2
19:09

Τελικό αποτέλεσμα στο Αγρίνιο... Παναιτωλικός - Ξάνθη 5-2.

19:08

90'+2: Κίτρινη κάρτα στον Ολιβέιρα.

19:07

90': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:07

90': Κοντά και σε έκτο γκολ ο Παναιτωλικός... Εκτέλεση φάουλ του Φωτάκη, ο Κέβιν έπιασε την κεφαλιά όμως ο Ζαρόπουλος έδιωξε.

19:03

Δύο γκολ και μια ασίστ, να θυμίσουμε, από τον Βιγιαφάνιες, MVP του αγώνα.

19:02

86': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Παναιτωλικός, ο Μήλιος στη θέση του Βιγιαφάνιες που αποθεώνεται.

19:02

86': Ο Φωτάκης πιάνει αυρτό σουτ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα κατέληξε άουτ.

19:01

82': Καλή ευκαιρία για την Ξάνθη, με τον Ράνο να σουτάρει από πλάγια και τον Μπρακάλι να απομακρύνει δύσκολα!

18:57

81': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, ο Κόρμπος αντί του Μαρτίνεζ.

18:56

80': Απειλεί ο Παναιτωλικός... Σέντρα του Βιγιαφάνιες, κεφαλιά του Κάπελ, η μπάλα κατέληξε άουτ.

18:51

Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο στο Αγρίνιο.

18:50

Εξαιρετικά αποτελεσματικός ο Παναιτωλικός στο δεύτερο ημίχρονο. Έχει πετύχει τρία γκολ στις τέσσερις τελικές που έχει δημιουργήσει.

18:46

Καταιγιστικός ο Παναιτωλικός, 5-2!

18:45

Ο Μαρτίνεζ κάνει υπέροχη ατομική προσπάθεια, περνά όποιον βρίσκει μπροστά του, πασάρει στον Κάπελ και αυτός με ψύχραιμο τελείωμα νικά τον Ζαρόπουλο.

18:45

69': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ, 5-2!

18:44

68': Κλείνει τις αλλαγές της η Ξάνθη, ο Ολιβέιρα αντί του Κλέιτον.

18:41

64': Καλή φάση για τον Παναιτωλικό με κεφαλιά του Ετζεγκέλε ο Ζαρόπουλος μπλόκαρε.

18:38

Ήταν μακρινή εκτέλεση φάουλ του Μαρτίνεζ, ο οποίος προσπάθησε να σεντράρει, η μπάλα πήρε τροχιά προς τα μέσα και αφού ο Ζαρόπουλος δεν κατάφερε να αντιδράσει κατέληξε στα δίχτυα των Ακριτών.

18:37

Ο Μαρτίνεζ με εκτέλεση φάουλ νικά τον Ζαρόπουλο και γράφει το 4-2.

18:36

60': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ!

18:35

59': Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη, ο Ράνος στη θέση του Καπετάνου.

18:33

58': Κίτρινη κάρτα στον Γοδόι.

18:32

Κορυφαίος του αγώνα ο Βιγιαφάνιες με δύο γκολ και μια ασίστ. Για να δούμε αν έχει νέα ''απάντηση'' η Ξάνθη.

18:29

Σέντρα του Βιγιαφάνιες από δεξιά, ο Ετζεγκέλε βρέθηκε ολομόναχος στο ύψος της μικρής περιοχής και με κεφαλιά νίκησε τον Ζαρόπουλο για το 3-2.

18:28

53': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ!

18:27

Χωρίς κάτι ιδιαίτερο στο ξεκίνημα της επανάληψης, με τον Παναιτωλικό να είναι ελαφρά πιο επιθετικός.

18:21

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

18:03

Τέλος πρώτου ημιχρόνου... Παναιτωλικός - Ξάνθη 2-2.

18:03

Ο Μπρακάλι διώχνει δύο φορές τα σουτ των Γουάλας και Καπετάνου, αλλά την τρίτη (και φαρμακερή), ο Λουσέρο σημάδεψε σωστά και έκανε το 2-2 για την Ξάνθη! Ματσάρα στο Αγρίνιο.

