19/05/2024
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ | Σάββατο 3 Αυγούστου 2013 - 16:27

Το a-sports.gr στη Νάουσα, LIVE: ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ 0-1 (τελικό)

Παρακολουθήστε ΛΕΠΤΟ προς ΛEΠΤΟ την εξέλιξη του φιλικού αγώνα Παναιτωλικός - Απόλλων Σμύρνης από το γήπεδο της Νάουσας μέσα από το a-sports.gr.

- Η εναρκτήρια σέντρα του ματς ήταν προγραμματισμένη για τις 18.15. Ωστόσο, λόγω της αφόρητης ζέστης και της μικρής καθυστέρησης στην προσέλευση των διαιτητών, η αναμέτρηση αναμένεται να ξεκινήσει περίπου 20 λεπτά αργότερα.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Τακίδης, Γκάλο, Κούσας, Δάρλας, Γκόλιας, Μουμίν, Καλογέρης, Α. Καμαρά, Πασάς, Μπελόν, Μπόγιοβιτς.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Τζόρβας, Χατζηζήσης, Παντελιάδης, Βέρτζος, Τζ. Καμαρά, Αλβάρεζ, Τσοκάνης, Μίνγκας, Τσιλιγκίρης, Κόρμπος, Πετρόπουλος.

- Έναρξη της αναμέτρησης, τελικά στις 18.43.

- Συμπληρώθηκε το πρώτο 10λεπτο στο γήπεδο της Νάουσας, αναγνωριστικό παιχνίδι κέντρου, χωρίς φάσεις και από τις δύο ομάδες.

- Φτάσαμε στα μισά του α' ημιχρόνου, παιχνίδι χωρίς ρυθμό, καμία από τις δύο ομάδες δεν έχει φτάσει στην αντίπαλη περιοχή με αξιώσεις. Τόσο ο Παναιτωλικός όσο και ο Απόλλων εμφανίζονται πολύ κουμπωμένοι, με πολλές μάχες και φάουλ στο χώρο της μεσαίας γραμμής, χωρίς οι δύο ομάδες να μπορούν να ολοκληρώσουν κάποια ενέργειά τους.

- 24': Μικρή διακοπή για νερό και επανέναρξη ύστερα από δύο λεπτά.

- 29': Το πρώτο σουτ του αγώνα από τον Αλβάρεζ από τα 30 περίπου μέτρα, αρκετά έξω από την εστία του Τακίδη.

- 36': Σουτ Τσιλιγκίρη από τα δεξιά και έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.

- 41': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά και πολύ πλάγια θέση του Μίνγκα, προβολή του Παντελιάδη από το ύψος του δεύτερου δοκαριού και η μπάλα στα δίχτυα του Τακίδη.

- Λήξη α' ημιχρόνου.

- Στο πρώτο μέρος, παιχνίδι τακτικής και ισορροπημένο, με το βάρος των δύο ομάδων στραμμένο στις άμυνες.

- 46': Τέσσερις αλλαγές για τον Παναιτωλικό: Μελισσάς αντί Δάρλα, Γοδόι αντί Μουμίν, Τζούνιορ αντί Καλογέρη και Ιωάννου αντί Καμαρά.

- 46': Μία αλλαγή για τον Απόλλωνα: Ο Τσεμπερίδης αντί του Τζ. Καμαρά.

- Έναρξη β' ημιχρόνου.

- 57': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Μπάρκογλου αντί του Τσιλιγκίρη.

- 57': Διαγώνιο σουτ του Μπελόν από το ύψος της περιοχής, η μπάλα θα φύγει αρκετά μακριά από το αριστερό δοκάρι του Τζόρβα.

- 60': Δυνατό σουτ Τζούνιορ από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα βρίσκει σε σώματα και καταλήγει κόρνερ.

- 61': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Αργυρόπουλος αντί του Χατζηζήση.

- 63': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Γουμάγιας αντί του Τζόρβα.

- 65': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Φαρινόλα αντί του Μίνγκα.

- 65': Πέντε αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Σμίλτος, Σφακιανάκης, Μύγας, Κουτσοσπύρος, Μήλιος αντί Γκάλο, Κούσα, Πασά, Μπόγιοβιτς, Μπελόν.

- 73': Σέντρα Ιωάννου από τα δεξιά, κεφαλιά Κουτσοσπύρου, η μπάλα πάνω από την εστία του Γουμάγια.

- 73': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Μπλάζεκ αντί του Πετρόπουλου.

- 77': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Γκουέλα αντί του Τσοκάνη.

- 79': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Δάρλας αντί του Γκόλια.

- 84': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Δημογιάννης αντί του Κόρμπου.

- 84': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μεταξούλης αντί του Μήλιου.

- 86': Καλοτραβηγμένη εκτέλεση φάουλ του Τσεμπερίδη από τα δεξιά της περιοχής, εντυπωσιακά με εκτίναξη στη δεξιά γωνία του έδιωξε σε κόρνερ ο Τακίδης.

- 90': Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Κούσας αντί του Δάρλα.

- Λήξη της αναμέτρησης. Τελικό αποτέλεσμα Παναιτωλικός - Απόλλων 0-1.