25/04/2024
Ομάδες | Τετάρτη 24 Αυγούστου 2016 - 22:04

Ισόπαλη με Ατρόμητο η Σπάρτη

Οι Λάκωνες στάθηκαν πολύ καλά κόντρα στους Περιστεριώτες και πήραν το 1-1

Συνεχώς και πιο βελτιωμένη παρουσιάζεται στα φιλικά της η Σπάρτη, η οποία δείχνει πως δεν θα είναι εύκολος αντίπαλος για κανέναν στη Β' Εθνική, εάν συνεχίσει έτσι.

Την Τετάρτη (24/8) πέρασε με επιτυχία το πιο δύσκολο έως τώρα τεστ της κόντρα στον Ατρόμητο, από τον οποίο πήρε ισοπαλία με 1-1 στο φιλικό που έγινε στην πρωτεύουσα της Λακωνίας.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 28', όταν ο Μπουντόπουλος εκτέλεσε κόρνερ και ο Γιαννίτσης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στο 41', μάλιστα, λίγο έλειψε και να γίνει το 2-0 με τον Αναστασάκο να χάνει σημαντική ευκαιρία.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Περιστεριώτες μπήκαν καλύτερα και μόλις επτά λεπτά μετά την έναρξή του ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Λαζαρίδη ύστερα από σέντρα του Κραβαρίτη. Στη συνέχεια έψαξαν ένα ακόμη γκολ, αλλά αυτό δεν ήρθε.

ΣΠΑΡΤΗ (Σωτήρης Αντωνίου): Κραβαρίτης, Σιώπης (87′ Μπουτσικάρης), Γκαλίτσιος (46′ Καρτσαμπάς), Γιαννίτσης (81′ Κοντοές), Παπαχρήστος (46′ Παναγιώτου), Μπανούσης, Οικονομόπουλος (46′ Αναστασόπουλος), Μπουντόπουλος (46′ Κατσίκης), Βελλίνης (46′ Ηλιόπουλος), Αρσενίεβιτς (72′ Σινίκ), Αναστασάκος (66′ Γαρυφαλλόπουλος).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Νίκος Παπαδόπουλος, Φυτανίδης (43′ Κοντοές), Κεϊτά (60′ Μπίτολο), Ζησόπουλος, Λαζαρίδης (72′ Θεοδωράκης), Ντιγκινί, Βασιλείου (66′ Λε Ταλέκ), Μπαστακός (46′ Γροντής), Κατράνης, Γκουγκούδης (46′ Κιβρακίδης), Παπαδόπουλος Δημήτρης (60′ Tσατσόπουλος).