στην ήττα των Κινγκς

Άλλη μία εξαιρετική εμφάνιση που δεν είχε, όμως, αντίκρισμα πραγματοποίησε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο.

Ο Έλληνας άσος των Μπακς πέτυχε νταμπλ νταμπλ με 32 πόντους με 13/20 σουτ, 5/6 βολές, 11 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 1 κλέψιμο και 3 κοψίματα σε 37 λεπτά, αλλά η ομάδα του Μιλγουόκι δεν τα κατάφερε κόντρα στους Ρόκετς και… υπέκυψαν με 111-92.

Αιτία για αυτό ήταν ο Τζέιμς Χάρντεν που ήταν ξανά εντυπωσιακός, ολοκληρώνοντας το ματς με 38 πόντους με 14/25 σουτ, 6/6 βολές, 6 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 2 κοψίματα.

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε και ο Κώστας Κουφός, ο οποίος ξεκίνησε βασικός κόντρα στους Πέισερς. Ο απολογισμός του ήταν 11 πόντοι με 5/8 δίποντα, 1/2 βολές και 4 ριμπάουντ σε 24 λεπτά συμμετοχής, αλλά η ομάδα του ηττήθηκε με 100-106.

Με κορυφαίο τον Ντουράντ που πέτυχε 40 πόντους, οι Γουόριορς πήραν σχετικά άνετη νίκη με 121-100 επί των Θάντερ.