19/04/2024
Στοιχηματίζω | Τρίτη 15 Ιανουαρίου 2013 - 18:16

Ώρα για Κύπελλο

Το Κύπελλο Αγγλίας μονοπωλεί το στοιχηματικό ενδιαφέρον απόψε (15/1). Επαναληπτικούς αγώνες (η ισοπαλία οδηγεί σε παράταση ή πέναλτι) περιλαμβάνει και μπορούμε να δοκιμάσουμε τόσο σε εκπλήξεις όσο και σε «στάνταρ».

Αναφορικά με τις εκπλήξεις ή αλλιώς τα ματς που διεκδικούμε ενδιαφέρουσες αποδόσεις, είναι δύο. Γουέστ Μπρομ - ΚΠΡ είναι το ένα και παίρνουμε το Χ2. Γιατί; Γιατί η Γουέστ Μπρομ προβληματίζει στην Πρέμιερ Λιγκ εδώ και καιρό. Μάλιστα, τελευταίως προδίδεται από την άμυνά της. Για παράδειγμα, από τη Ρέντινγκ δέχτηκε τρία γκολ στα εννέα τελευταία λεπτά και το υπέρ της 2-0 έγινε εναντίον της 3-2. Η ΚΠΡ έχει δημιουργήσει πολύ ισχυρή άμυνα που κράτησε απαραβίαστο σε αγώνα με Τσέλσι και Τότεναμ. Εκτός από βελτίωση, έχει και μεγάλη τύχη τον τελευταίο καιρό η ΚΠΡ.

Μπόρνμουθ - Γουίγκαν. Το «φαβορί» ανήκει στην Πρέμιερ Λιγκ, αλλά προβληματίζει και κινδυνεύει με υποβιβασμό, για την αποφυγή του οποίου θα δίνει μάχη κάθε αγωνιστική μέχρι τέλους. Το Κύπελλο ποτέ δεν ήταν στους στόχους της. Η γηπεδούχος Μπόρνμουθ είναι σχεδόν δύο μήνες αήττητη στην Α’ Αγγλίας και διεκδικεί άνοδο στην Τσάμπιονσιπ. Και ομάδες αυτών των κατηγοριών τα δίνουν όλα κόντρα στις μεγαλύτερες.

Ας δούμε και ένα «στάνταρ» σε επαναληπτικό αγγλικού Κυπέλλου. Η Μπρέντφορντ αναμετράται με τη Σάουθεντ. Οι γηπεδούχοι έχουν μια από τις ισχυρές έδρες της Α’ Αγγλίας. Διεκδικούν θέση στη ζώνη της απευθείας ανόδου στην Τσάμπιονσιπ και προχωρούν από το καλό στο καλύτερο εδώ και μήνες. Όσο για τη Σάουθεντ, αυτή την περίοδο είναι φανερή η κάμψη στην απόδοσή της στο πρωτάθλημα της Β’ Αγγλίας.

Τέλος, από την Κόνφερενς η Λούτον είναι και φορμαρισμένη και ανώτερη της Τέλφορντ, ώστε να μας δώσει το διπλό.