24/04/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2020 - 01:12

Έβαλε πέντε γκολ στο β' ημίχρονο η Κ19 του ΠΑΟΚ

Με 5-0 νίκησαν τον Αστέρα Τρίπολης οι «ασπρόμαυροι» * Ο Ολυμπιακός κέρδισε 1-0 τον Άρη * Τρίποντα για ΑΕΚ και Παναιτωλικό

Συνέχεια στα νικηφόρα αποτελέσματα έδωσε η Κ19 του ΠΑΟΚ το Σάββατο (18/1), κερδίζοντας εντός έδρας τον Αστέρα Τρίπολης με 5-0 για τη 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων της Σούπερ Λίγκας 1.

Και τα πέντε τέρματα μπήκαν στο β' ημίχρονο, με τον Δούμτση να βρίσκει δίχτυα στο 59' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και στο 72', για να γράψει το 3-0 ο Πανίδης στο 80ό λεπτό.

Το τέταρτο τέρμα ήρθε από αυτογκόλ του Γουσέτη στο 86', το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πανίδης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 90'+1 και οι «ασπρόμαυροι» με 45 βαθμούς είναι για την ώρα ξανά στο +5 από τον Παναθηναϊκό.

Η τρίτη της κατάταξης ΑΕΚ νίκησε με 4-1 την ΑΕΛ στο Γαλάτσι, με τον Ζαχαράκη στο 16' να δίνει προβάδισμα στους «βυσσινί», για να ισοφαρίσει ο Κοσίδης στο 29ο λεπτό και να γράψει το 2-1 ο Σαρδέλης στο 43'.

Ο Κοσίδης ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, φτάνοντας στο χατ τρικ με τα γκολ που πέτυχε στο 53' και στο 55'.

Από την πλευρά του, ο Ολυμπιακός επικράτησε του Άρη με 1-0 στου Ρέντη και μετρά 32 βαθμούς στην 4η θέση, με τον Μαρίνο να στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι σε εκτέλεση πέναλτι στο 46'.

Έξι λεπτά αργότερα, όμως, ο Μαρτίνης με σουτ βρήκε δίχτυα και οι «ερυθρόλευκοι» πήραν το τρίποντο, ενώ στο Αγρίνιο ο Παναιτωλικός επιβλήθηκε της Λαμίας με 3-0 και Πανιώνιος και ΟΦΗ έμειναν στο 0-0.