27/04/2024
Ιταλία | Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου 2016 - 21:08

«Σκόνταψε» η Ίντερ

Οι «νερατζούρι» έμειναν στο 1-1 με την Μπολόνια

Το καλό δεν τρίτωσε για την Ίντερ την Κυριακή (25/9), καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Μπολόνια στο «Τζιουζέπε Μεάτσα».

Ύστερα από τις νίκες επί των Γιουβέντους και Έμπολι, η ομάδα του Μιλάνου ήθελε να συνεχίσει το σερί και στην 6η αγωνιστική της Σέριε Α.

Το γκολ του Ντέστρο στο 14ο λεπτό της έβαλε, όμως, δύσκολα, ασχέτως αν η απάντηση ήρθε σχετικά γρήγορα (37’) με τον Πέρισιτς.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Ρανόκια έχασε σπουδαία ευκαιρία για την ανατροπή στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, κοινώς δεν επανέλαβε ότι είχε κάνει η ομάδα του στα ματς με Πεσκάρα και Γιουβέντους.

Ως εκ τούτου, η Ίντερ υποχώρησε στο -4 από τη Γιουβέντους, ενώ η Μπολόνια των Τοροσίδη (όλο το 90λεπτο) και Οικονόμου (μπήκε στο 63') συγκατοικεί στην 4η θέση με Ρόμα, Λάτσιο και Κιέβο.

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Σαντόν, Ρανόκια, Μιράντα, Μιανγκ, Μεδέλ, Κοντογκμπιά (28' Νιουκουρί), Μπανέγα (65' Έντερ), Καντρέβα (74' Γκαμπιγκόλ), Πέρισιτς, Ικάρντι.

ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Άνζελο ντα Κόστα, Κραφτ (80' Μαζινά), Γκασταλντέλο (63' Οικονόμου), Μαϊέτα, Τοροσίδης, Νάγκι (53' Πούλγκαρ), Ταϊντέρ, Τζεμαϊλί, Βέρντι, Κρέιτσι, Ντέστρο.