18:02

45'+3: ΓΚΟΛ η ΞΑΝΘΗ!

18:01

45': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων για το πρώτο ημίχρονο.

18:01

Ανατροπή από... ημίχρονο ο Παναιτωλικός με δύο γκολ του Βιγιαφάνιες.

17:59

Ο Μπεχαράνο περνά υπέροχα την μπάλα στον Βιγιαφάνιες (με τακουνάκι) και αυτός με ωραίο τελείωμα από πλάγια θέση γράφει το 2-1.

17:59

45': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ!

17:56

42': Κίτρινη βλέπει ο Κλέιτον για μαρκάρισμα στον Βιγιαφάνιες.

17:56

Τελευταίο πεντάλεπτο στο Αγρίνιο, σε ένα ''γεμάτο'' πρώτο ημίχρονο.

17:52

37': Αναγκαστική αλλαγή (και) για τον Παναιτωλικό. Ο Αντρέ Άλβες αντί του Μορένο που δεν μπορεί να συνεχίσει λόγω τραυματισμού.

17:49

34': Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό... Κάθετη πάσα του Μορένο, ο Μπεχαράνο μπήκε στην περιοχή από δεξιά, σούταρε αλλά αστόχησε...

17:48

33': Αλλαγή (αναγκαστική) για τη Ξάνθη, ο Ομπόντο στη θέση του Παπαστεργιαννού.

17:44

30': Απαντά στις ευκαιρίες με μια εκτέλεση φάουλ του Λουσέρο από δεξιά, ο Ράφαελ Μπρακάλι μπλόκαρε.

17:40

26': Σουτ του Κάπελ από αριστερά, ο Ζαρόπουλος μπλόκαρε χωρίς δυσκολία.

17:38

Κοντά στην ανατροπή μέσα σε χρόνο... dt οι γηπεδούχοι.

17:38

22': Ο Μορένο σουτάρει από εξαιρετική θέση, σωτήρια ο Ζαρόπουλος απομακρύνει, η μπάλα όμως φτάνει στον Φωτάκη που πλασάρει άστοχα.

17:37

Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό!

17:36

Σέντρα του Κέβιν, ο Μορένο πήρε την κεφαλιά, ο Ζαρόπουλος του είπε όχι, ωστόσο στη συνέχεια ο Βιγιαφάνιες που παιρνει το ριμπάουντ από κοντά σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα και ισοφαρίζει.

17:36

21': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ!

17:33

Η ομάδα του Αγρινίου πιέζει για το γκολ αλλά της λείπει η τελική πάσα και εκτέλεση.

17:29

Συμπληρώσαμε το πρώτο τέταρτο στο Αγρίνιο, καλός ο ρυθμός στο ματς, με τον Παναιτωλικό να ψάχνει την ισοφάριση.

17:22

7': Διαγώνιο δυνατό σουτ του Μπεχαράνο, ο Ζαρόπουλος απομάκρυνε, απειλεί εδώ ο Παναιτωλικός!

17:20

Εκτέλεση φάουλ του Λουσέρο και ο Λισγάρας με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, για να κάνει το 0-1.

17:18

4': ΓΚΟΛ η ΞΑΝΘΗ!

17:15

1': Σέντρα στο Αγρίνιο!

17:13

Οι δύο ομάδες μόλις έκαναν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:08

Σε περίπου πέντε λεπτά έχουμε σέντρα στο Αγρίνιο, εκεί όπου ο Παναιτωλικός υποδέχεται τη Skoda Ξάνθη για την 9η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκας.

Ράφαελ, Μπεχαράνο, Κέβιν, Μαλεζάς, Εντζεγκέλε, Γοδόι, Φωτάκης, Μαρτίνεζ, Βιγιαφάνιες, Κάπελ, Μορένο.
Αναπ: Στεφανάκος, Κουτρουμάνος, Κόρμπος, Άλβες, Καλογέρης, Μήλιος, Παπουτσογιαννόπουλος.