2
-
3
21:57

Παρότι προηγήθηκε δύο φορές ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε 2-3 από την Αϊντχόφεν και μένει εκτός συνέχειας από την Ευρώπη.

21:56

97': Τέλος του αγώνα.

21:55

97': Ο Τζόζεφσον στη θέση του Νάσρινγχ.

21:55

96': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Ο Νάνο εκτελεί, η μπάλα καταλήγει στον Πράνιτς, που σουτάρει άουτ.

21:52

93': Ο Μάχερ σουτάρει μέσα από την περιοχή, σωτήρια επέμβαση του Στιλ.

21:50

91': Ο Χέντριξ στη θέση του Βίλεμς.

21:49

90': Εφτά λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:49

90': Μετά από τρία λεπτά καθυστέρησης λόγω τραυματισμού του Ρεκίκ, το ματς συνεχίζεται.

21:44

85': Καλό σουτ του Νάνο με το δεξί, πάνω από τα δοκάρια.

21:38

80': Κίτρινη στον Μπεργκ.

21:37

Ο Βίλεμς εκτελεί το κόρνερ, ο Βαϊνάλντουμ πιο ψηλά από όλους κάνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Στιλ.

21:36

78': ΓΚΟΛ για την ΑΪΝΤΧΌΦΕΝ.

21:35

77': Κόρνερ για την Αϊντχόφεν. Εκτελεί ο Ντεπάι, η μπάλα καταλήγει στον Ντε Γιονγκ, που σουτάρει, κόντρα και κόρνερ. Ευκαιρία για τους Ολλανδούς.

21:34

75': Απειλούν οι Ολλανδοί. Σέντρα του Ντε Γιονγκ, προλαβαίνει τελευταία στιγμή ο Στιλ και ενώ ο Νάσρινγκχ ήταν έτοιμος να εκτελέσει.

21:33

73': Καθαρίζει ο Ζουτ την εκτέλεση του Νάνο.

21:32

73': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Σέντρα του Νάνο από αριστερά, προβολή του Καρέλη και του Ζεκίκι, η μπάλα φεύγει ελάχιστα κόρνερ.

21:31

72': Ο Μπούι στη θέση του Ατζαγκούν.

21:28

69': Μεγάλη ευκαιρία για την Αϊντχόφεν. Σέντρα του Βίλεμς από αριστερά, ο Νάρσινγκχ σουτάρει από το ύψος του πέναλτι, πάνω από τη γραμμή διώχνει ο Σίλντενφελντ.

21:26

68': Ο Νάνο εκτελεί, καθαρίζει ο Ζουτ.

21:25

67': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Ζέκα βρίσκει στην περιοχή τον Ατζαγκού, που σουτάρει από κοντά, δύσκολα σε κόρνερ ο Ζουτ.

21:25

66': Ωραία ατομική ενέργεια του Καρέλη, που μπαίνει στην περιοχή, κακό το σουτ του, φεύγει πλάγιο.

21:24

Ωραία μπαλιά στην καρδιά της περιοχής από τον Βίλεμς, ο Ντε Γιονγκ φάτσα με τον Στιλ, τον πλασάρει εύστοχα και ισοφαρίζει.

21:24

65': ΓΚΟΛ για την ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ.

21:22

64': Ο Μπεργκ στη θέση του Πέτριτς σε αποθέωση.

21:21

63': Φάση διαρκείας στα καρέ του Παναθηναϊκού, το τελευταίο σουτ του Βίλεμς, βρίσκει στα σώματα και η μπάλα απομακρύνεται.

21:16

58': Κίτρινη στον Πράνιτς.

21:15

57': Ευκαιρία για την Αϊντχόφεν. Ωραία ενέργεια του Βαϊνάλντουμ που μπαίνει στην περιοχή, αντί να σουτάρει γυρίζει για τον Ντε Γιονγκ, διώχνει τελευταία στιγμή ο Σίλντενφελντ.

21:14

56': Κίτρινη στον Πέτριτς.

21:09

51': Ο Πέτριτς με πλάτη στην εστία γυρίζει και σουτάρει, πάνω από τα δοκάρια.

21:08

50': Σε αντίθεση με το α' μέρος ο Παναθηναϊκός δείχνει να διάθεση να κρατήσει την μπάλα στα πόδια του και να ελέγξει τον ρυθμό.

21:04

46': Ξεκίνησε το ματς.

21:03

20:48

Απόλυτα αποτελεσματικός ο Παναθηναϊκός που με δύο ουσιαστικά ευκαιρίες πέτυχε δύο γκολ και κερδίζει 2-1 την Αϊντχόφεν, που έχει δημιουργήσει αρκετές ευκαιρίες.

20:48

45+2': Τέλος α' μέρους.

20:46

45': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:46

45': Ωραία εκτέλεση φάουλ του Ντεπάι αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, άουτ.

20:45

44': Ο Δώνης στη θέση του Λαγού.

20:44

Εκπληκτικό γκολ από τον Πέτριτς. Ο Τριανταφυλλόπουλος γεμίζει από μακριά για τον Καρέλη, αυτός με το κεφάλι βρίσκει τον Κροάτη, που σουτάρει με τη μία έξω από την περιοχή και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. 2-1 ο Παναθηναϊκός.

