Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι, ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε της Βέροιας με 2-1.

21:21

Δεν μπορεί να φτάσει στην περιοχή του Παναθηναϊκού η Βέροια.

21:18

21:16

89': Από μακριά ο Δώνης κάνει ένα σουτ, αρκετά μέτρα άουτ η μπάλα.

21:15

88': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, ο Καρέλης μπαίνει από δεξιά στην περιοχή, αλλά ο Καντιμοίρης βγαίνει έγκαιρα και αποκρούει.

21:13

86': Σουτ από δύσκολη γωνία επιχειρεί ο Ζέκα, πολλά μέτρα άουτ η μπάλα.

21:11

84': Βγαίνει ο Μπεργκ για τον Παναθηναϊκό και μπαίνει ο Δώνης.

21:10

Πιέζει τώρα η Βέροια, κλείνει τους χώρους ο Παναθηναϊκός για να κρατήσει το υπέρ του αποτέλεσμα.

21:07

Πολλά νεύρα από τους παίκτες των δύο ομάδων.

21:05

78': Κίτρινη για τον Μπαργκάν.

21:03

77': Αλλαγή για τη Βέροια, ο Εσπάρθα αντί του Καλτσά.

21:02

75: Ο Μπεν βγαίνει στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού, κάνει και το σουτ από αριστερά εντός της περιοχής και ο Στιλ μπλοκάρει.

21:01

73': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Καρέλης αντί του Κλωναρίδη.

21:01

73': Ωραία ενέργεια από τον Κλωναρίδη, ο οποίος στριφογυρίζει, αποφεύγει έναν αντίπαλο, σουτάρει από τα όρια της περιοχής και βλέπει τον Καντιμοίρη να πραγματοποιεί εξαιρετική επέμβαση.

20:58

Έχει πάρει άγρια ομορφιά το παιχνίδι, αφού το προβάδισμα του Παναθηναϊκού είναι ρευστό πλέον.

20:55

Από πλάγιο ο Μπαλάφας παίρνει την κεφαλιά, ο Κουτρουμπής δεν μπορεί να διώξει και ο Καλτσάς από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

20:55

68': ΓΚΟΛ για τη ΒΕΡΟΙΑ!

20:53

Υπήρξε μικρή διακοπή στο παιχνίδι, το οποίο ξεκινάει ξανά.

20:51

Ο Ζέκα πέφτει εύκολα, ο Ραούλ Μπράβο εκνευρίζεται και ακολουθεί αψιμαχία ανάμεσα στους δύο.

20:50

62': Αλλαγή για τη Βέροια, ο Μπαργκάν αντι του Ντουμίτρου.

20:50

62': Φεύγει ο Μπούι και μπαίνει ο Πέτριτς για τον Παναθηναϊκό.

20:46

59': Κίτρινη σε Ζέκα και Ραούλ Μπράβο.

20:43

Έχουμε εμβόλιμη αγωνιστική μεσοβδόμαδα, επομένως, είναι λογικό να κατεβάσει σταδιακά ταχύτητα ο Παναθηναϊκός.

20:39

Σαφώς ανώτερος και στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου ο Παναθηναϊκός.

20:35

Ο Πράνιτς κάνει κάθετη πάσα, ο Κλωναρίδης πετιέται στην πλάτη της άμυνας, περνάει τον Καντιμοίρη, αλλά ανοίγει την μπάλα με αποτέλεσμα να τελειώσει τη φάση ο επερχόμενος Μπεργκ.

20:34

47': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:32

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

20:29

20:16

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

20:14

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:13

Στο έδαφος ο Μπούι, διακόπτεται το παιχνίδι.

20:10

42': Ο Νάνο εκτελεί κόρνερ προς τα έξω, ο Μπούι κάνει σουτ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα άουτ.

20:07

39': Αλλαγή για τη Βέροια, ο Βάσκεθ μπαίνει αντί του Γεωργιάδη.

20:06

38': Ο Ραούλ Μπράβο από αριστερά κάνει τη σέντρα, ο Ντουμίτρου πετάγεται προ του Τριανταφυλλόπουλου, αλλά με προβολή στέλνει την μπάλα άουτ.

20:03

Τραυματίστηκε στο πρόσωπο ο Λαγός, προσωρινή διακοπή.

20:02

34': Ο επόπτης υποδεικνύει σε θέση οφσάιντ τον Μπεργκ, αλλά η μπάλα έχει πάει στον Κλωναρίδη. Επομένως, έπρεπε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

19:58

Ο Νάνο τρέχει και προλαβαίνει τον Μπεν.

19:55

Ο Πράνιτς αναλαμβάνει την εκτέλεσή του, στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνία του Καντιμοίρη, ο οποίος πέφτει στην αριστερή.

19:54

26': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

19:54

25': Κόκκινη κάρτα για τον Μαλόν, ο οποίος τραβάει τον Μπεργκ. Ο Σουηδός ήταν σε προφανή θέση για γκολ, σωστές και οι δύο αποφάσεις.

19:53

25': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Παναθηναϊκό!

19:52

24': Κίτρινη στον Μπούι.

19:50

Θέλει να παίξει πιο γρήγορα ο Παναθηναϊκός προκειμένου να δημιουργήσει και ρήγματα.

19:46

18': ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπούι κάνει ωραία πάσα προς τον Μπεργκ, εκείνος κοντρολάρει και πιεζόμενος σουτάρει με δύναμη και σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι του Καντιμοίρη.

19:45

17': Ο Πράνιτς κερδίζει και το δεύτερο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εύκολα απομακρύνει και πάλι η Βέροια.

19:42

Σηκώνουν πολύ την μπάλα και οι δύο ομάδες.

19:38

10': Ο Πράνιτς σουτάρει, η μπάλα κοντράρει στον Μπαλάφα και φεύγει εκτός εστίας. Εύκολα απομακρύνουν την εκτέλεση του Νάνο οι φιλοξενούμενοι.

19:35

Έχασε το κοντρόλ ο Πράνιτς και δεν μπόρεσε να σουτάρει.

19:32

Σε ρόλο οδηγού από την αρχή ο Παναθηναϊκός.

19:29

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι.

19:27

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:25

Από την ήττα στη Μόσχα κόντρα στην τοπική Ντιναμό προέρχεται ο Παναθηναϊκός. Υπάρχει κόπωση στους "πράσινους", αλλά από την άλλη έχουν και παιχνίδια στα πόδια τους σε αντίθεση με την ομάδα της Ημαθίας.

19:14

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τη Βέροια.

Στιλ, Μπούρμπος Τριανταφυλλόπουλος, Κουτρουμπής, Νάνο, Λαγός, Ζέκα, Μπούι, Πράνιτς, Κλωναρίδης, Μπεργκ
Αναπ: Κοτσόλης, Μπαϊράμι, Δώνης, Καρέλης, Ρισβάνης, Ντίνας, Πέτριτς