1
-
2
21:28

Μεγάλη νίκη για τον Παναθηναϊκό, που βάζει φωτιά στο πρωτάθλημα υποχρεώνοντας τον ΠΑΟΚ στην πρώτη του φετινή ήττα.

21:28

96': Τέλος του αγώνα.

21:24

92': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.

21:21

90': Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:21

89': Ωραίο και ξαφνικό σουτ του Πέτριτς, μόλις άουτ.

21:20

89': Κίτρινη για τον Βίτορ.

21:15

84': Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ.

21:15

84': Ευκαιρία ο ΠΑΟΚ. Σουτ του Σπυρόπουλου έξω από την περιοχή, δύσκολα σε κόρνερ ο Στιλ.

21:13

81': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Περέιρα, δεν τη βρίσκει κανένας και η μπάλα καταλήγει πλάγιο.

21:12

81': Ο Μάρτενς στη θέση του Κατσικά.

21:10

Μετά το κόρνερ του ΠΑΟΚ, οι πράσινοι φεύγουν στην αντεπίθεση, ο Ατζαγκούν δίνει στον Καρέλη, που πλασάρει, ο Γλύκος αποκρούει, η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι και επιστρέφει στον πεσμένο Καρέλη που με προβολή κάνει το 1-2.

21:10

79': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ.

21:09

77': Ευκαιρία ο ΠΑΟΚ και κόρνερ. Ωραία ατομική ενέργεια του Περέιρα, η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι.

21:04

73': Ο Τριανταφυλλόπουλος στη θέση του Σίλντενφελντ, που δεν μπορεί να συνεχίσει. Χειροκροτήθηκε ο Κροάτης από τους φίλους του ΠΑΟΚ.

21:03

72': Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε σημείο ανάλογο με της ισοφάρισης. Εκτελείται με σέντρα, διώχνουν οι αμυντικοί.

20:59

68': Ξεκίνησε εκ νέου το ματς. Ο Περέιρα εκτέλεσε το κόρνερ, επιθετικό φάουλ.

20:58

67': Ο Λαγός στη θέση του Πράνιτς.

20:57

Διακοπή στο ματς καθώς η ορατότητα έχει μειωθεί λόγω καπνογόνων.

20:56

65': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

20:55

Εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Περέιρα λίγο έξω από την περιοχή, άγαλμα ο Στιλ και η μπάλα στα δίχτυα, ο ΠΑΟΚ ισοφαρίζει.

20:54

64': ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ.

20:51

60': Ο Πέτριτς στη θέση του Κλωναρίδη.

20:47

56': Διπλή αλλαγή ο Αναστασιάδης. Περέιρα και Παπαδόπουλος στη θέση των Αθανασιάδη και Σαλπιγγίδη.

20:46

55': Κίτρινη ο Κάτσε.

20:44

53': Κίτρινη ο Κλωναρίδης.

20:44

Ο Κλωναρίδης από αριστερά μπαίνει στην περιοχή και κάνει το γύρισμα, Κατσικάς και Σπυρόπουλος αφήνουν την μπάλα να περάσει αδικαιολόγητα και ο Ατζαγκούν από κοντά σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα.

20:43

51': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ.

20:38

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

20:36

20:19

Μία καλή ευκαιρία ο ΠΑΟΚ, ένα δοκάρι ο Παναθηναϊκός στο πρώτο 10λεπτο και στη συνέχεια οι γηπεδούχοι βρίσκονται συνεχώς στο μισό γήπεδο προς την εστία του Στιλ, με τους πράσινους να αμύνονται σωστά και να μην απειλούνται.

20:19

45+2': Τέλος του ημιχρόνου.

20:17

45': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:17

45': Καλή εκτέλεση του Νάνο, αλλά πάνω από τα δοκάρια.

20:16

44': Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Παναθηναϊκό και κίτρινη για τον Σπυρόπουλο.

20:15

43': Ο Αθανασιάδης φεύγει τετ α τετ, αλλά κόβεται με οφσάιντ. Οριακή η φάση, αλλά είναι σωστή η απόφαση του βοηθού.

20:11

39': Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Κάτσε, καθαρίζει ο Στιλ.

20:10

39': Κίτρινη για τον Μπούι.

20:09

37': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Σπυρόπουλος, διώχνει ο Κουτρουμπής.

20:06

34': Ο Γκολάσα βρίσκει χώρο και σουτάρει έξω από την περιοχή, σε ετοιμότητα ο Στιλ, που μπλοκάρει.

