2
-
1
21:20

Μεγάλη νίκη με 2-1 επί του ΟΦΗ για την Ξάνθη που πήρε μεγάλη ανάσα, όπως και ο Λουτσέσκου που βρισκόταν με την πλάτη στον τοίχο. Λίγα πράγματα από τον ΟΦΗ, που δεν μπορούσε να διεκδικήσει κάτι περισσότερο.

21:20

90+4': Τέλος του αγώνα.

21:19

90+4': Κίτρινη για τον Ρούντι.

21:15

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:14

88': Σουτ του Μιλιάζες, κανένα πρόβλημα για τον Ζαρόπουλο, που μπλοκάρει.

21:13

87': Ο Ρούντι στη θέση του Κλέιτον.

21:08

82': Κίτρινη ο Παπαστεριανός.

21:06

80': Περνάει ανεκμετάλλευτο το κόρνερ.

21:05

79': Τρομερή ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Από βολέ του Λόρια, ο Λισγάρας κάνει λάθος, ο Ροβίθης βγαίνει φάτσα με την εστία και σουτάρει, σωτήρια επέμβαση του Ζαρόπουλου σε κόρνερ.

21:03

77': Δεύτερη κίτρινη σε πέντε λεπτά και αποβολή για τον Τζορτζ. Με δάκα ο ΟΦΗ.

21:01

75': Κίτρινη ο Κλέιτον.

20:58

72': Κίτρινη ο Τζορτζ.

20:57

71': Κόρνερ ο ΟΦΗ. Διώχνει ο Ράνος.

20:57

71': Ο Παπαστεριανός στη θέση του Βασιλακάκη.

20:56

70': Εντυπωσιακό γυριστό του Καπετάνου, αλλά πολλά μέτρα άουτ.

20:55

69': Ο Σίσιτς στη θέση του Πετρόπουλου.

20:53

68': Κίτρινη ο Γουάλας.

20:48

63': Ο Ράνος στη θέση του Σολτάνι.

20:47

61': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Πάνω από τα δοκάρια το σουτ του Κλέιτον.

20:44

58': Ο Ροβίθης στη θέση του Κουτσιανικούλη.

20:37

52': Απειλεί εκ νέου η Ξάνθη. Ο Λόρια σταματάει εκ νέου τον Καπετάνο.

20:34

49': Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Σολτάνι από δεξιά κάνει το γύρισμα, ο Καπετάνος πλασάρει με τη μία, αποκρούει ο Λόρια.

20:32

47': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Σέντρα του Λουσέρι, κεφαλιά του Σολτάνι, μόλις άουτ.

20:31

46': Ο Τζορτζ στη θέση του Μακρή.

20:31

46': Ξεκίνησε το β' ημίχρονο.

20:30

Όλα έτοιμα για το β' μέρος. Αλλαγή κάνει ο Γκατούζο.

20:15

45': Τέλος του ημιχρόνου χωρίς καθυστερήσεις.

20:13

43': Κίτρινη για τον Λόρια.

20:09

39': Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ μετά από πολλά λεπτά. Ο Κουτσιανικούλης έκανε το σουτ, αλλά έφυγε άουτ.

20:08

38': Κίτρινη για τον Σολτάνι.

20:07

37': Κίτρινη για τον Στάθη.

20:03

Εκπληκτικό γκολ από τον Κλέιτον. Ο Μπαξεβανίδης σεντράρει από δεξιά, ο Καπετάνος στρώνει στον Βραζιλιάνο κι αυτός με σουτ κεραυνό μέσα από την περιοχή στέλνει την μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Λόρια. Ανατροπή σε τέσσερα λεπτά για την Ξάνθη.

20:02

33': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ.

19:59

Ο Κλέιτον γεμίζει στην περιοχή με εκτέλεση φάουλ, ο Βασιλακάκης κερδίζει την πρώτη κεφαλιά, οι αμυντικοί δεν διώχνουν και η μπάλα μένει... ζωντανή μέσα στην περιοχή, ο Λισγάρας βρίσκεται στο κατάλληλο σημείο και με προβολή από κοντά ισοφαρίζει.

19:59

29': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ.

19:52

25': Μετά το εξαιρετικό ξεκίνημα ο ΟΦΗ έχει γυρίσει πολύ πίσω και δέχεται πίεση από την Ξάνθη. Ο Γκατούζο φωνάζει για να ανέβουν πιο ψηλά.

19:51

24': Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Η προσπάθεια του Καπετάνου φεύγει άουτ.

19:50

23': Κίτρινη για τον Μερεμπασβίλι.

19:50

23': Κόρνερ η Ξάνθη. Κερδίζει δεύτερο διαδοχικό. Εκτελείται πλασαριστά και ο Κλέιτον κερδίζει φάουλ.

19:49

22': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Λόρια κρατάει το μηδένα σε κεφαλιά του Λουσέρο.

19:47

20': Νέο κόρνερ για την Ξάνθη, το τρίτο. Διώχνουν οι του ΟΦΗ.

19:40

12': Κόρνερ για την Ξάνθη. Εκτελεί ο Λουσέρο, διώχνουν οι αμυντικοί.

19:35

Ο Μιλιάζες εκτελεί το κόρνερ, ο Πετρόπουλος αμαρκάριστος στην καρδιά της περιοχής κάνει την καρφωτή κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

19:35

6': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ.

19:34

5': Νέο κόρνερ για τον ΟΦΗ.

19:32

3': Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ.

19:31

2': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Κουτσιανικούλης από δεξιά σεντράρει, ο Ράζακ φάτσα με την εστία, πλασάρει, αλλά ο Ζαρόπουλος κρατάει το μηδέν και διώχνει σε κόρνερ.

19:29

1': Ξεκίνησε το ματς.

19:28

Στον αγωνιστικό χώρο μπαίνουν οι δύο ομάδες.

19:21

Περίπου 1.000 άτομα βρίσκοναι αυτή τη στιγμή στα Πηγάδια.

19:17

Καθοριστικό το ματς για τις δύο ομάδες. Η Ξάνθη έχει 9 βαθμούς, ο ΟΦΗ 10.

19:15

Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς Ξάνθη-ΟΦΗ για την 10η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

SKODA ΞΑΝΘΗ
Ζαρόπουλος, Μπαξεβανίδης, Γουάλας, Σολτάνι, Φλίσκας, Βασιλακάκης, Κλέιτον, Καπετάνος, Λισγάρας, Γούτας, Λουσέρο.
Αναπ: Αναστασόπουλος, Μπέρτος, Παπαστεριανός, Ρούντι, Ομπόντο, Ολιβέιρα,Ράνος.
ΟΦΗ
Λόρια, Στάθης, Μιλιάζες, Τριποτσέρης, Αντελέγιε, Μακρής, Ραζάκ, Μερεμπασβίλι, Πετρόπουλος, Κουτσιανικούλης, Απόνο.
Αναπ: Αγριμάκης, Μονιάκης, Μεϊτέ, Λαμπρόπουλος, Σίσιτς, Ροβίθης, Ράνος.
Διαιτητής είναι ο Χρήστος Μήτσιος (Ηπείρου), με βοηθούς τους Ιορδάνη Δημητριάδη (Καστοριάς) και Χρήστο Μαγιάννη (Άρτας). Τέταρτος είναι ο Αρετόπουλος (Τρικάλων).