5
-
0
20:50

Τελικό αποτέλεσμα... Κύπρος - Ανδόρα 5-0, σε μια μαγική" βραδιά για τον Γιώργο Εφραίμ, ο οποίος έγινε ο πρώτος παίκτης στην ιστορία της Κύπρου που πετυχαίνει χατ-τρικ.

20:48

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις στο ΓΣΠ.

20:48

90': Ο Κολοκούδιας σουτάρει ψηλά από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

20:44

Ο Χριστοφή νικά από τα 11 βήματα τον Πολ και το 5-0 είναι γεγονός.

20:44

86': ΓΚΟΛ η ΚΥΠΡΟΣ.

20:44

Ο Χριστοφή σκοράρει αλλά ο Κλάτενμπεργκ δίνει επανάληψη αφού είχαν μπει παίκτες στην περιοχή πριν την εκτέλεση.

20:43

85': ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει η Κύπρος για κράτημα στον Κολοκούδια.

20:42

84': Καλή στιγμή για την Κύπρο με τον Πολ να χάνει την μπάλα μετά από μακρινό σουτ, ο Μακρής από πλάγια θέση δεξιά δεν μπορεί να σκοράρει.

20:41

84': Κάρτα βλέπει ο Πουγιόλ για σκληρό μαρκάρισμα.

20:36

Την ίδια ώρα ο Μαρτίνεθ αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και δύσκολα θα συνεχίσει. Η Ανδόρα, που έχει κλείσει τις αλλαγές της, με δέκα προσωρινά...

20:35

78': Κλείνει τις αλλαγές της και η Κύπρος. Στο ματς ο Λαΐφης, εκτός ο MVP Εφραίμ που γνωρίζει την αποθέωση.

20:34

Άλλο ένα τέταρτο στο ΓΣΠ με τον ρυθμό στο ματς να έχει πέσει.

20:31

73': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Ανδρόρα (κι αυτή αναγκαστική). Εκτός ο Ρούμπιο που πονάει στο χέρι, μέσα ο Βίκτορ Σορία Ροντρίγκες.

20:30

Κορυφαίος βέβαια του ματς ο Εφραίμ με τρία γκολ και μια ασίστ.

20:29

72': Ευκαιρία για την Κύπρο με σέντρα του Εφραίμ από δεξιά, κεφαλιά του Χριστοφή από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα άουτ.

20:26

68': Φάση διαρκείας στα καρέ της Ανδόρας, μετά από εκτέλεση κόρνερ, με τα πολλά οι φιλοξενούμενοι απομακρύνουν όπως όπως.

20:25

Στο 74% η κατοχή της μπάλας για την Κύπρο, στο 68' φτάσαμε στο ΓΣΠ.

20:23

Η Κύπρος παρά το ότι έχει ρίξει ταχύτητα στην επανάληψη είναι ικανή να πετύχει κι άλλα τέρματα.

20:23

65': Ο Χριστοφή δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά αλλά αστοχεί.

20:20

63': Δεύτερη αλλαγή για την Κύπρο. Στην θέση του Μυτίδη ο Κολοκούδιας.

20:18

Σε σέντρα-σουτ του Αντωνιάδη από αριστερά ο Πολ δεν μπορεί να απομακρύνει και ο Εφραίμ που παίρνει το ριμπάουντ με δεξί πλασέ από κοντά γράφει το 4-0.

20:17

Χατ-τρικ ο Εφραίμ!

20:17

60': ΓΚΟΛ η ΚΥΠΡΟΣ!

20:15

57': Καλή στιγμή για την Κύπρο με κεφαλιά του Μυτίδη, έπειτα από σέντρα από αριστερά, η μπάλα άουτ.

20:14

57': Οφ σάιντ ο Μαρτίνεθ για την Ανδόρα που προσπάθησε να βγει στην πλάτη της κυπριακής άμυνας.

20:10

Χωρίς κάτι αξιόλογο στο δεύτερο ημίχρονο.

20:09

52': Μια σέντρα του Χριστοφή δεν ανησυχεί τον Πολ που μπλοκάρει σταθερά.

20:06

49': Αναγκαστική αλλαγή για την Ανδόρα. Στην θέση του τραυματια Λίμα ο Ροντρίγκεζ.

20:03

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο ΓΣΠ.

20:03

46': Αλλαγή έχουμε και για την Ανδόρα. Στην θέση του Βιεϊρά ο Αγιάλα.

20:01

46': Πριν την έναρξη, όμως, έχουμε αλλαγή για την Κύπρο. Στο ματς ο Μακρής, εκτός ο Αλωνεύτης.

20:01

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

19:47

Ημίχρονο στο ΓΣΠ. Καλή εμφάνιση από την Κύπρο, 3-0 την αδύναμη Ανδόρα.

19:45

45': Δύο λετπτά οι καθυστερήσεις για το πρώτο μέρος.

19:44

45': Ο Λορένθο προσπάθησε από μακριά με λόμπα να νικήσει τον Γιωργαλλίδη χωρίς αποτέλεσμα.

19:43

44': Κάρτα βλέπει ο Μαρτίνεθ για μαρκάρισμα στον Αλωνεύτη.

19:42

Ο Χριστοφή μπήκε από αριστερά, έσπασε την μπάλα προς το πέναλτι και εκεί ο Εφραίμ αφού πρώτα άδειασε τον αντίπαλο του, εν συνεχεία με ψύχραιμο πλασέ έγραψε το 3-0.

19:42

Ακόμα ένα υπέροχο γκολ των γηπεδούχων που ''χτύπησαν'' στην κόντρα.

19:42

42': ΓΚΟΛ η ΚΥΠΡΟΣ!

19:41

42': Πρώτη καλή στιγμή για την Ανδρόρα με σουτ εκτός περιοχής του Βαλές, η μπάλα άουτ.