2
-
0
21:22

Καλύτερος ο Παναθηναϊκός, κέρδισε δίκαια με 2-0 τον Ατρόμητο, που είχε ένα καλό τέταρτο στο β' μέρος, αλλά τότε ο Στιλ είχε τις απαντήσεις.

21:21

90+2': Τέλος του αγώνα.

21:20

90': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:18

89': Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Γεωργίου βγαίνει φάτσα με τον Στιλ, αλλά πλασάρει απογοητευτικά άουτ.

21:17

88': Απευθείας εκτέλεση του Πίτου Γκαρσία από μακριά, πολλά μέτρα άουτ.

21:16

Σέντρα του Νάνο, ο Καρέλης συνδυάζεται έξοχα με τον Ατζαγκούν και με κοντινή προβολή νικάει τον Τσενάμο για το 2-0. Εξαιρετικό γκολ για τους πράσινους.

21:15

85': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ.

21:13

83': Κίτρινη για τον Δημούτσο.

21:12

82': Γέμισμα του Μπούι με εκτέλεση φάουλ, γυριστή κεφαλιά του Κουτρουμπή, καμία ανησυχία για τον Τσενάμο.

21:11

81': Κίτρινη για τον Γεωργίου.

21:09

79': Κίτρινη για τον Ζέκα.

21:08

78': Κίτρινη για τον Ταυλαρίδη.

21:06

76': Ο Γεωργίου στη θέση του Ούμπιντες.

21:02

72': Ο Ατζαγκούν στη θέση του Πράνιτς.

21:02

72': Κίτρινη για τον Λαζαρίδη.

21:01

70': Διαγώνιο σουτ του Πράνιτς από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει σταθερά ο Τσενάμο.

20:58

68': Καλή κυκλοφορία στον άξονα από τον Παναθηναϊκό, καταλήγει σε άστοχο σουτ του Καρέλη.

20:53

63': Ο Λαγός στη θέση του Πέτριτς.

20:49

59': Ο Δημούτσος στη θέση του Αγκουαζί.

20:47

57': Ωραία ανάπτυξη από δεξιά με τον Ατρόμητο, γύρισμα του Καραμάνου μέσα στην περιοχή, ο Παπάζογλου από καλή θέση κάνει... τσαφ.

20:46

56': Ο Πράνιτς βρίσκει τον Καρέλη μέσα στην περιοχή, αυτός σουτάρει από πλάγια θέση με τη μία, μπλοκάρει ο Τσενάμο.

20:44

54': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Κάθετη του Ναπολεόνι για τον Ούμπιντες που βγαίνει τετ α τετ και πλασάρει, αποκρούει σωτήρια ο Στιλ με τα πόδια.

20:41

51': Νέο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Στην εκτέλεση πάλι ο Νάνο, διώχνει ο Λαζαρίδης.

20:38

48': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτελεί ο Νάνο, διώχνει ο Καραμάνος.

20:35

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

20:34

46': Ο Παπάζογλου στη θέση του Τάτου.

20:34

20:18

45+1': Τέλος ημιχρόνου.

20:17

45+1': Μακρινό σουτ του Πράνιτς, πολλά μέτρα άουτ.

20:17

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:15

44': Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Εκτελεί ο Ούμπιντες, καθαρίζει ο Στιλ.

20:14

42': Ο Κουτρουμπής στη θέση του Ρισβάνη.

20:12

40': Πρόβλημα με τον Ρισβάνη που δεν μπορεί να συνεχίσει. Έχει ενοχλήσεις στην κοιλιακή χώρα.

20:10

39': Κίτρινη στον Μέντες.

20:07

36': Καθαρίζει αυτή τη φορά σταθερά ο Τσενάμο.

20:06

35': Νέο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτελεί ο Νάνο, ο Δώνης σουτάρει από κοντά, σπουδαία επέμβαση του Τσενάμο σε νέο κόρνερ.

20:04

33': Πάλι ο Νάνο, διώχνει ο Καραμάνος.

20:03

32': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτελεί ο Νάνο, κεφαλιά άουτ του Ρισβάνη, κόρνερ καθώς κάπου έχει βρει κάπου. Καλή στιγμή για τους πράσινους.

20:01

30': Κίτρινη για τον Καραμάνο και τον Ρισβάνη, που αντάλλαξαν κάποια... γαλλικά.

19:58

Ο Πράνιτς μπαίνει στην περιοχή από δεξιά και σεντράρει, η μπάλα κοντράρει στον Λαζαρίδη, ξεγελάει τον Τσενάμο και καταλήγει στα δίχτυα.

19:58

27': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ.

19:53

22': Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για τους πράσινους.

19:52

21': Ωραίος συνδυασμός με Ζέκα και Πράνιτς, ο Καρέλης με πλάτη στην εστία γυρίζει και σουτάρει ωραία, δύσκολα σε κόρνερ ο Τσενάμο.

19:47

16': Άστοχο σουτ του Νάνο, άουτ.

19:46

16': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Ο Νάνο εκτελεί, η μπάλα φτάνει εκτός περιοχής στον Πράνιτς που σουτάρει, δύσκολα με τις γροθιές ο Τσενάμο.

19:43

12': Σουτ του Ούμπιντες έξω από την περιοχή, στην αγκαλιά του Στιλ.

19:41

10': Ωραία ατομική ενέργεια του Πέτριτς που μπαίνει στην περιοχή, αδύναμο το σουτ του, εύκολα μπλοκάρει ο Τσενάμο.

19:37

6': Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Λάθος εκτέλεση του Τάτου, πλάγιο για τον Παναθηναϊκό.

19:36

5': Τίποτα το αξιόλογο μέχρι τώρα στο ματς. Ο Παναθηναϊκός έχει την κατοχή σε αυτά τα πρώτα λεπτά.

19:30

1': Ξεκίνησε το ματς.

19:28

Στον αγωνιστικό χώροι οι δύο ομάδες

19:25

Χωρίς τον τιμωρημένο Γιάννη Αναστασίου στον πάγκο οι πράσινοι.

19:21

Στα αποδυτήρια αποσύρονται οι δύο ομάδες για τις τελευταίες οδηγίες.

19:21

Γύρω στις 5.000 φίλαθλοι στη Λεωφόρο αυτή τη στιγμή.

19:20

Στους δέκα βαθμούς είναι ο Παναθηναϊκός, στους 11 ο Ατρόμητος.

19:15

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς Παναθηναϊκός-Ατρόμητος.

Στιλ, Τριανταφυλλόπουλος, Μέντες, Ζέκα, Δώνης, Καρέλης, Νάνο, Μπούι, Ρισβάνης, Πράνιτς, Πέτριτς.
Αναπ: Κοτσόλης, Κουτρουμπής, Κλωναρίδης, Λαγός, Μπεργκ, Ατζαγκούν, Μπούρμπος.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Τσενάμο, Ταυλαρίδης, Αγκουάζι, Ναπολεόνι, Τάτος, Νάστος, Καραμάνος, Ούμπιδες, Λαζαρίδης, Γκαρσία, Κοντοές.
Αναπ: Κορμπούνοφ, Φυτανίδης, Γεωργίου, Παπάζογλου, Ταβάρες, Κιβρακίδης, Δημούτσος.
Διαιτητής είναι ο Στυλιαράς (Αιτωλοακαρνανίας) με βοηθούς τους Κωσταρά (Αιτωλοακαρνανίας) και Δημητριάδη (Καστοριάς). Τέταρτος ο Βοσκάκης (Ρεθύμνου).