3
23:54

Τελικό αποτέλεσμα στο ''Celtic Park''. Σκοτία - Αγγλία 1-3.

23:52

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:48

87': Νέα αλλαγή για την Αγγλία, με τον Γουίλσιρ να δίνει την θέση του στον Μπάρκλεϊ.

23:47

Οι Άγγλοι αναπτύχθηκαν εξαιρετικά από δεξιά, ο Λαλάνα γυρίζει στον Ρούνεϊ και αυτός με πλασέ στην κίνηση γράφει το 1-3.

23:46

Άμεση απάντηση.

23:46

85': ΓΚΟΛ η ΑΓΓΛΙΑ!

23:45

Ο Ρόμπερτσον συνεργάστηκε υπέροχα με τον Ράσελ από αριστερά και ο πρώτος με ωραίο συρτό σουτ από πλάγια θέση νικά τον Φόρστερ για το 1-2.

23:44

Από το πουθενά το ματς παίρνει φωτιά!

23:44

83': ΓΚΟΛ η ΣΚΟΤΙΑ!

23:42

81': Αλλαγή και για την Σκοτία. Ο Μαλόνεϊ εκτός, στο ματς περνά ο Τζόνι Ράσελ.

23:41

80': Αλλαγή για την Αγγλία. Στο ματς ο Λάμπερτ, εκτός ο Τσάμπερλεϊν.

23:40

Εκτελέστηκε, ο Γκόρντον καθαρίζει με γροθιές.

23:39

78': Κόρνερ για την Αγγλία που πιέζει.

23:39

78': Ευκαιρία για την Αγγλία! Γύρισμα από δεξια του Τσάμπερλεϊν, η μπάλα φτάνει στον Γουίλσιρ που σουτάρει στην κίνηση με το αριστερό από εξαιρετική θέση αλλά αστοχεί.

23:35

Εκτελέστηκε, κεφαλιά του Νέισμιθ υπό πίεση, η μπάλα απελπιστικά άουτ.

23:35

74': Κόρνερ για την Σκοτία που έχει ώρα να απειλήσει, για να δούμε.

23:32

Έχουμε μπει στο τελευταίο εικοσάλεπτο, η Αγγλία ελέγχει απόλυτα την κατάσταση, κυκλοφορεί την μπάλα και ψάχνει το τρίτο γκολ.

23:27

66': Αλλαγή κάνει και η Σκοτία. Ο Μέι στο ματς, εκτός ο Χάνλεϊ.

23:27

66': Αλλαγές για την Αγγλία. Στην θέση του Σο ο Γκιμπς, ενώ στο ματς περνά και ο Στέρλινγκ, εκτός ο Γουέλμπεκ.

23:26

64': Ο κορυφαίος του γηπέδου Ρούνεϊ δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά, ο Γκόρντον μπλοκάρει.

23:25

Το δεύτερο τέρμα των Άγγλων φαίνεται να έχει κόψει τα πόδια των Σκοτσέζων που δεν έχουν αντίδραση. Στο 64' φτάσαμε, πάντα στο 0-2 τα ''λιονάρια''.

23:22

61': Αλλαγή για την Σκοτία. Στο ματς ο Μπάναν, εκτός ο Ανιά.

23:18

57': Το κόρνερ εκτελέστηκε, ο Σμόλινγκ παίρνει την κεφαλιά από κοντά αλλά αστοχεί.

23:18

57': Κόρνερ για την Αγγλία που ψάχνει και τρίτο γκολ.

23:16

55': Ωραία ανάπτυξη των Άγγλων απο τον άξονα, ο Μίλνερ σε θέση βολής πλασάρει, η μπάλα κοντράρει σε σώματα αμυντικών.

23:15

54': Επικίνδυνο παράλληλο γύρισμα του Ρούνεϊ από αριστερά, ο Γκόρντον μπλοκάρει.

23:12

51': Απειλεί η Σκοτία με κεφαλιά του Μόλγκροου, ο Φόρστερ απομακρύνει με δυσκολία.

23:09

Μετά από εκτέλεση φάουλ και φάση διαρκείας στα καρέ της Σκοτίας, η μπάλα φτάνει στον Ρούνεϊ ο οποίος με ωραία κεφαλιά από κοντά γράφει το 0-2.

23:08

47': ΓΚΟΛ η ΑΓΓΛΙΑ!

23:07

46': Κάρτα στον Μόλγκροου για σκληρό μαρκάρισμα στον Τσάμπερλεϊν.

23:06

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

23:06

46': Αλλαγές και για την Αγγλία. Λαλάνα και Γιαγκέλκα στο ματς. Εκτός Ντάουνινγκ και Κέιχιλ.

23:05

46': Αλλαγές για την Σκοτία. Στο ματς οι Ντάρεν Φλέτσερ, Μόρισον και Γκόρντον. Εκτός Μπράουν, Μάρσαλ, Κρις Μάρτιν.

23:04

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

22:49

Ημίχρονο στο ''Celtic Park'', Σκοτία - Αγγλία 0-1.

22:48

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος.

22:44

42': Ένα δυνατό σουτ του Μαλόνεϊ εκτός περιοχής δεν ανησυχεί τον Φόρστερ, ψηλά η μπάλα.