0
-
0
19:09

Ισόπαλο χωρίς σκορ έληξε το παιχνίδι του Πανθεσσαλικού ανάμεσα στη Νίκη Βόλου και την Κέρκυρα. Ενα αποτέλεσμα δίκαιο, αφού το παιχνίδι ήταν απόλυτα ισορροπημένο ανάμεσα στις δύο ομάδες. Το παιχνίδι ήταν μέτριο, αλλά κράτησε μέχρι το τέλος αμείωτο το ενδιαφέρον. Η Νίκη δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη που επιθυμούσε, αλλά δεν έχασε κιόλας, η Κέρκυρα πήρε ακόμα ένα βαθμό, τον 5ο εκτός έδρας και βάσει απόδοσης πρέπει να είναι ικανοποιημένη.

19:01

85΄: Kίτρινη κάρτα στον Μαραγκό (κράτησε τη μπάλα)

18:59

85΄Κίτρινη κάρτα στον Λάουκς (για φάουλ στο Μαραγκό)

18:58

Συστάσεις στον πάγκο της Νίκης Βόλου αυτή τη φορά από τον διαιτητή

18:55

82΄: Κίτρινη κάρτα στον Τζιώρα για θέατρο - Σωστή η απόφαση του διαιτητή Τοπούζη, καθώς ο παίκτης πέφτει μόνος του στην περιοχή

18:53

79΄: Νικλητσιώτης αντί Σκούρτη

18:50

76΄: Ντιόγκο αντί Κανακούδη

18:49

75΄: Εκτελείται ξανά το φάουλ, σουτ του Λάουκς, η μπάλα βρίσκει στον Ντιμιτρόφκσι - κόρνερ που περνάει ανεκμετάλλευτο

18:49

74΄ Κίτρινη κάρτα στο Ζορμπά γιατί σταμάτησε τη μπάλα με το χέρι

18:48

74΄: Φάουλ για τη Νίκη Βόλου - Eκτελεί ο Κυζιρίδης, χέρι Ζορμπά, επανάληψη του φάουλ

18:37

Εχει ανεβάσει στροφές η Νίκη στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο δεν είναι αποτελεσματική στην τελική προσπάθεια

18:34

60΄: Ανδρεόπουλος αντί Καρντόζο

18:34

59΄: Κόρνερ για την Νίκη Βόλου – Εκτελεί ο Κυζιρίδης στο δεύτερο δοκάρι, γυρίζει ο Λάουκς, βγαίνει στην κόντρα η Κέρκυρα με τον Χαβίτο χωρίς αποτέλεσμα

18:31

57΄: Φάουλ για την Κέρκυρα με τον Κανακούδη - Απευθείας, καλοτραβηγμένο αλλά βγαίνει άουτ

18:29

55΄: O προπονητής της Κέρκυρας, Μιχάλης Γρηγορίου ακούει κάποια... γαλλικά από την εξέδρα

18:28

54΄: Kόντος αντί Ομπράντοβιτς για την Κέρκυρα

18:25

50΄: Ωραία ατομική προσπάθεια του Μαρινάκη, γύρισμα από Κοτσαρίδη, αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

18:22

48΄ Μεγάλη ευκαιρία για την Νίκη Βόλου με τον Κυζιρίδη - Μακρινό σουτ περίπου από τα 25 μέτρα, αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ ακριβώς δίπλα από την εστία

18:20

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

18:20

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

18:04

Μέτριο το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, απόλυτα ισορροπημένο ανάμεσα στις δύο ομάδες, χωρίς κάτι ιδιαίτερο

17:58

41': Κίτρινη κάρτα στο Μαρινάκη (έκοψε το Χαβίτο που έβγαινε επικίνδυνα)

17:56

Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο, τελειώνει το πρώτο ημίχρονο και το μόνο αξιοσημείωτο μέχρι τώρα είναι μία ευκαιρία για κάθε ομάδα

17:53

36΄: Λάθος του Ταΐρη, απομάκρυνε εγκαίρως ο Ίβενς

17:50

Η Νίκη Βόλου έχει δώσει χώρο στην Κέρκυρα και την περιμένει στο κέντρο - Η Κέρκυρα αναπτύσσεται κυρίως από δεξιά

17:47

31΄: Φάουλ για την Κέρκυρα - Kαλοτραβηγμένο φάουλ από τον Κανακούδη, έπεσε ο Ταΐρης, αλλά δεν χρειάστηκε να επέμβει γιατί η μπάλα βγήκε άουτ

17:45

29΄: Κίτρινη κάρτα στον Κοτσαρίδη (για φάουλ στο Ζορμπά)

17:45

28΄: Ατομική προσπάθεια Τσουκάνη σέντρα – σουτ, με υπερένταση απομάκρυνε ασταθώς ο Σέτκους, σε κόρνερ διώχνουν οι αμυντικοί της Κέρκυρας

17:44

Απόλυτα ισορροπημένο το παιχνίδι, η κατοχή είναι 50-50, αλλά δεν υπάρχουν φάσεις και ο ρυθμός έχει πέσει απελπιστικά

17:37

21΄: Κίτρινη κάρτα στον Κανακούδη (φάουλ στον Κυζιρίδη)

17:34

Το παιχνίδι δεν έχει ρυθμό, ενώ πλησιάζουμε στο 20λεπτο, είναι κυρίως παιχνίδι κέντρου και δεν δημιουργούνται ευκαιρίες

17:27

Κάθετη πάσα Χαβίτο για Γκόμες, που υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ

17:26

Αναγνωριστικό το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά χωρίς κάτι ιδιαίτερο

17:22

Ανοιγμα Κυζιρίδη για Μαρινάκη που σεντράρει, ο Σκούρτης δεν μπορεί να φτάσει τη μπάλα, μπλοκάρει ο Σέτκους

17:20

Οι φίλοι της Νίκης Βόλου έδωσαν το παρών σε σύγκριση με άλλες φορές και τουλάχιστον στο πέταλο των οργανωμένων που δείχνει πιο πυκνό από άλλες φορές και έχει παλμό

17:17

1΄: Σέντρα στο Πανθεσσαλικό!

17:14

Oι δυο ομάδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο

16:58

Διαιτητές της αναμέτρησης είναι οι: Toπούζης (Θράκης), Τσολάκης(Αθηνών), Παστρωμάς (Δυτ. Αττικής).

16:56

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα όμως θέλει και η Κέρκυρα, η οποία την περασμένη αγωνιστική γνώρισε εντός έδρας ήττα από τον Πλατανιά.

16:56

Οι γηπεδούχοι καλούνται να γυρίσουν σελίδα, καθώς η νίκη γι’ αυτούς αποτελεί μονόδρομο, δεδομένου ότι βρίσκονται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Η βολιώτικη ομάδα προέρχεται από ήττα στην Ξάνθη.

16:55

Η Νίκη Βόλου αγωνίζεται και πάλι στην έδρα της τρεις ημέρες μετά την ντροπιαστική ματαίωση του αγώνα Κυπέλλου με τη Ζάκυνθο (30/10), λόγω μη καταβολής των εξόδων διαιτησίας και αναμένεται με ενδιαφέρον η στάση των φιλάθλων της που έχουν έρθει σε ρήξη με τον πρόεδρο του συλλόγου, Ανδρέα Πάτση, μετά τα τελευταία γεγονότα.

16:55

Σε περίπου 20 λεπτά έχουμε σέντρα στο Πανθεσσαλικό, με τη Νίκη Βόλου να φιλοξενεί την Κέρκυρα (17:15), στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.