Πολύ ωραία η σέντρα του Τζανακάκη, ο Παμλίδης πηγαίνει πρώτος στην μπάλα, αλλά τη στέλνει άουτ με κεφαλιά.

16:45

Έχει ανοίξει εντελώς το παιχνίδι, δεν τηρούνται οι αποστάσεις στις γραμμές και από τις δύο ομάδες.

16:41

82': Μπαίνει ο Βεργώνης, βγαίνει ο Μπεν και κλείνει τις αλλαγές του ο Γκρανέρο.

16:38

79': Στη θέση του Νόσκοβιτς ο Παμλίδης για τους γηπεδούχους.

16:37

Από πολύ μακριά ο Μπαργκάν δοκιμάζει το πόδι του και ο Τσέρνι παραχωρεί κόρνερ, ενώ θα μπορούσε να μπλοκάρει. Εύκολα απομάκρυνε η άμυνα του Εργοτέλη μετά την εκτέλεση.

16:34

Στο έδαφος ο Καλί, ο οποίος μετά από λίγο σηκώνεται και δείχνει να έχει ξεπεράσει το πρόβλημα που αντιμετώπιζε.

16:31

72': Στη θέση του Χαντί ο Βλαχοδήμος για τον Εργοτέλη.

16:30

71: Ο Ντουμίτρου αναλαμβάνει την εκτέλεση και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Τσέρνι.

16:29

70': Κίτρινη στον Τζανακάκη, σε καλό σημείο το φάουλ που κερδίζει η Βέροια.

16:25

66': Κακή η εκτέλεση φάουλ του Λυκογιάννη, ο οποίος δοκιμάζει κάτι ανάμεσα σε σέντρα και σουτ.

16:23

64': Κίτρινη στον Μπαργκάν.

16:21

Ο Μπεν στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνιά του Τσέρνι, ο οποίος πέφτει στη δεξιά.

16:20

61': ΓΚΟΛ για τη ΒΕΡΟΙΑ!

16:19

Κίτρινη στον Λυκογιάννη, για χέρι πάνω στο σουτ του Καλτσά. Λάθος η απόφαση του διαιτητή.

16:19

60': ΠΕΝΑΛΤΙ για τη Βέροια!

16:19

60': Ένα σουτ από πολύ μακριά δοκιμάζει ο Γεωργιάδης, πολύ ψηλά φεύγει η μπάλα.

16:15

56': Πολύ άστοχο το σουτ που κάνει ο Τζανακάκης από μακριά.

16:14

55': ΔΟΚΑΡΙ για τον Εργοτέλη! Ο Χαντί βγάζει τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι για τον Γιουσούφ, εκείνος παίρνει την κεφαλιά και τη στέλνει στο δεξί δοκάρι του Καντιμοίρη.

16:13

54': Βγαίνει ο Κάμπορα για τη Βέροια και μπαίνει ο Μπαργκάν.

16:11

Πολύ υποτονικό το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά.

16:08

49': Κίτρινη στον Χαντι.

16:05

46': Από ενέργεια του Λυκογιάννη ο Εργοτέλης κερδίζει κόρνερ. Ο Καλί απομακρύνει μετά την εκτέλεσή του.

16:05

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

16:03

Έχουν επιστρέψει στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:49

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

15:47

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

15:46

Μετά τη διακοπή και τον τραυματισμό του Μπαλάφα είναι πολλά τα λάθη που κάνουν και οι δύο ομάδες.

15:42

41': Ο Γεωργιάδης στη θέση του Μπαλάφα.

15:41

Πρόβλημα με τον Μπαλάφα για τη Βέροια. Πιθανότατα θα αντικατασταθεί.

15:39

Ο Χαλκιαδάκης παίρνει την μπάλα έξω από την περιοχή, κάνει μία ατομική ενέργεια, το σουτ του σταματάει στο αριστερό δοκάρι του Καντιμοίρη και στην επαναφορά ο Γιουσούφ με κοντινό πλασέ χρίζεται σκόρερ.

