09/05/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Πέμπτη 5 Ιανουαρίου 2017 - 19:15

Η Κέρκυρα «φρέναρε» τον Ατρόμητο στους Νέους

Οι νησιώτες ήρθαν ισόπαλοι κόντρα στους Περιστεριώτες (1-1)

Ευκαιρία πρώτης τάξεως προκειμένου ν’ αναρριχηθεί στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα σπατάλησε ο Ατρόμητος καθώς η Κέρκυρα απέσπασε τον πολύτιμο εντός έδρας πόντο με σκορ 1-1.

Οι δύο ομάδες κοντραρίστηκαν στην τελευταία χρονικά αναμέτρηση που διεξήχθη το πρωί της Πέμπτης (05/01) αναφορικά με την εξ αναβολής πρεμιέρα στο πρωτάθλημα Νέων της Σούπερ Λίγκας.

Όσον αφορά το αγωνιστικό σκέλος προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι χάρη σε εκτέλεση φάουλ του Ζαΐμι στο 15ο λεπτό. Μάλιστα, η Κέρκυρα αναζήτησε και δεύτερο γκολ δίχως επιτυχία.

Ο Ατρόμητος απάντησε με το ίδιο… νόμισμα, όταν ο Κάγιος εκτέλεσε φάουλ στο 83ο λεπτό ισοφαρίζοντας στο τελικό 1-1.

ΚΕΡΚΥΡΑ: Λαδάς, Τερπεκλής, Τζατζανάς, Ματσεβίλα, Γκίτσης, Βασιλάκης, Κοσκινάς, Ζαΐμι, Τσάνης, Μίσκου, Γεωργόπουλος, ενώ μπήκαν και οι Κουλούρης, Λάμπογλου.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Κίναλης, Γιαταγανάκης, Τζίνοβιτς, Παπαδογιωργάκης, Μαραγκουδάκης, Παυλής, Νταβιώτης, Νάτσος, Δαλκαφούκης, Λαζαρίδης, Τσατσόπουλος, ενώ έπαιξαν και οι Κάιο, Φαρία, Κότσικος.