29/03/2024
Ισπανία | Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016 - 01:40

Χορταστική ισοπαλία στο «Μολινόν»

Χιχόν και Ράγιο έμειναν χαμηλά με το μεταξύ τους 2-2

Την ευκαιρία να πάρουν μια νίκη και να ξεφύγουν από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας έχασαν την Παρασκευή (12/2) Σπόρτινγκ Χιχόν και Ράγιο Βαγεκάνο με το 2-2.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 5' με τον Γκερέρο, αλλά ο Φεντόρ ισοφάρισε στο 39'. Ο Χαλίλοβιτς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έδωσε ξανά προβάδισμα στην ομάδα του, αλλά οι Μαδριλένοι απάντησαν ξανά με τον Χοθαμπέντ στο 58'.

Αυτό το αποτέλεσμα δεν βολεύει καμία από τις δύο ομάδες, αφού έμειναν πολύ κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού. Ωστόσο, αμφότερες κατάφεραν να διατηρήσουν ένα πολύ καλό σερί που τρέχουν. Η Χιχόν έμεινε αήττητη για τέταρτο σερί ματς, ενώ η Ράγιο για πέμπτο και μάλιστα ανά δύο αγώνες το εντυπωσιακό είναι πως σε τρία εκτός σε αυτό το χρονικό διάστημα είναι ότι έχει ισάριθμες ισοπαλίες με το ίδιο σκορ.

ΧΙΧΟΝ: Κουέγιαρ, Βράνιες, Ερνάντεθ, Μέρε, Λόπεθ, Σέρχιο, Αΐτ-Ατμάν, Χόναταν, Εντί (9' Χαλίλοβιτς), Καρμόνα (81' Μενέντεθ), Γκερέρο (70' Κάστρο).

ΡΑΓΙΟ: Κάρλος, Κίνι (46' Ιτούρα), Τίτο, Ντοράντο, Μαρτίνεθ, Γιορέντε, Τρασόρας, Ερνάντεθ (81' Πίτι), Χοθαμπέντ, Μπεμπέ (71' Εμπάρμπα), Μίκου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (12/2)

Σπόρτινγκ Χιχόν - Ράγιο Βαγεκάνο 2-2 (5' Γκερέρο, 45'+1 Χαλίλοβιτς - 39' Μίκου, 58' Χοθαμπέντ)