09/05/2024
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ | Παρασκευή 19 Ιουλίου 2013 - 12:53

Το a-sports.gr στη Νάουσα, LIVE: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ 1-2 (τελικό)

Παρακολουθήστε ΛΕΠΤΟ προς ΛEΠΤΟ την εξέλιξη του φιλικού αγώνα Εργοτέλης - Απόλλων Σμύρνης από το γήπεδο της Νάουσας μέσα από το a-sports.gr.

- Η εναρκτήρια σέντρα του ματς ήταν προγραμματισμένη για τις 18.15.

- Η αναμέτρηση ξεκίνησε, ωστόσο, με μικρή καθυστέρηση, περίπου στις 18.40...

- Διαιτητής του φιλικού ο Βρέσκας με βοηθούς τους Καραγκιζόπουλο και Παρασίου (όλοι Ημαθίας).

Οι αρχικές συνθέσεις των ομάδων:

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Αθανασίου, Χρυσοφάκης, Κοιλιάρας, Κοζορώνης, Γιοβάνοβιτς, Κούρτι, Καρντόσο, Χαντί, Δωματάς, Ρομάνο, Βερπακόφσκις.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Γουμάγιας, Χατζηζήσης, Κανακούδης, Βέρτζος, Δεληζήσης, Αλβάρεζ, Καμαρά, Τσιλιγκίρης, Μίνγκας, Γκουέλα, Πετρόπουλος.

- Έναρξη της αναμέτρησης.

- 6': ΓΚΟΛ ο ΑΠΟΛΛΩΝ, με τον Αλβάρεζ με κοντινό πλασέ.

- Συμπληρώθηκαν 15 λεπτά, παιχνίδι κέντρου, με δυνατές μονομαχίες και τον Απόλλωνα σε αυτό το διάστημα να δείχνει φρέσκος και να πιέζει ψηλά.

- 19': ΓΚΟΛ ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ. Απευθείας εκτέλεση φάουλ Κοζορώνη από τα 30 μέτρα, ξεγελά τον Γουμάγια και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα.

- 20': Καλή στιγμή για τον Εργοτέλη. Κεφαλιά Βερπακόφσκις, έδιωξε σε κόρνερ ο Γουμάγιας.

- 31': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Δημογιάννης αντί του Χατζηζήση.

- 31': Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Καβουσάκης αντί του Αθανασίου.

- 35': Σουτ Τσιλιγκίρη από τα αριστερά και μέσα στην περιοχή, μπλοκάρει ο Καβουσάκης.

- 43': Φάουλ Κανακούδη από τα αριστερά, κεφαλιά Πετρόπουλου άουτ.

- 44': Ο Μίνγκας μπαίνει απειλητικά από τα δεξιά, επιχειρεί το σουτ, πέφτει με προβολή και διώχνει προ του κινδύνου με τα πόδια ο Γιοβάνοβιτς.

- Λήξη α' ημιχρόνου 1-1.

- Ο Εργοτέλης μετά το γκολ της ισοφάρισης ισορρόπησε το ματς, κερδίζοντας μάχες στο χώρο της μεσαίας γραμμής, κυρίως χάρη στα κρατήματα της μπάλας και στη διορατικότητα του Ρομάνο.

- Ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ξεκινά το δεύτερο μέρος με τους: Καβουσάκη, Σαρρή, Σιμάο, Παντελάκη, Ουέλινγκτον, Πίτσο, Ρέντζα, Μπουρσέλη, Άλα, Κούτρη, Κουιρουκίδη.

- Ο ΑΠΟΛΛΩΝ ξεκινά το β' ημίχρονο με τους: Γκόμεζ, Δημογιάννη, Διαμάντη, Παντελιάδη, Τσεμπερίδη, Καμαρά, Κόρμπο, Τσοκάνη, Φαρινόλα, Μπλάζεκ, Μπάρκογλου.

- Έναρξη β' ημιχρόνου.

- Συμπληρώθηκε το πρώτο 10λεπτο του δεύτερου μέρους, το ματς δεν έχει ρυθμό, καθώς οι δύο ομάδες είναι με διαφορετικές 11άδες, πολλά λάθη και παιχνίδι κέντρου.

- 55': Μακρινό σουτ Μπουρσέλη, η μπάλα άουτ.

- 56': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Αργυρόπουλος αντί του Δημογιάννη.

- 58': Δυνατό διαγώνιο σουτ Κούτρη μέσα από την περιοχή, έδιωξε με τις γροθιές ο Γκόμεζ.

- 60': Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Δερμιτζάκης αντί του Καβουσάκη.

- 62': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Φάση διαρκείας στα καρέ του Εργοτέλη, η μπάλα φτάνει στον Μπάρκογλου, που από τα δεξιά θα ζυγίσει καλά, θα πιάσει το σουτ από το ύψος της περιοχής και θα δώσει το προβάδισμα στην "Ελαφρά Ταξιαρχία".

- 66': Αλλαγή για τον Εργοτέλη (λόγω τραυματισμού). Ο Κούρτι αντί του Ουέλινγκτον.

- Φτάσαμε στο 80', ο Απόλλων έχει καλύτερες τοποθετήσεις μέσα στο γήπεδο, με αποτέλεσμα να απλώνει το παιχνίδι του κυρίως από την αριστερή πτέρυγα και να έχει καλύτερες αντιδράσεις από τον Εργοτέλη.

- 81': Σουτ Κούρτι από τα αριστερά, η μπάλα έφυγε άουτ.

- 85': Σουτ Κούτρη, έδιωξε ο Γκόμεζ.

- Λήξη της αναμέτρησης. Τελικό αποτέλεσμα Εργοτέλης - Απόλλων 1-2.