23:50

Σηκώθηκαν Ντε Σίλιο και Μάτζουκιτς, είχε διακοπει προσωρινά το παιχνίδι.

23:47

23:44

87': Μεγάλη ευκαιρία για τη Κροατία. Ο Ράκιτιτς ανοίγει ωραία στον Πέρισιτς, εκείνος έχει μπει στην περιοχή από αριστερά, αλλά το διαγώνιο σουτ του φεύγει ελάχιστα άουτ.

23:41

84': Άψυχο σουτ του Ελ Σααραουί από πλάγια, δεν ανησυχεί ο Σούμπασιτς.

23:40

83': Αλλαγή για την Κροατία, βγαίνει ο Μπρόζοβιτς και μπαίνει ο Μπάντελι.

23:39

82': Αδύναμο σουτ από τον Κράμαριτς, εύκολα μπλοκάρει ο Μπουφόν.

23:38

Πιο δυνατά έχουν μπει οι γηπεδούχοι μετά τη διακοπή.

23:35

"Ιτάλια, Ιτάλια" φωνάζουν οι Ιταλοί στην προσπάθειά τους να ενισχύσουν την "σκουάντρα ατζούρα".

23:33

Συνεχίζεται το παιχνίδι.

23:32

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες και οι διαιτητές.

23:26

Υπάρχει κόσμος στις κερκίδες που αποχωρεί από το γήπεδο.

23:25

Ένταση στις κερκίδες, μάχες ανάμεσα σε Κροάτες και αστυνομικούς.

23:24

Ο Κάιπερς δεν ξεκινάει ξανά το παιχνίδι, οι παίκτες συζητούν μεταξύ τους.

23:21

Το παιχνίδι έχει διακοπεί και πάλι. Κάτι ανάλογο συνέβη στο πρώτο ημίχρονο.

23:19

Προσπαθεί να ανεβεί η Ιταλία, νέα φωτοβολίδα στον αγωνιστικό χώρο. Αυτή ήταν η αρχή, γίνεται ρήξη πολλών φωτοβολίδων από τους Κροάτες.

23:16

69': Μπαίνει ο Κράμαριτς στη θέση του Όλιτς για τους Κροάτες.

23:15

68': Δυνατό σουτ από τον Ελ Σααραουί, η μπάλα περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

23:12

65': Κίτρινη στον Πέρισιτς.

23:11

64': Ο Πελέ αντί του Τζάτζα για την Ιταλία.

23:07

60': Ο Ρακιτιτς εκτελεί φάουλ από πλάγια, ο Πέρισιτς πηγαίνει στην πορεία της μπάλας, παίρνει την κεφαλιά αλλά είναι πολύ άστοχος.

23:02

Όπως στο πρώτο ημίχρονο έτσι και στο δεύτερο η Ιταλία προτιμά να περιμένει και αφήνει την μπάλα στους φιλοξενούμενους.

22:59

52': Βγαίνει ο Ιμόμπιλε και μπαίνει ο Ελ Σααραουί για την Ιταλία.

22:58

51': Δεν έχει κανένα πρόβλημα ο Μπουφόν να μπλοκάρει την κεφαλιά του Μάτζουκιτς.

22:57

50': Σέντρα από τον Σνρα από δεξιά, ο Σοριάνο προσπαθεί να διώξει, ο Κόβασιτς παρεμβαίνει και τελικά ο Μπουφόν πέφτει στη γωνιά του και μπλοκάρει.

22:55

48': Ο Τζάτζα κάνει μέτρα με την μπάλα, σουτάρει με το αριστερό και ο Σούμπασιτς μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

22:53

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

22:52

22:36

Ο Κάιπερς σφυρίζει για τελευταία φορά στο πρώτο ημίχρονο και αμέσως δέχεται τα παράπονα του Μπουφόν.

22:35

Ροκανίζουν τον χρόνο οι φιλοξενούμενοι.

22:32

45': Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:28

43': Σουτ στην κίνηση έξω από την περιοχή κάνει ο Σρνα, πολλά μέτρα άουτ πάει η μπάλα.

22:27

Κυκλοφορεί την μπάλα η Κροατία στα τελευταία λεπτά.

22:23

36': Κίτρινη στον Κόβασιτς.

22:18

32': Σέντρα από τον Καντρέβα, ο Ιμπόμπιλε κερδίζει στον αέρα τον Σρνα, αλλά η κεφαλιά του είναι εντελώς άστοχη.

22:16

Έχοντας συμπληρώσει μισή ώρα παιχνιδιού, οι Κροάτες είναι εκείνοι που κερδίζουν τις εντυπώσεις ως τώρα.

22:14

28': Ο Κόβασιτς αντί του Μόντριτς για την Κροατία.

22:13

28': Μπαίνει ο Σοριάνο αντί του Πασκουάλ για την Ιταλία.

22:13

Ετοιμάζεται ο Κόβασιτς, δεν μπορεί να συνεχίσει ο μέσος της Ρεάλ Μαδρίτης.

22:10

Μικροπρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Μόντριτς.

22:07

20': Σουτάρει από μακριά ο Μπρόζοβιτς, αλλά ο Μπουφόν δεν ανησυχεί.

22:03

Έπεσαν δύο καπνογόνα στον αγωνιστικό χώρο και διακόπτεται το παιχνίδι.

22:02

Ο Πέρισιτς παίρνει την μπάλα από πλάγια αριστερά, συγκλίνει, σουτάρει με δύναμη και νικάει τον Μπουφόν. Πολύ σοβαρό λάθος του Ιταλού, αφού η μπάλα περνάει μέσα από τα χέρια του.

22:01

15': ΓΚΟΛ για την ΚΡΟΑΤΙΑ!

21:57

Κόντρα στη ροή του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ. Ο Τζάτζα κάνει ένα σουτ, η μπάλα κοντράρει στα σώματα, στη συνέχεια τη στρώνει στον Καντρέβα κι εκείνος με καλοζυγισμένο σουτ νικάει τον Σούμπασιτς.

21:57

11': ΓΚΟΛ για την ΙΤΑΛΙΑ!

21:55

9': Ο Μόντριτς από μακριά δοκιμάζει το πόδι του, εύκολα μπλοκάρει ο Μπουφόν.

21:53

7': Νέα ευκαιρία για την Κροατία, ο Πέρισιτς πάει να πλασάρει από κοντά, αλλά ο Μπουφόν πέφτει γρήγορα στα πόδια του και αποκρούει.

21:52

6': Από μακριά ο Ράκιτις σουτάρει, ο Μπουφόν κλείνει τη γωνιά του και παραχωρεί κόρνερ.

21:50

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

21:46

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι.

21:40

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

21:34

Τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια έχουν ως τώρα τόσο η Ιταλία όσο και η Κροατία.

21:27

Καλησπέρα σας, σε περίπου 20 λεπτά ξεκινάει το παιχνίδι της Ιταλίας με την Κροατία.