17:22

17:22

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι, μεγάλη νίκη για την Πάλας με 3-1.

17:19

90'+2: Αδύναμο σουτ από τον Λέντλεί, φεύγει άουτ η μπάλα.

17:17

17:15

88': Ο Σκρτέλ παίρνει την κεφαλιά και ο Μπορίνι από κοντά στέλνει την μπάλα πολύ ψηλά.

17:12

85': Βγαίνει ο Μπολασί, μπαίνει ο Μπάναν για την Πάλας.

17:12

85': Εκτελεί φάουλ από καλή θέση ο Τζέραρντ, λίγο πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

17:08

Με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ ο Τζέντινακ κάνει το 3-1 στέλνοντας την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Μινιολέ.

17:08

81': ΓΚΟΛ για την ΠΑΛΑΣ!

17:05

Ο Μπολασί περνάει τον Λόβρεν, γυρνάει την μπάλα σωστά στο σημείο του πέναλτι και ο αμαρκάριστος Λέντλεϊ κάνει το 2-1.

17:05

79': ΓΚΟΛ για την ΠΑΛΑΣ!

17:03

77': Ο ΜακΆρθουρ αντί του Πάντσεον για την Πάλας.

17:01

75': Δεύτερη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, ο Τσαν αντί του Άλεν.

16:59

73': Ο Μπορίνι αντί του Λαλάν για τη Λίβερπουλ.

16:58

72': Η μπάλα από το γύρισμα του Κοουτίνιο πάει στον αμαρκάριστο Μανκίγιο, αλλά εκείνος από πλάγια εντός της περιοχής κάνει ένα κάκιστο σουτ.

16:55

Πολύ πιο επικίνδυνη η Πάλας, πελαγοδρομεί η άμυνα της Λίβερπουλ.

16:52

66': Κάνει τη σέντρα ο Πάντσεον, δεν μπορεί να πει στη πορεία της μπάλας ο Μπολασί.

16:48

62': Κίτρινη στον Μανκίγιο.

16:47

Μισή ώρα ακόμη έμεινε και η Λίβερπουλ θα πρέπει να ανεβάσει αισθητά την απόδοσή της αν θέλει να πάρει το παιχνίδι.

16:44

57': Ένα ακόμη σουτ από μακριά από τον Τζέραρντ, ούτε αυτό βρίσκει εστία.

16:42

55': Καλή προσπάθεια από τον Στέρλινγκ, ο οποίος κερδίζει κόρνερ. Από την εκτέλεσή του ο Σκρτελ κάνει ένα σουτ, αλλά από τη μικρή περιοχή δεν σημαδεύει σωστά.

16:39

52': Κίτρινη στον Σκρτελ.

16:38

Τα ηνία του αγώνα έχει πάρει η Λίβερπουλ, η οποία κυκλοφορεί την μπάλα προσπαθώντας να διασπάσει την άμυνα της Πάλας.

16:35

48': Απευθείας εκτελεί φάουλ από μακριά ο Τζέραρντ, πολλά μέτρα άουτ η μπάλα.

16:32

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

16:32

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

16:17

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

16:16

45'+2: Ο Μπολασί εκθέτει για άλλη μία φορά τον Μανκίγιο, αλλά το σουτ του φεύγει ψηλά.

16:15

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:15

45': Σουτ από πλάγια από τον Γκέιλ στην κλειστή γωνία του Μινιολέ, εύκολα μπλοκάρει ο Βέλγος.

16:12

43': Μεγάλη ευκαιρία για την Πάλας, πολύ ωραία αντεπίθεση από τους παίκτες της με τον Μπολασί να πλασάρει και τον Μανκίγιο να βάζει την κόντρα την τελευταία στιγμή.

16:09

Κερδίζει μέτρα στο γήπεδο η Λίβερπουλ στα τελευταία λεπτά, αλλά δείχνει ευάλωτη αμυντικά.

16:07

38': Ο Τζέραρντ δοκιμάζει το πόδι του από μακριά, η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια του Σπερόνι.

16:06

36': Αναγκαστική αλλαγή για την Πάλας, ο Χάνγκελαντ αντί του Ντιλέινι.

16:05

35': Σέντρα από τον Άλεν από αριστερά, ο Λάμπερτ στο δεύτερο δοκάρι παίρνει την κεφαλιά, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

16:03

Απογοητευτική η Λίβερπουλ μετά το γκολ.

16:01

31': Νέο δυνατό σουτ από τον Μπολασί, πέφτει και αποκρούει ο Μινιολέ.

15:57

28': Εκτελεί φάουλ ο Τζέραρντ, ο Λάμπερτ παίρνει την κεφαλιά, αλλά δεν βάζει σωστά το σώμα του με αποτέλεσμα η μπάλα να φύγει ψηλά.

15:56

Νωθροί οι φιλοξενούμενοι

15:53

Έχουν μεγαλύτερη διάθεση και βγάζουν περισσότερη ενέργεια οι γηπεδούχοι.

15:49

Τελευταίο γκολ του Γκέιλ στο πρωτάθλημα ήταν ξανά κόντρα στη Λίβερπουλ, στο περσινό εντυπωσιακό 3-3.

15:46

Ο Μπολάσι βρίσκει χώρο έξω από την περιοχή, ο κεραυνός που εξαπολύει τραντάζει το δεξί δοκάρι του Μινιολέ και στην επαναφορά ο Γκέιλ με ψύχραιμο πλασέ ισοφαρίζει.

15:46

17': ΓΚΟΛ για την ΠΑΛΑΣ!

15:44

Ξανά εκτός ο Άλεν, αλλάζει μπλούζα και λογικά θα ξαναβάλει επίδεσμο γιατί ο προηγούμενος έφυγε.

15:41

Παιχνίδι κέντρου με εκατέρωθεν λάθη μετά το γκολ.

15:38

Μικροτραυματισμός για τον Άλεν, ο οποίος θα συνεχίσει με επίδεσμο στο κεφάλι.

15:35

Μετά το γκολ έχει ανεβεί αισθητά η Πάλας.

15:32

Πολύ ωραία πάσα από τον Λαλάνα, ο Λάμπερτ κοντρολάρει, μπαίνει στην περιοχή και με ψύχραιμο πλασέ ανοίγει λογαριασμό φορώντας τη φανέλα της νέας του ομάδας.

15:31

2': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

15:30

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

15:28

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:20

Για τη Λίβερπουλ έχει μείνει στον πάγκο ο Μορένο, ο οποίος δεν είναι απόλυτα έτοιμος. Έτσι λογικά ο Τζόνσον θα πάει αριστερά με ανάποδο πόδι και ο Μανκίγιο θα καλύψει το δεξί άκρο της άμυνας.

15:18

Δεν αντιμετωπίζουν κάποιο σοβαρό πρόβλημα οι Λονδρέζοι.

15:18

Τρεις απουσίες για τους "κόκκινους", αφού Στάριτζ και Μπαλοτέλι είναι τραυματίες, ενώ ο Χέντερσον έχει ίωση.

15:16

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει η αναμέτρηση της Κρίσταλ Παλας με τη Λίβερπουλ.

Σπερόνι, Κέλι, Νταν, Ντιλέινι, Γουάρντ, Τζέντινακ, Λέντλεϊ, Πάντσεον, Μπολασί, Σαμάκ, Γκέιλ
Αναπ: Χένεσεϊ, Χάνγκελαντ, Κάμπελ, Ζαχά, Τζόνσον, ΜακΆρθουρ, Μπάναν