27/04/2024
Ομάδες | Κυριακή 7 Φεβρουαρίου 2016 - 18:19

«Φιλική» νίκη επί του Οικονόμου Τσαριτσάνης η Νίκη

Η ομάδα της Μαγνησίας επικράτησε 2-0 στο «Π. Μαγουλάς»

Η Νίκη Βόλου επικράτησε 2-0 του Οικονόμου Τσαριτσάνης σε φιλική αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή (7/2) στο «Π. Μαγουλάς».

Η ομάδα της Μαγνησίας είχε την πρωτοβουλία από το ξεκίνημα και μόλις στο 7ο λεπτό άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Νέτι Μέτσε, ενώ κατέγραψε ακόμα 2 αξιόλογες φάσεις για να διευρύνει το προβάδισμά της στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Φίλιππος Σκοπελίτης έχασε 2 καλές ευκαιρίες για να βρει δίχτυα, προτού ο Δαυίδ Ιβανίδης διαμορφώσει το τελικό 2-0 με σουτ εκτός περιοχής στις καθυστερήσεις της φιλικής αναμέτρησης.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Βρονταράς (62' Σταμέλος), Ιβανίδης, Παπαδόπουλος (62' Λίμα), Τσορμπαντζής (62' Χολέβας), Ναουμίδης (62' Αναστασίου), Μέτσε (62' Μπιτσάκος), Σκοπελίτης, Κόλα (62' Ιορδανίδης), Ρολντάν (62' Κανελλόπουλος), Κιπτίου (62' Νοριέγα), Ματθαίου (46' Ελευθεριάδης).

ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ: Γούπος, Μαχαίρας (64' Τσάτσος), Μανίκας (83' Αγριόδημος), Σάτρας, Κορομηλάς, Σένκα (46' Καψιώχας), Καραγιάννης (63' Παπαδήμας), Παπαγεωργίου (68' Καραβασίλης), Τόλιος, Καμπέρης (46' Πελεκάνης), Μπαλής.