1
-
0
23:34

Αν και η Αργεντινή είχε τον έλεγχο στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα η Πορτογαλία χτύπησε στις καθυστερήσεις και ενώ άπαντες ουσιαστικά περίμεναν το τελευταίο σφύριγμα. Ο Γκερέιρο στη δεύτερη εμφάνισή του σκόραρε και η ομάδα του Φερνάντο Σάντος κέρδισε αυτή του Τάτα Μαρτίνο με 1-0 στο φιλικό του Ολντ Τράφορντ.

23:34

90+2': Τέλος του αγώνα.

23:33

Μετά από κόντρες η μπάλα καταλήγει στον Κουαρέσμα που σεντράρει από δεξιά, ο Γκερέιρο αμαρκάριστος στην καρδιά της περιοχής κάνει την κεφαλιά ψαράκι, νικάει τον Γκουζμάν και ανοίγει το σκορ στις καθυστερήσεις.

23:33

90+1': ΓΚΟΛ η ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ.

23:32

90': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:30

89': Να μία υποψία καλής φάσης μετά από ώρα. Σέντρα του Κουαρέσμα από δεξιά, ο Έντερ από καλή θέση δεν τελειώνει σωστά τη φάση, μπερδεύεται και η μπάλα καταλήγει άουτ.

23:29

87': Τρία λεπτά ακόμα με τον ρυθμό να έχει πέσει εντελώς στα τελευταία λεπτά.

23:24

82': Κίτρινη για τον Λαμέλα.

23:19

77': Ο Γουίλιαμ Καρβάλιο στη θέση του Τιάγκο.

23:15

73': Οι Περέιρα και Τζόναθαν Σίλβα στη θέση των Παστόρε και Ανσάλντι.

23:14

72': Σέντρα του Λαμέλα από αριστερά, ο Γκαϊτάν κάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, άουτ.

23:10

68': Κόρνερ για την Αργεντινή. Εκτελείται πλασαριστά και η μπάλα γυρίζει προς τα πίσω και παραμένει στην κατοχή της Αργεντινής.

23:07

65': Μέσα ο Αντριέν Σίλβα, έξω ο Αντρέ Γκόμες.

23:06

64': Καλή στιγμή για την Αργεντινή, που αρχίζει να πιέζει πάλι. Βαθιά μπαλιά του Μασεράνο στην πλάτη της άμυνας, κεφαλιά του Γκαϊτάν μέσα από την περιοχή άουτ.

23:02

61': Λαμέλα και Τέβες στη θέση των Ιγκουαΐν και Ντι Μαρία.

23:02

60': Πρώτο σουτ στο β' μέρος. Το κάνει ο Ντι Μαρία έξω από την περιοχή, μπλοκάρει σταθερά ο Μπέτο.

22:58

57': Κίτρινη για τον Τιάγκο.

22:56

55': Ισορροπημένο το ματς στο β' μέρος και χωρίς κάποια αξιόλογη φάση.

22:52

51': Ο Γκερέιρο στη θέση του Τιάγκο Γκόμες.

22:52

50': Πρόβλημα με τον Τιάγκο Γκόμες, που δεν μπορεί να συνεχίσει.

22:48

46': Μία αλλαγή για την Αργεντινή, ο Γκαϊτάν στη θέση του Μέσι.

22:47

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

22:46

46': Οι Έντερ, Κουαρέσμα και Ζοσέ Φόντε στη θέση των Ρονάλντο, Ντάνι και Πέπε.