19:58

27': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Σπυρόπουλος, φεύγει από την απέναντι πλευρά σε πλάγιο.

19:55

23': 62%-38% η κατοχή υπέρ του ΠΑΟΚ μέχρι τώρα.

19:54

22': Ωραία κούρσα του Κλωναρίδη που φτάνει μέχρι την περιοχή, αλλά κάνει κακό γύρισμα. Ο Γλύκος μπλοκάρει.

19:52

21': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Σπυρόπουλος, διώχνουν οι του Παναθηναϊκού.

19:50

19': Ο Καρέλης έφυγε από σωστή θέση και ήταν έτοιμος να βγει τετ α τετ με τον Γλύκο, αλλά κόπηκε λανθασμένα με οφσάιντ.

19:48

16': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, Περνάει ανεκμετάλλευτο.

19:47

15': Πρόβλημα με τον Σίλντενφελντ, που έχει ενοχλήσεις και ο Αναστασίου σήκωσε τον Τριανταφυλλόπουλο.

19:44

12': Ο Τζιόλης δοκιμάζει ένα μακρινό σουτ, πάνω από τα δοκάρια.

19:38

7': ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό. Ο Νάνο εκτελεί το κόρνερ, ο Δώνης κάνει την κεφαλιά υπό πίεση, ο Γλύκος αποκρούει, η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι, στο κεφάλι του Κουτρουμπή και καταλήγει άουτ.Τεράστια ευκαιρία για τους πράσινους.

19:37

7': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.

19:37

6': Πρώτη καλή στιγμή στο ματς. Ο Κίτσιου σεντράρει, ο Σαλπιγγίδης από καλή θέση δεν σουτάρει όπως θα ήθελε και ο Στιλ μπλοκάρει.

19:36

5': Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά για τις δύο ομάδες με τον ΠΑΟΚ να έχει την κατοχή.

19:31

1': Ξεκίνησε το ματς.

19:30

Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

19:28

Στον αγωνιστικό χώρο μπαίνουν αυτή τη στιγμή οι δύο ομάδες.

19:25

Κατάμεστη είναι πλέον η Τούμπα.

19:21

Ο Αναστασιάδης από την άλλη δεν μπορεί να υπολογίζει σε Μακ και Ρατς.

19:20

Ο Ολλανδός και ο Ζέκα αποτελούν τα προβλήματα του Αναστασίου.

19:19

Πρόβλημα της τελευταίας στιγμής προέκυψε με τον Μέντες, που αισθάνθηκε ενοχλήσεις και έμεινε εκτός 11άδας.

19:18

Από νίκη επί του Ατρόμητου προέρχεται ο Παναθηναϊκός, που έβαλε στοπ σε ένα σερί δύο διαδοχικών ηττών.

19:18

Εφτά σερί νίκες μετράει ο ΠΑΟΚ, που έχει μία ισοπαλία, αυτή της πρεμιέρας με την Καλλονή.

19:17

Τρίποντο θέλει φυσικά κι ο Παναθηναϊκός για να μην χάσει την επαφή του με τις πρώτες θέσεις.

19:16

Νίκη για να επαναφέρει τη διαφορά στο +5 από τον Ολυμπιακό θέλει ο πρωτοπόρος ΠΑΟΚ.

19:15

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το μεγάλο ντέρμπι της 10ης αγωνιστικής μεταξύ ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκού στην Τούμπα.

Γλύκος, Κίτσιου, Κατσικάς, Βίτορ, Σπυρόπουλος, Κάτσε, Τζανδάρης, Τζιόλης, Σαλπιγγίδης, Γκολάσα, Αθανασιάδης.
Αναπ: Γιακουμής, Περέιρα, Μαντούρο, Παπαδόπουλος, Τζαβέλας, Μάρτενς, Σκόνδρας.
Στιλ, Μπούρμπος, Κουτρουμπής, Σίλντενφελντ, Νάνο, Μπούι, Δώνης, Πράνιτς, Καρέλης, Κλωναρίδης, Ατζαγκούν.
Αναπ: Κοτσόλης, Μπεργκ, Τριανταφυλλόπουλος, Ντίνας, Πέτριτς, Λαγός, Μπαϊράμι.
Διαιτητής είναι ο Τριτσώνης (Αθήνας) με βοηθούς τους Ακρίβο (Αθήνας) και Αλεξέα (Μεσσηνίας). Τέταρτος είναι ο Κουκουλάκης (Ηρακλείου).