13/12/2018
Διαιτησία | Τετάρτη 5 Δεκεμβρίου 2018 - 12:24

Περράκης στη Λάρισα, Αγγελάκης στο Ηράκλειο

Ο Τσέτσιλας θα σφυρίξει στο Βόλος – Πλατανιάς, ο Βλάχος στο Παναχαϊκή – Απόλλων Πόντου * Οι διαιτητές της 8ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής

Η δράση στη Β' Εθνική συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο (8-9/12) με άκρως ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής και η ΚΕΔ/ΕΠΟ γνωστοποίησε την Τετάρτη (5/12) τους διαιτητές που θα σφυρίξουν στα ματς.

Στη Λάρισα για την αναμέτρηση του τοπικού Απόλλωνα με τη Δόξα Δράμας θα βρεθεί ο Κωνσταντίνος Περράκης του Συνδέσμου Αθηνών, ενώ στο Δημοτικό Στάδιο Νέας Αλικαρνασσού θα είναι ο Άγγελος Αγγελάκης (ΦΩΤΟ) του Συνδέσμου Μακεδονίας για το Εργοτέλης-Κέρκυρα.

Ο Κωνσταντίνος Τσέτσιλας (Γρεβενών) θα σφυρίξει στην αναμέτρηση του Βόλου με τον Πλατανιά, με τον Ανδρέα Βλάχο (Ανατολικής Αττικής) να ορίζεται στο Παναχαϊκή – Απόλλων Πόντου.

Aναλυτικά οι ορισμοί:

Σάββατο (8/12)

15:00 Εργοτέλης – Κέρκυρα

Διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Αϊναλής (Μακεδονίας), Φραγιος (Μακεδονίας)

4ος: Ζαμπαλας (Ηπείρου)

Κυριακή (9/12)

14:00 Βόλος – Πλατανιάς

Διαιτητής: Τσέτσιλας (Γρεβενών)

Βοηθοί: Στεφουλης (Γρεβενών), Μωυσιάδης (Γρεβενών)

4ος: Πανυτσίδης (Κοζάνης)

15:00 Αήττητος Σπάτων – Σπάρτη

Διαιτητής: Κατοικος (Αθηνών)

Βοηθοί: Γεωργακόπουλος (Πειραιά), Χατζημανώλης (Δωδεκανήσου)

4ος: Καδδας (Αχαΐας)

15:00 Ηρακλής – Α.Ε. Καραϊσκάκης

Διαιτητής: Γιουματζίδης (Πέλλας)

Βοηθοί: Καμπερίδης (Καβάλας), Κομισοπούλου (Χανίων)

4ος: Σιδηρόπουλος (Έβρου)

15:00 Τρίκαλα – Ηρόδοτος

Διαιτητής: Τεβεκέλης (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), Καλυβας (Φθιώτιδας)

4ος: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)

15:00 Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας

Διαιτητής: Περράκης (Αθηνών)

Βοηθοί: Τσιλίκας (Αιτ/νίας), Κολλιάκος (Αθηνών)

4ος: Θεοχάρης (Θεσσαλίας)

15:00 Παναχαϊκή – Απόλλων Πόντου

Διαιτητής: Βλάχος (Ανατολικής Αττικής)

Βοηθοί: Αδαμόπουλος (Μεσσηνίας), Καλλης (Ανατολικής Αττικής)

4ος: Αντωνίου (Ανατολικής Αττικής)

15:00 ΑΟΧ-Κισσαμικός – Αιγινιακός

Διαιτητής: Κουναλάκης (Ηρακλείου)

Βοηθοί: Γαρεφαλάκης (Ηρακλείου), Δασκαλάκης (Ηρακλείου)

4ος: Κολύτας (Λασιθίου)

Μοιραστείτε το: