1
-
2
22:23

Μεγάλη νίκη για τον Άρη, ο οποίος φεύγει απ' τη Νέα Σμύρνη με το πρώτο του «τρίποντο» στο πρωτάθλημα αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ και για 30 λεπτά έπαιζε με παίκτη λιγότερο.

22:22

Τέλος του αγώνα.

22:20

94': Κίτρινη κάρτα στον Κούρο.

22:19

93': Τελευταία αλλαγή για τον Άρη. Βγαίνει ο Ηρακλής και μπαίνει ο Καρασαλίδης.

22:17

Τέσσερα τα έξτρα λεπτά που θα παιχτούν.

22:15

Ο Ουντότζι με πανέμορφο σουτ έξω απ' την περιοχή νικάει τον Γιαννακόπουλο και «παγώνει» τη Νέα Σμύρνη κάνοντας το 1-2.

22:14

87': ΓΚΟΛ για τον Άρη!

22:13

86': Ο Νίκος Παντελής βάζει τον Ντούνη στη θέση του Κολοβού και ολοκληρώνει τις αλλαγές του.

22:12

85': Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με τον Λάσνικ να βγάζει επικίνδυνη σέντρα και τον Αραβίδη να μην προλαβαίνει να βάλει την προβολή για να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.

22:09

82': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο, αλλά ο Γιάννου αν και αμαρκάριστος στο σημείο του πέναλτι πιάνει μια πολύ κακή κεφαλιά (έπειτα από σέντρα του Κούρου) και στέλνει τη μπάλα άουτ.

22:05

78': Αλλαγή για τον Άρη, με τον Σταυρόπουλο να μπαίνει στη θέση του Τάτου.

22:02

75': Σουτ του Ουντότζι μέσα απ' την περιοχή, άουτ η μπάλα.

22:01

74': Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Λάσνικ παίρνει τη θέση του Μενδρινού.

21:54

68': Αλλαγή για τον Άρη. Βγαίνει ο Ίμπε και μπαίνει ο Νταμαρλής.

21:50

64': Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη ο Τσουμάνης.

21:49

62': Κίτρινη κάρτα στον Οικονομόπουλο

21:48

Από κόρνερ του Ουντότζι, ο Αγκάνθο πετάγεται μέσα στην περιοχή των γηπεδούχων και με κεφαλιά κάνει το 1-1.

21:48

61': ΓΚΟΛ για τον Άρη!

21:47

60': Κίτρινη κάρτα και στον Πουλίδο.

21:47

60': Κίτρινη κάρτα στον Γιαννακόπουλο.

21:45

Εξαιρετική ενέργεια του Γιάννου, ο οποίος δίνει στον Αραβίδη, αυτός ανοίγει στ' αριστερά για τον Κολοβό που κάνει τη σέντρα σουτ, ο Διούδης αποκρούει ασταθώς και ο Καμπάνταης από κοντά κάνει το 1-0.

21:45

58': ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο!

21:44

57': Κίτρινη κάρτα στον Κολοβό για «θέατρο».

21:43

56': Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Γιάννου μπαίνει στη θέση του Παναγιωτούδη.

21:42

56': Σωτήρια επέμβαση του Γιαννακόπουλου σε τετ α τετ με τον Ίμπε.

21:35

49': Σουτ του Αγκάνθο, δεν ανησυχεί ο Γιαννακόπουλος που παρακολουθεί τη μπάλα να φεύγει άουτ.

21:34

48': Κίτρινη κάρτα στον Μητρόπουλο.

21:31

Έναρξη στο β' 45λεπτο.

21:17

Πολύ κλειστό ματς μέχρι στιγμής. Οι δύο ομάδες δίνουν μεγάλη προσοχή στην άμυνά τους και δεν δείχνουν διατεθειμένες να ρισκάρουν.

21:16

Τέλος πρώτου μέρους.

21:15

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

21:10

41': Καλή ενέργεια και σουτ του Μητρόπουλου, αποκρούει ο Διούδης.

21:08

39': Κίτρινη κάρτα στον Τσουμάνη.

21:01

32': Καλή στιγμή για τον Άρη, αλλά από τη σέντρα του Ουντότζι ο Τάτος δεν πιάνει καλά το σουτ και στέλνει τη μπάλα στα... περιστέρια.

20:57

27': Σουτ του Παναγιωτούδη άουτ η μπάλα.

20:49

19': Σουτ του Ουντότζι αποκρούει σε κόρνερ ο Γιαννακόπουλος.

20:40

10': Ο Άρης έχει μπει πιο καλά στο ματς, αλλά δεν έχει καταφέρει να κάνει κάποια φάση μέχρι στιγμής.

20:37

7': Κίτρινη κάρτα στον Καμπάνταη.

20:35

Αρκετά νεύρα στο πρώτο 5λεπτο από τους φιλοξενούμενους.

20:30

20:25

Οι δύο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο και σε λίγο ξεκινάει το ματς.

20:13

Ο Άρης, φυσικά, βρίσκεται σε πιο δύσκολη θέση. Οι «κίτρινοι» δεν έχουν νικήσει ακόμα στο πρώταθλημα και με δύο ισοπαλίες που έχουν πάρει είναι καθηλωμένοι στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

20:12

Οι «κυανέρυθροι» νίκησαν τον Παναθηναϊκό στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής και από τότε έχουν δύο ήττες από ΠΑΟΚ (εκτός) και Ολυμπιακό (εντός) και δύο ισοπαλίες με Πανθρακικό στη Νέα Σμύρνη και Εργοτέλη στην Κρήτη.

20:11

Ο Πανιώνιος υποδέχεται τον Άρη και θέλει να επιστρέψει στις νίκες έπειτα από τέσσερις ανεπιτυχής προσπάθειες.

20:10

Στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης ξεκινάει στις 20.30 το παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώνεται το πρόγραμμα της πρώτης μέρας της 7ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Γιαννακόπουλος, Κούρντι, Αυλωνίτης, Λαμπρόπουλος, Κούρος, Μητρόπουλος, Παναγιωτούδης, Μενδρινός, Αραβίδης, Κολοβός, Καμπάνταης.
Αναπ: Παπαδόπουλος, Ντούνης, Γιάννου, Λάσνικ, Καλτσάς, Μαρουκάκης, Κουλουχέρης.
ΑΡΗΣ
Διούδης, Ψυχογιός, Πουλίδο, Έλσνερ, Τσουμάνης, Ηρακλής, Οικονομόπουλος, Τάτος, Ίμπε, Ουντότζι, Αγκάνθο.
Αναπ: Μπουζάνης, Σουνάς, Αγγελούδης, Καρασαλίδης, Νταμαρλής, Σταυρόπουλος, Μανιάς.
Διαιτητής: Στυλιάρας (Αιτ/νίας), Βοηθοί: Γκάγκας (Λάρισας) - Κωσταράς (Αιτ/νίας)