1
-
3
19:56

Η ΑΕΚ ανέβασε την απόδοση της στο β' ημίχρονο, ήταν καλύτερη και πήρε δίκαια τελικά ένα πολύ σημαντικό εκτός έδρας τρίποντο. Έτσι, η Ένωση παραμένει στην κορυφή, έχοντας το απόλυτο με πέντε νίκες σε ισάριθμα ματς. Η Παναχαϊκή, από την άλλη έπεσε στο δεύτερο μισό του ματς και ήταν άξια της μοίρας της, γνωρίζοντας την πρωτη ηττα της στο πρωτάθλημα.

19:51

Λήξη αναμέτρησης, Παναχαϊκή - ΑΕΚ 1-3.

19:49

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων στο Παμπελοποννησιακό.

19:48

Σέντρα Πεταυράκη από τα αριστερά, ο Μπαλασάκης κάνει άστοχη έξοδο και ο Μπαρμπόσα με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

19:48

90': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:46

88': Κίτρινη στον Ντα Κόστα (για διαμαρτυρία).

19:45

87': Φάουλ Ντα Κόστα από τα αριστερά και απόσταση περί τα 30 μέτρα, άουτ η μπάλα.

19:44

86': Αναγκαστική η τελευταία αλλαγή της ΑΕΚ. Ο Μπρέσεβιτς στη θέση του Ντακόλ, που χτύπησε και δεν μπορεί να συνεχίσει.

19:40

83': Εκτέλεση φάουλ Ντακόλ από τα αριστερά, άουτ.

19:39

82': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ρόβας στη θέση του Πλατέλλα.

19:39

Κίτρινη στον Κάργα.

19:38

Φάουλ-γέμισμα από τα αριστερά με τον Ντα Κόστα για τους γηπεδούχους, κακή έξοδος του Ανέστη (χάνει την μπάλα έχοντας κοντά του τον Κάργα) και ο Γκαντιάγκα με ψύχραιμο κοντινό πλασέ μειώνει σε 1-2.

19:38

80': ΓΚΟΛ για την ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ!

19:36

78': Καλοτραβηγμένο φάουλ Ντακόλ από τα αριστερά του ημικύκλιου, πέφτει και διώχνει σε κόρνερ ο Μπαλασάκης. Στην εξέλιξη της φάσης, απομακρύνουν εύκολα οι αμυντικοί της Παναχαϊκής.

19:34

77': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Παναχαϊκή. Ο Χοτζαλι αντί του Πατινιώτη.

19:32

74': Ο Μπαρμπόσα, αφήνει για τον Μπακάκη, διαγώνιο σουτ από το ύψος της περιοχής και δεξιά, άουτ.

19:30

72': Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Μπαρμπόσα πανέξυπνα αντί να σουτάρει, πασάρει για τον Ζόριτς, δυνατό σουτ από θέση μέσα αριστερά, με τα ακροδάκτυλα σε κόρνερ ο Μπαλασάκης. Στην εκτέλεση, ο Λαμπρόπουλος θα πιάσει κεφαλιά άουτ.

19:26

69': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ζόριτς στη θέση του Αραβίδη.

19:25

67': Έχει χτυπήσει ο Άλλα, βγαίνει για λίγο εκτός, αλλά στο λεπτό επιστρέφει...

19:23

64': Σκαστό σουτ Πατινιώτη από θέση μέσα αριστερά, διώχνει σε κόρνερ ο Ανέστης... Στην εξέλιξη της φάσης, οι αμυντικοί της ΑΕΚ απομακρύνουν οριστικά.

19:19

Λίγο μετά το 60'... Οι συσχετισμοί έχουν αλλάξει πλέον, με την ΑΕΚ να κρατά περισσότερο εκείνη μπάλα... Το επόμενο δεκαλεπτο λογικά θα δείξει αν η Παναχαϊκή θα το παλέψει ή αν θα παρατήσει το ματς.

19:17

59': Κόρνερ για την Παναχαϊκή, διώχνουν οι αμυντικοί της ΑΕΚ.

19:15

Τραγούδι ασταμάτητο από τους οπαδούς της ΑΕΚ, οι οποίοι παράλληλα έχουν "λούσει" τον πρόεδρο της Παναχαϊκής Αλέξη Κούγια με... γαλλικά από την αρχή του ματς.

19:10

52': Ευθύβολο σουτ Ανάκογλου από το ημικύκλιο, μπλοκάρει ο Μπαλασάκης.

19:08

50': Γρήγορα και η δεύτερη αλλαγή για την Παναχαϊκή από τον Δημήτρη Σπανό. Ο Κάργας αντί του Αναστασόπουλου.

19:08

49': Εκτέλεση φάουλ του Ντα Κόστα, άουτ.

19:07

49': Κίτρινη στον Πεταυράκη.

19:04

46': Σουτ Ντακόλ από θέση έξω δεξιά, σουτ... στα περιστέρια η μπάλα.

19:03

46': Έναρξη β' ημιχρόνου