0
-
3
23:37

Μεγάλη νίκη του Ολυμπιακού με 3-0 με τον Μήτρογλου να πραγματοποιεί τρομερή εμφάνιση και να «καλύπτει» τις αδυναμίες του Ολυμπιακού στην άμυνα.

23:34

Τέλος του αγώνα.

23:31

Τρία τα έξτρα λεπτά.

23:31

90': Καλή ενέργεια και πλασέ του Βάις μέσα απ' την περιοχή, μπλοκάρει ο Καμίνσκι.

23:25

85': Τίποτα το ιδιαίτερο εδώ και ώρα στο ματς.

23:17

77': Τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Βγαίνει ο Ντομίνγκεζ που είχε μπει πριν 12 λεπτά στο ματς και τη θέση του παίρνει ο Χολέμπας.

23:14

74': Αλλαγή για την Άντερλεχτ. Ο Ατσεαμπόνγκ μπαίνει στη θέση του Πράετ.

23:12

Απίστευτο γκολ από τον Μήτρογλου. Σε αντεπίθεση των «ερυθρόλευκων» ο Έλληνας στράικερ παίρνει τη μπάλα έξω απ' την περιοχή και με φαλτσαριστό σουτ στέλνει τη μπάλα στην απέναντι γωνία του Καμίνσκι για το 0-3!

23:12

72': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

23:08

68': Έχει πέσει ο ρυθμός των Βέλγων που άρχισαν να απογοητεύονται.

23:05

65': Δεύτερη αλλαγή για τους «ερυθρόλευκους». Βγαίνει ο Σαβιόλα και μπαίνει ο Ντομίνγκεζ.

22:57

57': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φουστέρ παίρνει τη θέση του Ολαϊτάν.

22:56

Απίστευτο αυτό που συμβαίνει στο «Κονστάντ Βάντεν Στοκ». Ο Μήτρογλου βρίσκεται φάτσα με τον Καμίνσκι από κεφαλιά - διώξιμο του Εντινγκά και «εκτελεί» για το 0-2!

22:56

56': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!!!

22:53

53': Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για τους Βέλγους. Ο Ρομπέρτο νικάει σε τετ α τετ τον Μίτροβιτς.

22:52

52': Τεράστια ευκαιρία για την Άντερλεχτ. Από σέντρα του Πράετ ο Σουάρεζ είναι μόνος του στο δεύτερο δοκάρι, κάνει με μία το σουτ, αλλά η μπάλα φεύγει παράλληλα με την εστία του Ρομπέρτο.

22:51

50': Κίτρινη κάρτα στον Μπρούνο.

22:48

47': «Τρικυμία» στην άμυνα του Ολυμπιακού, ο Μανωλάς διώχνει τελευταία στιγμή πριν η μπάλα φτάσει στον Μίτροβιτς που θα έμπαινε μαζί της στα δίχτυα.

22:33

Στο έτερο ματς του ομίλου, Παρί - Μπενφίκα 3-0 με δύο γκολ του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς και ένα του Μαρκίνιος.

22:31

Έστω και με τύχη ο Ολυμπιακός βρίσκεται μπροστά στο σκορ. Οι «ερυθρόλευκοι» σκόραραν με τον Μήτρογλου, η άμυνά τους έχει αντιμετωπίσει πάρα πολλά προβλήματα, αλλά ο Ρομπέρτο και η αστοχία των Βέλγων διατηρούν το 0-1.

22:30

Τέλος πρώτου μέρους.

22:30

Ένα το έξτρα λεπτό.

22:29

45': Κίτρινη κάρτα στον Ν' Σακαλά.

22:27

Εκτελεί ο Σουάρεζ, η μπάλα φεύγει άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Ρομπέρτο.

22:27

43': Φάουλ σε επικίνδυνη θέση για την Άντερλεχτ.

22:20

36': Κίτρινη κάρτα στον Μανωλά.

22:19

Την ίδια στιγμή στη Γαλλία η Παρί κάνει «πάρτι» απέναντι στην Μπενφίκα. Μαρκίνιος και Ιμπραΐμοβιτς έχουν ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

22:18

34': Ευκαιρία για τους Βέλγους, με κεφαλιά πάσα του Σουάρεζ προς τον Μίτροβιτς, ο Σιόβας έδιωξε με υπερένταση πριν πλασάρει στο τετ α τετ ο μεσοεπιθετικός της Άντερλεχτ.

