Δείτε ποιοι θα παίξουν με ποιους στο Κύπελλο, το οποίο θα έχει αρκετές ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις
Δεν θα πλήξουμε... Αυτό είναι το μόνο βέβαιο μετά την κλήρωση που έγινε το πρωί της Πέμπτης (29/9) στα γραφεία της ΕΠΟ για τη 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, κατά την οποία μπαίνουν όλες οι ομάδες της Σούπερ Λίγκας.
Υπάρχουν τόσο ενδιαφέροντα ζευγάρια, όπως η... σύγκρουση της ΑΕΛ με τα Τρίκαλα με τις γνωστές ιδιαιτερότητες, όσο και δυνατοί όμιλοι. Ένας τέτοιος είναι του Παναθηναϊκού, ο οποίος έχει ακόμη τους Ηρακλή, ΟΦΗ και Απόλλωνα Σμύρνης.
Εκείνο που σχολιάστηκε, επίσης, ήταν η... συνάντηση της Βέροιας με τον Άρη, της ομάδας δηλαδή που είχε ο Θόδωρος Καρυπίδης με αυτή που έχει πλέον. Βατός ο όμιλος του Ολυμπιακού και της ΑΕΚ, δυνατός αυτός του ΠΑΟΚ. Παρεμπιπτόντως, σε αυτόν των «ασπρόμαυρων» έχουμε και τη μοναδική εκκρεμότητα. Στην κληρωτίδα μπήκαν μαζί Πανελευσινιακός και Ζάκυνθος λόγω της δικαστικής τους διαμάχης.
Να σημειωθεί ότι η 1η αγωνιστική θα γίνει 25-27 Οκτωβρίου, η 2η στις 29-30 Νοεμβρίου και την 1η Δεκεμβρίου και η 3η στις 13-15 Δεκεμβρίου.
1ος όμιλος
ΠΑΟΚ
ΑΕΛ
Τρίκαλα
Πανελευσινιακός/Ζάκυνθος
2ος όμιλος
Ολυμπιακός
Πλατανιάς
Χανιά
Σπάρτη
3ος όμιλος
Παναθηναϊκός
Ηρακλής
ΟΦΗ
Απόλλων Σμύρνης
4ος όμιλος
ΠΑΣ Γιάννινα
Ξάνθη
Αγροτικός Αστέρας
Καλλονή
5ος όμιλος
Αστέρας Τρίπολης
Βέροια
Άρης
Αιγινιακός
6ος όμιλος
ΑΕΚ
Κέρκυρα
Αναγέννηση Καρδίτσας
Λαμία
7ος όμιλος
Ατρόμητος
Παναιτωλικός
Καλλιθέα
Πανθρακικός
8ος όμιλος
Πανιώνιος
Λεβαδειακός
Κισσαμικός
Πανσερραϊκός
Στη συνέχεια παρατίθενται οι αγωνιστικές:
1ος όμιλος
1η αγωνιστική (25-27/10)
ΠΑΟΚ - ΑΕΛ
Πανελευσιακός ή Ζάκυνθος - Τρίκαλα
2η αγωνιστική (29-30/11 και 01/12)
Τρίκαλα - ΠΑΟΚ
ΑΕΛ - Πανελευσιακός ή Ζάκυνθος
3η αγωνιστική (13-15/12)
Τρίκαλα - ΑΕΛ
Πανελευσιακός ή Ζάκυνθος - ΠΑΟΚ
2ος όμιλος
1η αγωνιστική (25-27/10)
Ολυμπιακός - Πλατανιάς
Σπάρτη - ΑΟ Χανιά
2η αγωνιστική (29-30/11 και 01/12)
ΑΟ Χανιά - Ολυμπιακός
Πλατανιάς - Σπάρτη
3η αγωνιστική (13-15/12)
ΑΟ Χανιά - Πλατανιάς
Σπάρτη - Ολυμπιακός
3ος όμιλος
1η αγωνιστική (25-27/10)
Παναθηναϊκός - Ηρακλής
Απόλλων Σμύρνης - ΟΦΗ
2η αγωνιστική (29-30/11 και 01/12)
ΟΦΗ - Παναθηναϊκός
Ηρακλής - Απόλλων Σμύρνης
3η αγωνιστική (13-15/12)
ΟΦΗ - Ηρακλής
Απόλλων Σμύρνης - Παναθηναϊκός
4ος όμιλος
1η αγωνιστική (25-27/10)
ΠΑΣ Γιάννινα - Ξάνθη
Καλλονή - Αγροτικός Αστέρας
2η αγωνιστική (29-30/11 και 01/12)
Αγροτικός Αστέρας - ΠΑΣ Γιάννινα
Ξάνθη - Καλλονή
3η αγωνιστική (13-15/12)
Αγροτικός Αστέρας - Ξάνθη
Καλλονή - ΠΑΣ Γιάννινα
5ος όμιλος
1η αγωνιστική (25-27/10)
Αστέρας Τρίπολης - Βέροια
Αιγινιακός - Άρης
2η αγωνιστική (29-30/11 και 01/12)
Άρης - Αστέρας Τρίπολης
Βέροια - Αιγινιακός
3η αγωνιστική (13-15/12)
Άρης - Βέροια
Αιγινιακός - Αστέρας Τρίπολης
6ος όμιλος
1η αγωνιστική (25-27/10)
ΑΕΚ - Κέρκυρα
Λαμία - Αναγέννηση Καρδίτσας
2η αγωνιστική (29-30/11 και 01/12)
Αναγέννηση Καρδίτσας - ΑΕΚ
Κέρκυρα - Λαμία
3η αγωνιστική (13-15/12)
Αναγέννηση Καρδίτσας - Κέρκυρα
Λαμία – ΑΕΚ
7ος όμιλος
1η αγωνιστική (25-27/10)
Ατρόμητος - Παναιτωλικός
Πανθρακικός - Καλλιθέα
2η αγωνιστική (29-30/11 και 01/12)
Καλλιθέα - Ατρόμητος
Παναιτωλικός - Πανθρακικός
3η αγωνιστική (13-15/12)
Καλλιθέα - Παναιτωλικός
Πανθρακικός - Ατρόμητος
8ος όμιλος
1η αγωνιστική (25-27/10)
Πανιώνιος - Λεβαδειακός
Πανσερραϊκός - Κισσαμικός
2η αγωνιστική (29-30/11 και 01/12)
Κισσαμικός - Πανιώνιος
Λεβαδειακός - Πανσερραϊκός
3η αγωνιστική (13-15/12)
Κισσαμικός - Λεβαδειακός
Πανσερραϊκός - Πανιώνιος