20/04/2024
Γερμανία | Σάββατο 27 Αυγούστου 2016 - 00:19

Φανταστικό ξεκίνημα για Μπάγερν

Η ομάδα του Αντσελότι διέλυσε με 6-0 τη Βέρντερ

Με τον ιδανικότερο τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στην Μπουντεσλίγκα η Μπάγερν, η οποία διέλυσε με 6-0 τη Βέρντερ την Παρασκευή (26/8).

Η ομάδα του Κάρλος Αντσελότι άνοιξε το σκορ στο 9' με απίστευτο βολέ του Αλόνσο, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Λεβαντόφσκι έκανε το 2-0, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Ο Πολωνός διεθνής πέτυχε δύο ακόμη γκολ (46' και 77') στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ τα υπόλοιπα τέρματα της ομάδας του Μονάχου σημείωσαν οι Λαμ (66') και Ριμπερί (73').

Αξίζει να σημειωθεί πως οι πρωταθλητές Γερμανίας έφτασαν τις 14 σερί νίκες και τα 44 γκολ στα 9 τελευταία ματς εναντίον της Βέρντερ.

ΜΠΑΓΕΡΝ: Νόιερ, Λαμ (74' Ραφίνια), Χούμελς, Χάβι Μαρτίνεθ, Αλάμπα (78' Μπερνάτ), Τιάγκο Αλκάνταρα, Τσάμπι Αλόνσο (64' Κίμιχ), Βιδάλ, Μίλερ, Ριμπερί, Λεβαντόφσκι.

ΒΕΡΝΤΕΡ: Βίντβαλντ, Γκέμπρε Σελασιέ, Σανέ, Ντιανέ, Καλντιρόλα, Φριτς, Μπάουερ, Σαμπού Γιαταμπαρέ, Γκρίλιτς (74' Έγκεστεϊν), Μπάρτελς (88' Τι), Γιόχανσον (64' Στέρνμπεργκ).

Το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (26/8)

Μπάγερν - Βέρντερ Βρέμης 6-0 (9’ Αλόνσο, 13’, 46’, 77’ πέν. Λεβαντόφσκι, 66’ Λαμ, 73’ Ριμπερί)