22:15

31': Νέα καλή στιγμή για την Άντερλεχτ. Σέντρα του Τιέλεμανς, ο Σιόβας αφήνει και ο Πράετ με μονοκόμματο σουτ στέλνει τη μπάλα άουτ.

22:12

28': Κίτρινη κάρτα στον Μανιάτη.

22:09

Τρομερή επέμβαση από τον Ισπανό γκολκίπερ που είχε αποκρούσει και πέναλτι του Ιμπραΐμοβιτς στο ματς με την Παρί.

22:09

25': Αποκρούει ο Ρομπέρτο το πέναλτι του Μίτροβιτς!

22:08

Κίτρινη κάρτα στον Σάμαρη.

22:08

Ο Σάμαρης «γκρέμισε» τον Κλιεστάν σε ένα κόρνερ των γηπεδούχων.

22:08

24': Πέναλτι για την Άντερλεχτ.

22:05

Πολύ καλός ρυθμός στο πρώτο 20λεπτο, με τον Ολυμπιακό να προηγείται κόντρα στη ροή του ματς και να βάζει δύσκολα στους Βέλγους.

22:04

20': Δυνατό σουτ του Μήτρογλου από το ύψος της περιοχής, η μπάλα φεύγει πάνω απ' την εστία του Καμίνσκι.

22:03

19': Σουτ του Σουάρεζ λίγο μέσα από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, ο Ρομπέρτο πετάγεται και αποκρούει.

22:01

Εξαιρετική ενέργεια από τον Σαβιόλα, οι αμυντικοί της Άντερλεχτ δεν μπορούν να απομακρύνουν, η μπάλα φτάνει στον Μήτρογλου και αυτός από κοντά κάνει το 0-1!

22:01

17': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

21:59

15': Κι άλλη ευκαιρία για την Άντερλεχτ. Με τον Ρομπέρτο εξουδετερωμένο ο Νούιτινγκ κάνει το πλασέ, η μπάλα κοντράρει στον Μπονγκ και βγαίνει έξω.

21:57

13': Έχουν ανεβάσει την πίεσή τους οι γηπεδούχοι. Διαγώνιο σουτ του Μπρούνο μέσα απ' την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ.

21:55

11': Μεγάλη ευκαιρία για την Άντερλεχτ. Ο Μίτροβιτς βρίσκει τον Πρατ μόνο του μέσα στην περιοχή και αυτός πλασάρει άουτ.

21:52

Στο άλλο ματς του ομίλου η Παρί προηγείται ήδη της Μπενφίκα χάρη σε γκολ του Ιμπραΐμοβιτς.

21:51

Εκτελεί ο Βάις, ο Σάμαρης δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει άουτ.

21:51

7': Πρώτο κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

21:48

4': Επικίνδυνη αντεπίθεση για την Άντερλεχτ, με τον Σουάρεζ να ντριμπλάρει Σιόβα και Μανωλά, αλλά ο τελευταίος επέμεινε και πρόλαβε να απομακρύνει πριν κάνει το πλασέ ο επιθετικός των γηπεδούχων.

21:45

1': Έναρξη του ματς.

21:44

Ο Ολυμπιακός στη σέντρα.

21:44

Όλα έτοιμα για ν' αρχίσει το ματς.

21:41

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες και αυτή τη στιγμή ακούγεται ο ύμνος του Τσάμπιονς Λιγκ.

21:31

Με μια αλλαγή της τελευταίας στιγμής θα παραταχθεί η Άντερλεχτ, καθώς ο Προτό χτύπησε στην προθέρμανση και την εστία των Βέλγων θα υπερασπιστεί ο Καμίνσκι.

21:29

Οι «ερυθρόλευκοι» έχασαν την 1η αγωνιστική στο «Γ. Καραϊσκάκης» από την Παρί Σεν Ζερμέν, ενώ η Άντερλεχτ είχε ηττηθεί με 2-0 στην Πορτογαλία από τη Μπενφίκα.