15:39

38': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

15:37

37': Λάθος στην άμυνα του Εργοτέλη, ο Μέχι παραχωρεί κόρνερ.

15:35

Στο έδαφος ο Καλτσάς, αλλά σηκώνεται μετά από λίγο.

15:33

32': Κίτρινη κάρτα στον Αμαραντίδη.

15:32

31': Ο Τσέρνι χάνει την μπάλα, αλλά αυτό δεν κοστίζει στον Εργοτέλη, αφού διώχνει αμέσως η άμυνα.

15:31

30': Από τη σέντρα του Λυκογιάννη προς το σημείο του πέναλτι ο Νόσκοβιτς παίρνει την κεφαλιά, αλλά είναι αδύναμη και πάνω στον Καντιμοίρη.

15:29

Μετά την ισοφάριση ο Εργοτέλης είναι η ομάδα που έχει πάρει ξανά τα ηνία της αναμέτρησης.

15:25

23': Ο Μπογκντάνοφ προσπαθεί με ένα αδύναμο σουτ να νικήσει τον Καντιμοίρη, όμως, εκείνος πέφτει στην κλειστή του γωνία και μπλοκάρει εύκολα.

15:21

20': Ο Χαλκιαδάκης παίρνει την μπάλα στο ημικύκλιο έξω από την περιοχή, κάνει το σουτ, αλλά δεν βρίσκει στόχο.

15:20

Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι στον Γιοβάνοβιτς, δεν υπάρχει κάτι μεμπτό.

15:18

Ο Καλτσάς αναλαμβάνει την εκτέλεση του φάουλ, σημαδεύει την απέναντι γωνία του Τσέρνι και στέλνει την μπάλα στο παραθυράκι.

15:18

17': ΓΚΟΛ για τη ΒΕΡΟΙΑ!

15:17

Πολύ κινητικός ο Μπεν στα πρώτα λεπτά, κερδίζει φάουλ λίγο έξω από την περιοχή και πλάγια από τον Γιοβάνοβιτς.

15:15

Εντυπωσιακό ότι μετά την τεράστια ευκαιρία της Βέροιας ο Εργοτέλης βγαίνει στην αντεπίθεση και ο Χαλκιαδάκης με σουτ έξω από την περιοχή νικάει τον Καντιμοίρη.

15:14

13': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

15:14

12': Απίστευτη τριπλή ευκαιρία για τη Βέροια. Ο Μπεν μπαίνει στην περιοχή, φτάνει πολύ κοντά στην εστία του Τσέρνι, αλλά εκείνος αποκρούει το σουτ του. Στην εξέλιξη της φάσης το σουτ του Καλτσά χτυπάει στα σώματα, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Τσέρνι κάνει νέα επέμβαση.

15:13

Ωραία προσπάθεια από τον Λυκογιάννη από τα αριστερά, κακή η σέντρα του.

15:10

10': Πολύ καλή σέντρα του Λυκογιάννη στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα περνάει απ' όλους, αλλά ο Γιουσούφ δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά όπως θα ήθελε από πολύ κοντά.

15:09

Λίγο καλύτερα έχουν μπει οι γηπεδούχοι.

15:06

5': Κόρνερ παραχωρεί ο Καλί. Πλασαριστά το εκτελεί ο Μπογκντάνοφ, η σέντρα του Χαντί κόβεται εύκολα.

15:04

Δεν προλαβαίνει ο Χαντί να μπει στην πορεία της μπάλας, μπλοκάρει εύκολα ο Καντιμοίρης.

15:02

1': Ξεκίνησε η αναμέτρηση.

14:58

Ούτε δύο εβδομάδες δεν έχουν περάσει από το μεταξύ τους παιχνίδι στο Ηράκλειο όταν η Βέροια για τον θεσμό του Κυπέλλου νίκησε με 2-0.

14:51

Καλησπέρα σας, σε περίπου 10 λεπτά ξεκινάει η αναμέτρηση του Εργοτέλη με τη Βέροια.