2
16:59

Καλό σας βράδυ.

16:58

Επαγγελματική νίκη του ΠΑΟΚ με δύο γκολ του Αθανασιάδη και πέντε οι βαθμοί της διαφοράς από τον Ολυμπιακό για το «Δικέφαλο του Βορρά».

16:57

Τέλος του παιχνιδιού στο Παγκρήτιο, χωρίς καν να γίνει σέντρα μετά το γκολ του ΠΑΟΚ.

16:57

Στις καθυστερήσεις των... καθυστερήσεων με δύσκολο σουτ του Αθανασιάδη.

16:56

90'+5: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ.

16:53

90'+3: Καλή προσπάθεια των παικτών του ΠΑΟΚ ολοκληρώνεται με σουτ άουτ του Τζανδάρη.

16:52

16:46

86': Τελευταία αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Σαλπιγγίδης, μέσα ο Παπαδόπουλος.

16:38

76': Καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με το σουτ του Χαλκιαδάκη να στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

16:37

75': Αλλαγές τέλος για τον Εργοτέλη, με τον Μπογκντάνοφ να παίρνει τη θέση του Γιοβάνοβιτς.

16:30

Αναγκαστική και αυτή, αφού ο Σλοβάκος δείχνει να αντιμετωπίζει πρόβλημα κατά την αποχώρησή του από τον αγωνιστικό χώρο.

16:29

67': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Γκολάσα να παίρνει τη θέση του Μακ.

16:20

59': Μαζεμένες οι πρώτες δύο αλλαγές του Εργοτέλη. Νόσκοβιτς στη θέση του Παμλίδη και Μπαμ Μπαμ στη θέση του Χαντί.

16:19

57': Ο Γλύκος δεν έχει κανένα πρόβλημα να μπλοκάρει το σουτ του Χάντι.

16:17

Όσο για την εικόνα του παιχνιδιού, δεν έχει αλλάξει το παραμικρό σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο.

16:16

Αυτή τη στιγμή, ο ΠΑΟΚ προηγείται στη βαθμολογία με πέντε βαθμούς διαφορά από τον Ολυμπιακό.

16:13

51': Ο Γλύκος διώχνει με γροθιές σε κόρνερ το φάουλ του Χάντι και κάνει το ίδιο αμέσως μετά στην εκτέλεση του κόρνερ.

16:10

Η... διάθεση με την οποία αντιμετωπίζουν το παιχνίδι οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων, ίσως α φαίνεται και από το γεγονός ότι ο Δημητρόπουλος δεν έχει δείξει ούτε μια κίτρινη κάρτα.

16:09

Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες.

16:07

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Ηράκλειο. Θυμίζουμε Εργοτέλης - ΠΑΟΚ 0-1 με γκολ του Αθανασιάδη στο 42'.

15:50

Μέτριο το παιχνίδι χωρίς φάσεις, με το ως τώρα σκορ να έχει διαμορφωθεί από την εξαιρετική πάσα του Κίτσιου και την εκτελεστική δεινότητα του Αθανασιάδη.

15:50

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Παγκρήτιο.

15:48

44': Δύο διαδοχικά κόρνερ για τον ΠΑΟΚ περνούν ανεκμετάλλευτα.

15:45

Εξαιρετική πάσα του Κίτσιου στον Αθανασιάδη που φέρνει υποδειγματικά την μπάλα μπροστά του, μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει τον Τσέρνι.

15:44

42': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ.

15:38

Ουσιαστικά η πρώτη αξιόλογη φάση για τον «Δικέφαλο του Βορρά».

15:38

34': Ο Τσέρνι νικάει σε τετ α τετ τον Μακ που, πάντως, ήταν σε πλάγια θέση, μετά το λάθος των αμυντικών του Εργοτέλη.

15:37

33': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Ρατς να μην μπορεί να συνεχίσει και να δίνει τη θέση του στον Σπυρόπουλο.

15:34

Χωρίς φάσεις, χωρίς ρυθμό, γενικά χωρίς κάτι που θα μπορούσε να αναγκάσει τους φιλάθλους να... κουνηθούν από τις θέσεις τους.

15:33

Μισή ώρα παιχνιδιού στο Παγκρήτιο, δεν θα είναι υπερβολή αν το παιχνίδι χαρακτηριστεί ως το καλύτερο... φάρμακο για την αϋπνία.

15:32

29': Άψυχο σουτ του Κάτσε έξω από την περιοχή, στέλνει την μπάλα άουτ.

15:25

Ο ΠΑΟΚ δεν έχει καταφέρει ακόμη να απειλήσει, αλλά κι ο Εργοτέλης ναι μεν προσπαθεί να βγει στην κόντρα, αλλά σχεδόν πάντα γίνεται το λάθος στην τελική πάσα.

15:22

20': Κόρνερ για τον Εργοτέλη πέρασε ανεκμετάλλευτο.

15:21

Ουσιαστικά, η πρώτη φορά που κάποια από τις δύο ομάδες «πατάει» περιοχή.

15:21

17': Ο Γλύκος μπλοκάρει το σουτ του Γιουσούφ.

15:19

Γύρω στους 500 είναι οι φίλοι του ΠΑΟΚ που βρίσκονται στις εξέδρες για να παρακολουθήσουν το παιχνίδι.

15:15

12': Το σουτ του Τζανακάκη στέλνει την μπάλα πολύ ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

15:10

Με συμπληρωμένο το πρώτο πεντάλεπτο, αυτό που μένει ως τώρα είναι τα λάθη των παικτών και των δύο ομάδων.

15:01

Σέντρα στο Παγκρήτιο.

14:58

Στην ενδεκάδα του ΠΑΟΚ ο Ρατς που αρχικά έμεινε εκτός αποστολής, αλλά ζήτησε από τον Αναστασιάδη να ακολουθήσει και να δοκιμάσει λίγο πριν από τη σέντρα, κάτι που προφανώς έκανε με επιτυχία.

14:55

Τη στιγμή που οι γηπεδούχοι δίνουν τη μάχη για να απομακρυνθούν από την επικίνδυνη ζώνη, ο «Δικέφαλος του Βορρά» με νίκη αυξάνει στους πέντε τους βαθμούς της διαφοράς από τον Ολυμπιακό, μετά τη χθεσινή ισοπαλία των «ερυθρόλευκων» στην Τρίπολη.

14:55

Καλησπέρα. Θα παρακολουθήσουμε μαζί το παιχνίδι του Εργοτέλη με τον ΠΑΟΚ για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Τσέρνι, Λυκογιάννης, Τζανακάκης, Μέγι, Γιοβάνοβιτς, Γκέντσογλου, Κοζορώνης, Μπρούνο, Χαντί, Γιουσούφ, Παμλίδης.
Αναπ: Σαϊνάτι, Πϊτσος, Βλαχοδήμος, Νόσκοβιτς, Μπογκντάνοφ, Μπαμ Μπαμ
Γλύκος, Κίτσιου, Κατσικάς, Βίτορ, Ρατς, Τζανδάρης, Τζιόλης, Κάτσε, Μακ, Αθανασιάδης, Σαλπιγγίδης.
Αναπ: Ιτάνζ, Παπαδόπουλος, Περέιρα, Γκολάσα, Σπυρόπουλος, Μάρτενς, Τζαβέλλας.
Διαιτητής: Αλέξανδρος Δημητρόπουλος (Φθιώτιδας). Βοηθοί: Λεωνίδας Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου), Βασίλης Καμπούρης (Εύβοιας). Τέταρτος: Θανάσης Γιάχος (Χίου).