19:09

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι, ο ΠΑΣ Γιάννινα επιβλήθηκε του ΟΦΗ με 3-0.

19:06

19:04

89': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ, με τον Μιχαήλ να παίζει το 1-2 με τον Τσουκαλά και τον Λόρια να κάνει άλλη μία επέμβαση στο πλασέ του πρώτου.

19:04

88' Ο Λίλα σουτάρει από μακριά και ο Λόρια μπλοκάρει.

19:03

Ο Ίλιτς σημαδεύει τη δεξιά γωνιά του Λόρια, εκείνος πέφτει σωστά, αλλά δεν προλαβαίνει να αποκρούσει.

19:02

87': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

19:01

87': Κόκκινη για τον Αντελέγιε, ο οποίος γκρεμίζει τον Γιάκο, ο οποίος είναι σε προφανή θέση για γκολ.

19:01

86': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΣ Γιάννινα!

18:59

Για πέμπτο σερί παιχνίδι χωρίς να δεχτεί γκολ πηγαίνει όπως όλα δείχνουν ο ΠΑΣ Γιάννινα.

18:56

81': O Στρούνα σεντράρει, ο Κοροβέσης παίρνει την κεφαλιά, αλλά είναι αδύναμη και άστοχη.

18:53

78': Ο Γιάκος αντί του Μανιά για τον ΠΑΣ, ο οποίος ολοκληρώνει τις αλλαγές του.

18:49

74': Κίτρινη στον Χαρίση.

18:49

74': Αλλαγή για τον ΠΑΣ, Ο Κοροβέσης αντί του Ακόστα.

18:48

Εντελώς ακίνδυνος ο ΟΦΗ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

18:44

69': Ο Χαρίσης αντί του Τσάβες για τον ΠΑΣ. Αποθεώνεται ο Αργεντινός.

18:43

67': Κλείνει τις αλλαγές του ο Γκατούζο, ο οποίος βάζει τον Ροβίθη αντί του Ντάνι Φερνάντεθ.

18:42

67': Ο Ακόστα εκτελεί φάουλ από δεξιά εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Λόρια.

18:40

65': Σουτ στην κίνηση εκτός ισορροπίας κάνει ο Τριποτσέρης, το οποίο είναι πολύ άστοχο.

18:37

63': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Φεύγουν στην αντεπίθεση τρεις με δύο, ο Τσάβες δίνει στον Ίλιτς, αλλά ο τελευταίος δεν κάνει καλό πλασέ και τον σταματάει ο Λόρια.

18:35

Προσπαθούν να παγώσουν όσο μπορούν τον ρυθμό οι γηπεδούχοι.

18:32

56': Ο Κουτσιανικούλης αντί του Λαμπρόπουλου για τον ΟΦΗ.

18:32

56': Ο Πετρόπουλος παίρνει την κεφαλιά, αλλά στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Βελλίδη.

18:28

Παράπονα από τους παίκτες του έχει ο Γκατούζο, ο οποίος προηγουμένως έκανε κι ένα εντυπωσιακό κοντρόλ.

18:24

Με εμφανώς πιο επιθετική διάθεση μπαίνει στο δεύτερο ημίχρονο η κρητική ομάδα.

18:21

46': Ο Πετρόπουλος αντί του Μονιάκη για τον ΟΦΗ.

18:21

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

18:20

18:02

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

18:01

Ο Τσάβες δεν έχει πρόβλημα να νικήσει τον Λόρια από τα έντεκα βήματα.

18:01

45': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ!

17:59

44': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΣ! Σωστή η απόφαση, ανατρέπεται ο Ακόστα από τον Ραζάκ.

17:58

43': Ο Μανιάς μπαίνει στην περιοχή και από πλάγια κάνει κάτι ανάμεσα σε σουτ και σέντρα με τον Λόρια να μπλοκάρει.

17:56

40': Ο Στρούνα με το αριστερό σουτάρει εντός περιοχής, αλλά η κατάληξη είναι απογοητευτική.

17:55

39': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ, ο Τσάβες μπαίνει από δεξιά στην περιοχή, κάνει και το σουτ και ο Λόρια αποκρούει.

17:53

37': Νέο σουτ από μακριά, αυτή τη φορά από τον Μονιάκη. Η μπάλα σκάει αλλά φεύγει αρκετά μέτρα έξω.

17:52

Αυτή ήταν η πρώτη τελική προσπάθεια του ΟΦΗ στο ματς.

17:51

35': Σουτ από πολύ μακριά από τον Μιλιάζες, κανένας λόγος ανησυχίας για τον Βελλίδη.

17:47

Ο Ίλιτς κάνει ένα σουτ εκτός περιοχής, ο Λόρια δεν μπλοκάρει και από κοντά ο Τσάβες σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα.

17:46

30': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

17:45

Δεν έχει φάσεις το παιχνίδι αφού οι παίκτες των δύο ομάδων δεν κάνουν το κάτι παραπάνω για να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα.

17:41

25': Κίτρινη κάρτα στον Τσάβες, ο οποίος προσπάθησε να μιμηθεί τον συμπατιρώτη του Μαραντόνα. Ωστόσο, ο Καλογερόπουλος είδε ότι ο Αργεντινός έκανε χέρι.

17:39

Στο έδαφος ο Μακρής, προσωρινή διακοπή.

17:38

Μαγική ντρίμπλα από τον Τσάβες στον Ραζάκ, αλλά από ουσία τίποτα ως τώρα από τους παίκτες των δύο ομάδων.

17:36

Προσπαθεί να ξεμαρκαριστεί για να σουτάρει ο Τσάβες, στα σώματα σταματάει η μπάλα.

17:35

Αρκετά επιφυλακτικά παίζουν και οι δύο ομάδες.

17:31

Πολύ αργός ο ρυθμός του παιχνιδιού ως τώρα.

17:28

12': Από τη σέντρα του Μιλιάζες ο ΟΦΗ κερδίζει κόρνερ. Στο δεύτερο δοκάρι η εκτέλεση, περνάει ανεκμετάλλευτη η φάση για τους Κρητικούς.

17:26

Τώρα ξεκίνησε να ισορροπεί ο ΟΦΗ, ο οποίος κυκλοφορεί την μπάλα κυρίως στο δικό του μισό.

17:23

Στο μισό γήπεδο παίζεται το παιχνίδι σε αυτά τα πρώτα λεπτα.

17:19

4': Ο Ίλιτς ξεφεύγει ωραία από τον Τριποτσέρη, αλλά το τελείωμά του είναι απογοητευτικό.

17:19

Καλύτερα έχει μπει ο ΠΑΣ Γιάννινα.

17:16

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι.

17:13

Μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ενδεκάδες και οι διαιτητές.

17:06

Ματς με ιδιαιτερότητες το συγκεκριμένο λόγω της μεγάλης κόντρας που έχουν οι οπαδοί των δύο ομάδων.

17:06

Καλησπέρα σας, σε περίπου δέκα λεπτά ξεκινάει το παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με τον ΟΦΗ.

Βελλίδης, Στρούνα, Τζημόπουλος, Μπέριος, Μιχαήλ, Λίλα, Τσουκαλάς, Τσάβες, Ακόστα, Ίλιτς, Μανιάς
Αναπ: Σωτηρίου, Χαρίσης, Γιάκος, Σκόνδρας, Σαπαλίδης, Κοροβέσης, Ναδάλες