20:44

43': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ.

20:42

42': Μακρινό ευθύβολο σουτ του Μέντες, δεν είναι κακό, αλλά ο Ζουτ μπλοκάρει.

20:38

37': Νέα ευκαιρία για την Αϊντχόφεν. Ο Βίλεμς σουτάρει με εξωτερικά φάλτσα έξω από την περιοχή, λίγο πάνω από τα δοκάρια.

20:37

37': Κόρνερ για την Αϊντχόφεν. Ο Μάχερ εκτελεί, διώχνει ο Λαγός.

20:36

36': Κίτρινη για τον Ζέκα.

20:32

32': Ευκαιρία για την Αϊντχόφεν. Γύρισμα από αριστερά προς δεξιά, ο Βαϊνάλντουμ αφήνει έξυπνα για τον αμαρκάριστο Νασρίνγκχ που κάνει το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή, άουτ.

20:31

30': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Καθαρίζει ο Ζουτ μετά την εκτέλεση του Νάνο.

20:28

Ο Βαϊνάλντουμ έξω από την περιοχή κάνει την κάθετη στην πλάτη της άμυνας, η μπάλα βρίσκει λίγο στον Τριανταφυλλόπουλο και στρώνεται στον Ντεπάι που από θέση τετ α τετ δεν έχει πρόβλημα να νικήσει τον Στιλ και να ισοφαρίσει.

20:28

27': ΓΚΟΛ για την ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ.

20:25

24': Καλή στιγμή για την Αϊντχόφεν. Ο Μάχερ εκτελεί το φάουλ από θέση έξω δεξιά, καρφωτή κεφαλιά του Ντε Γιονγκ, όχι πολύ δυνατή, αποκρούει στη γωνία του ο Στιλ.

20:22

22': Κίτρινη για τον Λαγό.

20:19

18': Κίτρινη για τον Κουαντράντο.

20:17

17': Κόρνερ για την Αϊντχόφεν. Ο Μάχερ εκτελεί, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Ζέκα.

20:13

13': Καλό μακρινό σουτ του Κουαντράντο, μπλοκάρει ο Στιλ.

20:12

Ο Ζέκα πλαγιοκοπεί από δεξιά και σεντράρει, ο Πέτριτς δεν μπορεί να κάνει την προβολή, αλλά η μπάλα φτάνει στον Ατζαγκούν που πλασάρει εύστοχα από το δεύτερο δοκάρι και ανοίγει το σκορ.

20:12

11': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ.

20:11

10': Διώχνουν οι αμυντικοί του Παναθηναϊκού.

20:10

10': Μεγάλη ευκαιρία για την Αϊντχόφεν. Ο Μάχερ βγάζει τετ α τετ τον Ντεπάι, που πλασάρει, σωτήρια επέμβαση του Στιλ σε κόρνερ.

20:05

4': Ο Καρέλης δοκιμάζει ένα ξαφνικό σουτ έξω από την περιοχή, άουτ.

20:02

2': Απευθείας εκτέλεση του Ντεπάι περίπου δέκα μέτρα έξω από την περιοχή, πολλά μέτρα άουτ.

20:01

1': Ξεκίνησε το ματς.

20:01

Όλα έτοιμα για την έναρξη.

19:57

Στον αγωνιστικό χώρο μπαίνουν αυτή τη στιγμή οι δύο ομάδες.

19:50

Γεμάτο είναι πλέον το γήπεδο της Λεωφόρου.

19:50

Γίνεται κατανοητό πως αμφότερες οι ομάδες καίγονται για βαθμούς, ειδικά το Τριφύλλι.

19:49

Στους τέσσερις βαθμούς η ομάδα της Ολλανδίας, που είναι δεύτερη στον όμιλο.

19:47

Δύο ήττες και μία ισοπαλία μετράει ο Παναθηναϊκός που έχει έναν μόλις βαθμό στον 5ο όμιλο.

19:45

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς Παναθηναϊκός-Αϊντχόφεν για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ.

Στιλ, Τριανταφυλλόπουλος, Νάνο, Σίλντενφελντ, Μέντες, Ζέκα, Πράνιτς, Λαγός, Ατζαγκούν, Καρέλης, Πέτριτς.
Αναπ: Κοτσόλης, Κλωναρίδης, Μπργκ, Μπαϊράμι, Δώνης, Μπούι, Μπούρμπος.
ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ
Ζουτ, Μιρίν, Ζεκίκι, Αρίας, Βίλεμς, Μάχερ, Βαϊνάλντουμ, Γκουαρντάντο, Ντεπάι, Ντε Γιονγκ, Νασρίνγκχ.
Αναπ: Πάσβερ, Μπρενέτ, Κοχ, Χέντριξ, Ριτζμάγιερ, Χόζεφσον, Λοκάντια.
Διαιτητής είναι ο Κροάτης Μάριο Στραχόνια. Βοηθοί του οι συμπατριώτες του Σίνισα Πρεμουζάι και Ιγκόρ Κρμαρ, επιπρόσθετοι οι Αντέ Βουτσεμίλοβιτς και Φραν Γιόβιτς και τέταρτος ο επίσης Κροάτης Ίβιτσα Μόντριτς.